Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Основи та фундаменти


Корчевський Богдан Болеславович. Влаштування армованих основ під фундаменти будівель: Дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Вінницький держ. технічний ун-т. - Вінниця, 2002. - 197арк. - Бібліогр.: арк. 162-176.



Анотація до роботи:

Корчевський Б.Б. “Влаштування армованих основ під фундаменти будівель” – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.02 – “Підвалини та фундаменти”. Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, Київ, 2002р.

Приведені дослідні дані по визначенню оптимальних параметрів армування одношарових та двошарових основ. Показано залежність зменшення осадки та збільшення модуля деформації основи від раціонального підбору параметрів.

Встановлено вплив армування на зміну зони деформування, зменшення вертикальних переміщень і концентрацію напружень в вертикальному напрямку.

Показана залежність опору висмикування арматурних елементів від глибини закладення і наявності зовнішнього навантаження.

Отримані розрахункові залежності для визначення зусиль в арматурних елементах, їх подовжень, кількості, а також деформаційних характеристик армованого ґрунту на основі рішень теорії пружності про напружений стан анізотропної, в механічному відношенні, напівплощини.

Розроблений спосіб розрахунку осадок двошарових основ з врахуванням анізотропії армоґрунту і параметрів армування.

Розроблені рекомендації по армуванню основ стрічкових фундаментів.

1. Вирішено науково-прикладну задачу підвищення міцності та зменшення деформацій слабких основ під фундаментами будівель, що полягає в обґрунтуванні раціональних конструктивних параметрів горизонтального армування одношарових та двошарових основ геоматеріалами.

2. Дослідженнями підтверджено, що зміцнення основ геоматеріалами під фундаментами будівель є ефективним і приводить до збільшення жорсткості основи за рахунок включення в роботу сил, що виникають по контакту “ґрунт – арматурний матеріал”.

3. Порівняльний аналіз поведінки основ з армованого і неармованого ґрунту дозволяє встановити ефект армування, розробити розрахункові схеми і призначати технологію влаштування армованих основ.

4. Отримано залежності збільшення розподільчої здатності горизонтально армованих основ при ущільненні ґрунту, як в межах вкладання арматурних елементів, так і за їх межами. Найбільший ефект досягається при розповсюдженні зони ущільнення в боки на довжину 1,0 В (В – ширина фундаменту) від обрізу фундаменту.

5. Виявлено найбільш раціональну схему горизонтального армування основ шляхом влаштування оболонки і двох горизонтальних шарів арматурних елементів з закріпленими кінцями. Параметри армування: глибина закладання 0,25 В, вертикальна відстань між арматурними шарами (крок армування) 0,25 В, довжина арматурних елементів 2,0 В.

6. Дослідженнями встановлено, що деформації двошарових основ при раціональній схемі армування зменшуються в 1,5 – 2 рази. Модуль деформації армованих основ зростає від 2,5 до 4 раз. Тобто проходить збільшення критичного навантаження.

7. Виявлено, що при влаштуванні арматурних шарів у масиві ґрунту проходить трансформація зони деформування, нижня межа її піднімається і одночасно деформована зона витягується в плані, тобто армування сприяє включенню в роботу більшого масиву ґрунту. Значення напружень стиску під центром фундаменту знижуються в середньому на 35%, причому максимальне зниження проходить на глибині до 0,5 В. Концентрація напружень в вертикальному напрямку на глибині Н = 3,0 В при раціональній схемі армування зменшується в 1,5 – 3 рази.

8. Отримані розрахункові залежності для визначення зусиль в арматурних елементах і їх подовжень, кількості арматури в основах, а також деформаційних характеристик армованого ґрунту на основі рішень теорії пружності про напружений стан анізотропної, в механічному відношенні, напівплощини.

9. Запропонований спосіб розрахунку осадок з використанням класичних методів дозволяє з достатньою достовірністю визначати деформації двошарових армованих основ, так як враховується анізотропія армоґрунтів і параметри армування. Середнє значення похибки при співставленні розрахункових значень осадок і осадок, отриманих при напівнатурних випробуваннях фундаменту на армованій основі, складає 5 %.

10. По результатам досліджень роботи армованих основ розроблений проект “Рекомендацій по армуванню основ стрічкових фундаментів ”, схвалений та прийнятий до впровадження Вінницьким проектно-вишукувальним інститутом “Вінницяагропроект”

Виконано обґрунтування очікуваного економічного ефекту при зміцнені основ під фундаментами будівель за допомогою горизонтальних арматурних елементів. Ефект складає 10,5 грн. на 1м3 фундаменту. Це досягається за рахунок зменшення розмірів підошви фундаменту при збережені необхідної несучої здатності.

Основні положення і результати дисертації опубліковані в таких роботах:

  1. Друкований М.Ф., Корчевський Б.Б. Розрахунок армованих підвалин // Вісник ВПІ. – 2001. - № 3. – с.26 – 33. (Аналіз методів розрахунку та пропозиції щодо розрахунку армованих основ).

  2. Друкований М.Ф., Дудар І.Н., Корчевський Б.Б., Ковальський Р.К. Фактори, що впливають на ефективність армування ґрунту // Вісник ВПІ. – 2001. - № 5. – с.22 – 27.(Обробка і аналіз досліджень).

  3. Друкований М.Ф., Корчевський Б.Б. Технології влаштування фундаментів на ґрунтах, армованих скловолокнистими сітками // Нові технології в будівництві. - 2001. - № 1. – с. 68-69. (Теоретичні дослідження).

  4. Друкований М.Ф., Корчевський Б.Б., Шокарев В.С. Теоретичні аспекти та проблеми армування підвалин в будівництві // Будівельні конструкції №53. Книга 2 – К.: НДІБК – 2000, С.100-107.(Аналіз літературних джерел, ідея і формування основних задач дослідження).

  5. Друкований М.Ф., Корчевський Б.Б. Зміцнення ґрунтових підвалин армуючими подушками з скловолокнистих сіток. Результати лабораторних випробувань // Будівельні конструкції №53. Книга 2 – К.: НДІБК – 2000, С.94-99.(Розробка методики і виконання експериментальних досліджень, аналіз результатів).

  6. Друкований М.Ф., Корчевський Б.Б. Напівнатурні випробування фундаменту на армованій основі // Будівельні конструкції №55. - К.: НДІБК – 2001, С.32-35. (Збір і обробка результатів досліджень).

  7. Корчевський Б.Б. Експериментальне дослідження армованих ґрунтів. Встановлення оптимальної зони ущільнення // Тези доп. Республіканської н-т конференції “Індивідуальний житловий будинок” – Вінниця 2001. С.84-86.