Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Кріобіологія


268. Терпяча Ірина Василівна. Зберігання сперміїв в умовах гіпотермії для використання в програмі екстракорпорального запліднення ооцитів людини: дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Терпяча І.В. Зберігання сперміїв в умовах гіпотермії для використання в програмі екстракорпорального запліднення ооцитів людини. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.19 – кріобіологія. Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Харків, 2004.

Дисертаційна робота присвячена вивченню дії гіпотермічних умов зберігання на морфофункціональні характеристики сперміїв людини. Для вирішення поставлених у роботі задач було досліджено вплив різних середовищ, температурних умов та термінів зберігання на кінетичну активність, життєздатність та активність акрозину сперміїв активнорухливої фракції, виділенних із еякуляту людини, і показано, що найкраще ці показники зберігаються при температурі 80С у середовищі Menezo B2 протягом 24 годин. У роботі було доведено, що спермії, які перебували в умовах гіпотермії, зберігають свою запліднюючу здатність. Була розроблена й апробована методологія використання цих сперміїв для запліднення первісно незрілих ооцитів після їх дозрівання та реінсемінації яйцеклітин, що не запліднилися, при лікуванні безплідності методом екстракорпорального запліднення.

  1. У дисертаційній роботі представлено теоретичне, експериментальне узагальнення та нові рішення наукової проблеми, що стосується вивчення властивостей активнорухливої фракції сперміїв в різних умовах гіпотермічного зберігання та її застосування для інсемінації ооцитів після дозрівання і реінсемінації незапліднених ооцитів людини.

  2. Спермії, що були виділені із еякулятів з астеноспермією з застосуванням середовища Menezo B2 або середовища на основі Ham F-10, мали вихідні морфологічні і функціональні показники на 22 % вищі, ніж при застосуванні середовища на основі розчину Хенкса; після гіпотермічних умов зберігання протягом 24 годин композиційний вміст середовищ Menezo B2 і Ham F-10 не впливав на показники збереження кінетичної активності сперміїв, в той час як у середовищі на основі розчину Хенкса цей показник був у 7,6 разів нижчим.

  3. Концентрація гамет зі швидким прогресивним рухом після гіпотермічних умов зберігання (80С) залежала від такого показника у вихідних еякулятах з астеноспермією. У групах з нормо- (I) та помірною астеноспермією (II) після 24 годин зберігання концентрація сперміїв залишалася нарівні з контролем, після чого кількість гамет зі швидким прогресивним рухом зменшувалася, відповідно, на 41 % і 50 %. Через 72 години активнорухливих гамет у зразках I групи було на 7 % більше, ніж в зразках II групи. Концентрація гамет зі швидким прогресивним рухом у групі зі значною астеноспермією (III) через 48 годин складала тільки 16,5 % від вихідних.

  4. Активність акрозину у досліджених зразках сперміїв залежала від температурних умов її зберігання (370С;220С; 40С; 80С); тільки при температурі 80С через 24 години активність ферменту не відрізнялась від вихідних показників; визначення активності акрозину є більш чутливим показником функціонального стану сперміїв в умовах дії температурних факторів, ніж їх кінетична активність.

  5. Розроблена і апробована методологія застосування сперміїв, що зберігались в гіпотермічних умовах, для запліднення незрілих ооцитів; поетапна інсемінація ооцитів, що знаходились на дозріванні, дає можливість збільшити кількість ембріонів для переносу пацієнтці і підвищити частоту настання вагітності в програмі екстракорпорального запліднення.

  6. Ефективність програми ЕКЗ можна покращити за рахунок збільшення кількості запліднених яйцеклітин, застосовуючи реінсемінацію ооцитів, що не запліднились, сперміями, які зберігались при 80С. При цьому частота хромосомних порушень в ембріонах, отриманих після реінсемінації ооцитів такими сперміями, не перевищує аналогічного показника при використанні нативних гамет.

  7. Розроблена методологія зберігання активнорухливої фракції сперміїв в умовах гіпотермічних температур може бути використана для короткочасного зберігання чоловічих гамет у програмах допоміжних репродуктивних технологій.

Публікації автора:

  1. Использование спермиев, хранившихся в условиях гипотермии для реинсеминации неоплодотворенных ооцитов в программе ЭКО // Проблемы криобиологии. – 1998. - № 3. – С. 48-52 (співав.: Грищенко В.І., Піняєв В.І., Петрушко М.П., Луцька Л.І., Крамар М.Й., Юрченко Г.Г.; дисертантом було зроблено літературний пошук щодо реінсемінації ооцитів, проведено виділення ооцитів з фолікулярної рідини, оцінку їх якості, розроблено методику реінсемінації ооцитів, що не запліднилися, сперміями, які зберігалися в умовах гіпотермії).

