Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка підприємництва


Марущак Тетяна Петрівна. Управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання: Дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Київський національний торговельно-економічний ун-т. - К., 2002. - 250арк. - Бібліогр.: арк. 191-200.



Анотація до роботи:

Марущак Т.П. Управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг. – Київський національний торговельно – економічний університет, Київ, 2002.

Дисертацію присвячено вирішенню теоретичних та методичних аспектів управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. В роботі визначені роль та сутність управління в успішному розвитку підприємницької діяльності на ринку готельних послуг, визначені сутність, мета, задачі, принципи та методи управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. Розроблено концепцію корпоративного управління акціонерними підприємствами готельного господарства, методику створення франчайзингового ланцюгу підприємств готельного господарства України.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і вирішення наукової проблеми, сутність якої полягає у розробці рекомендацій з удосконалення управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. Результати проведених досліджень дозволили зробити наступні висновки та пропозиції:

  1. В умовах трансформації вітчизняної економіки виникла необхідність застосування на підприємствах нових методів управління, адекватних вимогам ринкової економіки. У зв’язку із тенденціями глобалізації галузі готельного господарства в останні роки, постає проблема пошуку нових форм господарювання і ефективного менеджменту підприємств.

  2. В роботі обгрунтовано особливості управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання: управління структурами корпоративного типу, малими формами господарювання, об’єднаннями підприємств.

  3. В роботі проведено всебічний аналіз стану галузі готельного господарства в Україні. В сучасних умовах на вітчизняному ринку готельного господарства провідну роль відіграють підприємства таких форм господарювання як ВАТ, ЗАТ, ТОВ, економічна ефективність функціонування яких зростає щорічно.

  4. Результати досліджень підприємств готельного господарства корпоративного типу довели недостатню ефективність управління корпоративними частками майна, в тому числі, державними. Ця проблема частково пов’язана з подвійною роллю держави як регулятора економічних законів та власника корпоративних прав. Розроблена в роботі концепція корпоративного управління дозволить підвищити ефективність корпоративного управління.

  5. У роботі визначено зовнішні та внутрішні механізми, що впливають на корпоративне управління, їх перелік доповнено факторами, специфічними для вітчизняних умов: відносини між органами управління, національні особливості корпоративних відносин, механізми взаємодії з інвесторами та встановлено ступінь їх впливу.

  6. Обгрунтувано шляхи удосконалення управління для успішного розвитку підприємницької діяльності на ринку готельних послуг. В рамках цього підходу передбачається удосконалення системи управління як на рівні окремого підприємства (зокрема - вдосконалення фінансової стратегії, розвиток корпоративної культури), так і на державному рівні шляхом створення відповідних законів та інших правових документів.

  7. Існуючі на вітчизняному ринку готельних послуг малі підприємства мають порівняно невисокий фінансовий потенціал. В умовах загострення конкуренції цим підприємствам рекомендовано об’єднання на основі франчайзингу як найбільш ефективну форму господарювання.

  8. Запропоновано використовувати наступні методики створення франчайзингових ланцюгів: приєднання до одного з існуючих на ринку готельних ланцюгів ( методика складається з 6 етапів); формування національного франчайзингового ланцюга (методика складається з 7 етапів).

Практична реалізація вищезазначених пропозицій у діяльності підприємств готельного господарства різних форм господарювання дозволить удосконалити практику управління ними та забезпечити конкурентоспроможність вітчизняних готелів в умовах загострення конкуренції.

Публікації автора:

У наукових фахових виданнях:

  1. Марущак Т.П. “Приватизація в готельному господарстві: проблеми та перспективи” Київ, // Вісник КНТЕУ. 2000. №4. – С.61- 65 (0,37 д.а.).

  2. Ткаченко Т.І., Марущак Т.П, “Організаційно-економічні особливості функціонування підприємств готельного господарства різних форм власності”. Донецьк, //Вісник ДІТБ. 2001. -№5. –С.209- 213 (0,43 д.а.).

  3. Марущак Т.П. “Франчайзинг як організаційна форма підприємств готельного господарства: перспективи розвитку в Україні” Київ, //Економіка і підприємництво: стан та перспективи. Збірник наукових праць. –К. КНТЕУ, 2001. – С.358-362 (0,37 д.а.).

В інших виданнях:

  1. Марущак Т.П. “Корпоративная культура предприятий сферы услуг” Київ, // Персонал. –2001.- №6. – С.37-39 (0,37 д.а).