Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія


Бондар Вадим Миколайович. Застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії для коригування процесів кардіоремоделювання у відновлювальному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем : Дис... канд. наук: 14.01.33 - 2002.



Анотація до роботи:

Бондар В.М. Застосування низькочастотної магніто та електросонтерапії для коригування процесів кардіоремоделювання в відновлювальному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем. Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 - курортологія та фiзiотерапiя. -Український науково-дослідний інститут медичноi реабілітації та курортології. Одеса, 2002.

Дослідження було проведено на тлі клінічного, лабораторного та інструментального обстеження 160 хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем. В результаті проведеного комплексного лікування з застосуванням низькочастотної магніто- та електросонтерапії було виявлено вірогідне зростання антигіпертензивної ефективності. Застосовані преформовані фізичні чинники покращували показники трансмітрального кровоплину, що позитивно впливало на діастолічну функцію лівого шлуночка, обладало значним кардіорепаративним впливом, що визивало регрес гіпертрофії міокарда лівого шлуночка. Все це дозволяло знизити дозування антигіпертензивного препарату. Антигіпертензивний і кардіорепаративний ефекти магніто- та електросонтерапії реалізовувався завдяки зниженню активності сімпато-адреналової системи, що проявлялося в зменшенні концентрації адреналину та норадреналину в крові та внутріклітинної концентрації іонізованого кальцію.

Включення низькочастотної магніто- та електросонтерапії в комплесне лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем сприяє регресу структурних змін в серці, оптимізує лікування даної категорії хворих, покращує гемодинамічні та структурно-функціональні показники серцево-судинної системи, що стає основою відновлювального лікування та медичної реабілітації.

  1. Формування гіпертензивного серця у хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем характеризується значними змінами структурно-геометричних характеристик лівих відділів серця, зростанням маси міокарда лівого шлуночка, порушенням його діастолічної та електрофізіологічної функції, що стає основою серцевої недостатності та погіршує прогноз даної категорії хворих і потребує обов'язкового раннього коригування.

  2. Низькочастотна магніто та електросонтерапия в комплексному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем, маючи антиадренергічну дію, на тлі прийняття антигіпертензивного препарату еналаприла приводить до сумації та потенційюванню антигіпертензивних кардіорепаративних ефектів, що підвищує ефективність лікування та знижує дозування медикаментозного препарату на 33% та 17% відповідно.

  3. Застосування низькочастотної магніто та електросонтерапії в комплексному лікуванні хворих на гіпертензивну хворобу з гіпертензивним серцем підвищує показник ефективного контролю артеріального тиску (АД нижче 140/90 мм рт. ст.) на 21% та на 11% відповідно.

  4. Низькочастотна магніто - та електросонтерапія позитивно впливає на діастолічну функцію лівого шлуночка у хворих з гіпертензивним серцем, сприяє її нормалізації, покращуючи показники трансмітрального кровоплину.

  5. Низькочастотна магніто - та електросонтерапія в результаті тривалого курсового застосування у хворих з гіпертензивним серцем має кардіорепаративну дію, яка направлена на регрес гіпертрофії лівого шлуночка, та викликає зменшення маси міокарда лівого шлуночка на 19,2% та 15,3% відповідно (в контрольній групі на 10,1%).

  6. Застусування низькочастотної магніто- та електросонтерапії в комплексному лікуванні хворих на гіпертензивну хворобу з гіпертензивним серцем вірогідно підвищує толерантність до фізичного навантаження, викликаючи збільшення порогової потужності на 12% та 10% відповідно.

  7. Низькочастотна магніто- та електросонтерапія в комплексному лікуванні покращує електрофізіологічні показники серця, знижуючи частоту виникнення суправентрикулярних та шлуночкових тахикардій, сумарну кількість екстрасистол, та покращує процеси реполяризації лівого шлуночка.

  8. Кардіорепаративні ефекти низькочастотної магніто- та електросонтерапії пов'язані зі зменшенням активності симпатоадреналової системи, що проявляється вірогідним зниженням концентрації адреналіну та норадреналіну в крові. Низькочастотна магнітотерапія вірогідно зменшує концентрацію внутріклітинного іонізованого кальцію на12%, що додатково пояснює її антигіпертензивну та кардіорепаративну дії.

  9. Регрес гіпертрофії лівого шлуночка, яка викликана комплексним впливом низькочастотної магніто- та електросонтерапії та еналаприла сприятливо відображається на функціональних та електрофізіологічних показниках серця.