  2. Морфофункциональные характеристики спермиев человека, хранившихся при низких положительных температурах // Проблемы криобиологии. - 1998. - № 4. – С. 63-64 (співав.: Грищенко В.І., Чуб Н.Н., Крамар М.Й., Черепанова Т.А., Кучков І.М.; дисертантом було проведено виділення активнорухливої фракції з еякуляту, її зберігання в умовах гіпотермії, дослідження активності ферменту акрозину в сперміях до і після зберігання, узагальнення отриманих результатів).

  3. Application of sperm stored under hypotermia conditions for reinsemination of non-fertilized oocytes under extracorporal fertilization program // Journal of Assisted Reproduction and Genetics. – 1999. - Vol. 16, № 3. - P. 150 (співав.: Грищенко В.І., Піняєв В.І., Петрушко М.П., Луцька Л.І.; дисертантом було зроблено літературний пошук щодо реінсемінації ооцитів, проведено виділення ооцитів з фолікулярної рідини, оцінку їх якості, розроблено методику реінсемінації ооцитів, що не запліднилися, сперміями, які зберігалися в умовах гіпотермії).

  4. Беременность и роды после переноса деконсервированных эмбрионов // Проблемы криобиологии. – 2003. - № 3. – С. 99-102 (співавтор.: Петрушко М.П., Геродес Г.Г.; дисертантом було проведене виділення ооцитів з фолікулярної рідини, попередня інкубація ооцитів до інсемінації, виділення активнорухливої фракції сперміїв, інсемінацію, аналіз отриманих ембріонів).

  5. Повышение результативности программы ЭКО путем поэтапной инсеминации ооцитов разной степени зрелости спермиями, хранившимися в условиях гипотермии // Медицина сегодня и завтра. – 2004. - №1.- С. 173-176 (співавтор.: Геродес Г.Г., Луцька Л.І.; дисертантом було проведено літературний пошук щодо дозрівання ооцитів різного ступеню зрілості, виділення ооцитів з фолікулярної рідини, оцінку їх якості, проведено серію експериментів щодо інсемінації незрілих ооцитів сперміями, які зберігалися в умовах гіпотермії).

  6. Possibilities of using spermatozoa stored under hypothermia conditions for in vitro fertilization // Comptes rendus de L’Academie Bulgare des Sciences. – 1994. - Vol. 47, № 10. - P. 109-110 (співав.: Чуб Н.Н., Тодоров П.Т., Піняєв В.І.; дисертантом було проведено: зберігання сперміїв в умовах гіпотермії та запліднення ооцитів).

  7. Изучение пенетрационной и оплодотворяющей способности спермиев человека, хранившихся в условиях гипотермии // Бесплодие: Вспомогательные репродуктивные технологии. – К.: Ин-т репродуктивной медицины УАННП. – 1995. – 166 с. (співавтор.: Чуб Н.Н., Піняєв В.І., Луцька Л.І.; дисертантом було проведене зберігання сперміїв в умовах гіпотермії, оцінка кінетичної активності сперматозоїдів до і після зберігання, інсемінацію ооцитів сперміями, що зберігалися в умовах гіпотермії, узагальнення і аналіз отриманих результатів).

  8. Morfological and functional integrity of human embryo and sperm after storage // Proc. 31st Annual Meeting Society for cryobiology. - Kyoto (Japan). – 1994. - P. 103 (співавтор.: Грищенко В.І., Чуб Н.Н., Піняєв В.І., Юрченко Г.Г., Крамар М.Й., Чадаєв В.Е., Луцька Л.І.; дисертантом було проведене зберігання сперміїв в умовах гіпотермії, оцінка кінетичної активності сперматозоїдів до і після зберігання, узагальнення отриманих результатів).

  9. Morphofunctional, суtоgеnеtіс characteristics of gametes, zygotes and embryos after exposure to hypothermia // Proc. The Society for cryobiology “Cryo 95”. - Madison (Wisconsin).- 1995. - № 2-52 (співавтор.: Грищенко В.І., Чуб Н.Н., Піняєв В.І., Юрченко Г.Г., Крамар М.Й., Петрушко М.П.; дисертантом було проведене зберігання сперміїв в умовах гіпотермії, оцінка кінетичної активності сперматозоїдів до і після зберігання, узагальнення отриманих результатів).

  10. Способность сперматозоидов, хранившихся при гипотермии, к оплодотворению in vitro // Труды 1 съезда украинского общества криобиологии и криомедицины. - Харьков: Институт проблем криобиологии и криомедицины НАН Украины. - 1995. - С. 275-276 (співавтор.: Чуб Н.Н., Геродес Г.Г., Піняєв В.І.; дисертантом було проведене зберігання сперміїв в умовах гіпотермії, оцінка кінетичної активності сперматозоїдів до і після зберігання, інсемінація ооцитів сперміями, що зберігалися в умовах гіпотермії, узагальнення і аналіз отриманих результатів).