Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки
Я ищу:
Головна / Військові науки / Військова історія


Байло Андрій Ярославович. Військово-організаційна та громадська діяльність генерала Мирона Тарнавського : Дис... канд. наук: 20.02.22 - 2009.Анотація до роботи:

Байло А. Я. Військово-організаційна та громадська діяльність генерала Мирона Тарнавського. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія. – Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2009.

У дисертації простежено процес формування національної свідомості та суспільно-політичних поглядів М. Тарнавського на тлі соціально-політичного життя Галичини другої половини ХІХ – початку ХХ ст., висвітлено його службу в австро-угорській армії та участь у битвах Першої світової війни, відтворено діяльність на посаді команданта Вишколу та командира полку Українських Січових Стрільців, участь у створенні формації київських Січових Стрільців. Досліджено внесок М. Тарнавського у розбудову Галицької армії та її реорганізацію, діяльність на посаді командира 2-го галицького корпусу в боях українсько-польської війни 1918–1919 рр. Проаналізовано його діяльність як командувача УГА в битвах на Великій Україні, заходи щодо порятунку армії на зламі 1919–1920 р., узагальнено громадську діяльність генерала у міжвоєнний період.