Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Технологія виробництва продуктів тваринництва


Свириденко Олексій Іванович. Використання факторів стимулювання росту при вирощуванні курчат- бройлерів : дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Херсонський держ. аграрний ун-т. - Херсон, 2005.



Анотація до роботи:

Свириденко О.І. Використання факторів стимулювання росту при вирощуванні курчат-бройлерів. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва. Херсонський державний аграрний університет. Херсон, 2005.

В дисертації розглянуто питання підвищення ефективності виробництва м`яса курчат-бройлерів за рахунок використання біологічно виправданого технологічного способу вирощування птиці.

З метою стимулювання росту та підвищення м`ясної продуктивності курчат-бройлерів пропонується використовувати у технології вирощування особливості кольорового зору птиці.

Згодовування курчатам комбікормів жовтого кольору з годівниць червоного кольору активізує кормову поведінку птиці, що дає змогу повніше використовувати генетичний потенціал бройлерів при різних технологіях їх вирощування.

1. Використання нових фізичних факторів та врахування етологічних особливостей при вирощуванні бройлерів дало змогу підвищити їх продуктивність та зменшити питомі витрати кормів. Найбільший вплив на продуктивність птиці (у порівнянні з використанням годівниць різного кольору та кольорового освітлення) має згодовування їй кольорових кормів. Птиця, якій згодовували кольорові корми, мала більшу на 3,7 – 6,2 % живу масу при менших на 2,3 – 3,8 % витратах корму на одиницю приросту живої маси.

2. Розроблений спосіб стимулювання росту та підвищення м’ясної продуктивності бройлерів, що включає згодовування комбікорму жовтого кольору з годівниць червоного кольору, забезпечує і при клітковому і при підлоговому вирощуванні підвищення живої маси птиці відповідно на 7,5 та 8,5 %, середньодобових приростів живої маси – на 7,6 та 8,6 %, збереженості поголів’я на 1,5 та 2 % і зниження витрат корму на 1 кг приросту живої маси на 1,0 та 1,5 %.

3. В організмі птиці, якій згодовували забарвлений комбікорм з фарбованих годівниць, відбувались не лише кількісні, але й якісні зміни. Тушки птиці дослідної групи мали кращий товарний вигляд. Маса патраних тушок півників і курочок була вірогідно вищою (на 10,9 та 11,5 % відповідно при Р > 0,99) у порівнянні з аналогами контрольної групи. Встановлено також збільшення маси їстівних частин (на 13,2 та 13,8 % відповідно при Р > 0,99) та забійного виходу бройлерів (на 1,4 та 1,9 %). Хімічний склад м’яса курчат дослідної групи характеризувався більшим вмістом сирого протеїну та жиру.

4. Гематологічними та морфологічними дослідженнями встановлено, що в організмі бройлерів, яких вирощували згідно з запропонованою технологією, обмін речовин проходив більш інтенсивно. Кількість еритроцитів та гемоглобіну в крові курчат дослідної групи була більшою на 3,1...6,1 % та на 2,9...9,2 % відповідно. У дослідних курчат спостерігався випереджаючий темп морфоутворюючих процесів, що знайшло відображення на підвищенні продуктивних якостей птиці.

5. Стимулювання росту і розвитку курчат-бройлерів забезпечило підвищення вмісту рибонуклеїнової кислоти та білка у печінці і м’язовій тканині, що корелює з підвищенням інтенсивності росту і дає змогу зробити припущення щодо інтенсифікації процесів біосинтезу білка і нуклеїнових кислот в організмі бройлерів. Вміст білка в печінці дослідної птиці був більшим на 6,8 – 8,9 % (Р > 0,99), в грудних м’язах–на 3,7.-.4,9 % (Р > 0,95), а вміст рибонуклеїнової кислоти у печінці був більшим на 11,0 – 22,2 % (Р > 0,99) і в грудних м’язах – на 9,3 – 13,7 % (Р > 0,95).

6. При випробуванні запропонованого способу стимулювання росту курчат-бройлерів у виробничих умовах у курчат дослідної групи збільшились середня жива маса на 144,3 г та середньодобові прирости живої маси на 9,6 %, збереженість поголів’я підвищилась на 2 %, витрати корму у розрахунку на 1 кг приросту живої маси зменшились на 1,5 %. У результаті підвищення м’ясної продуктивності птиці та покращення якості продукції у порівнянні з базовим варіантом отримано ефект 294 грн. на 1000 вирощених курчат-бройлерів.

7.Із метою стимулювання росту та підвищення м’ясної продуктивності курчат-бройлерів пропонується використовувати при їх вирощуванні годівниці червоного кольору, а комбікорми - жовтого кольору. В останній тиждень вирощування птиці використовувати комбікорми без барвника.

Публікації автора:

1. Свириденко О.І. Активізація кормової поведінки курчат-бройлерів // Зб. наук. праць Вінницького державного аграрного університету. – Вінниця. – 2004. – Вип. 18. – С. 61-65.

2. Свириденко О.І. Використання біологічних особливостей птиці у технології вирощування курчат-бройлерів // Птахівництво: Міжвід. темат. наук. зб. – Харків. – 2004. – Вип. 54. – С. 90 – 93.

3. Свириденко О.І. Вплив активізації кормової поведінки на обмінні процеси в організмі курчат-бройлерів // Птахівництво: Міжвід. темат. наук. зб. – Харків. – 2004. – Вип. 55. – С. 348 – 351.

4. Свириденко О.І. Вплив екзогенних факторів на продуктивність курчат-бройлерів // Вісник Сумсього національного аграрного університету. - 2004. – Вип. 5 (8). – С. 87 – 90.

5. Свириденко О.І. Стимулювання росту курчат-бройлерів // Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2004. - № 4. – С. 60 – 61.

6. Свириденко О.І. Технологічний спосіб стимулювання росту курчат-бройлерів // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини: Зб. наук. праць Харківської державної зооветеринарної академії. – Харків. – 2004. – Вип. 12 (38). – С. 192-196.

7. Свириденко А.И. Цвет как фактор стимулирования кормовой активности птицы // Проблемы животноводства: Сб. науч. трудов Белгородской государственной сельскохозяйственной академии. – Белгород. – 2005. – Вып. 4. – С. 118-120.