Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


756. Семенов Віктор Володимирович. Удосконалення проектування і управління виробництвом опор високовольтних ліній електропередач: дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Донбаська держ. академія будівництва і архітектури. - Макіївка, 2004.



Анотація до роботи:

Семенов В.В. Удосконалення проектування і управління виробництвом опор високовольтних ліній електропередачі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Донбаська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, Макіївка, 2004.

Дисертація присвячена вдосконаленню проектування і управління виробництвом опор високовольтних ліній електропередачі з метою створення надійних і конкурентоспроможних конструкцій для України та реґіонів далекого зарубіжжя. Новий підхід до проектування і технології виготовлення опор, що поєднує питання створення технологічних і надійних з'єднань елементів опор, удосконалення антикорозійного захисту металу і металовиробів, оптимальне проектування конструкцій опор ПЛ з урахуванням спільної роботи опори з фундаментом і основою, а також розроблений і впроваджений в умовах ВАТ “Донецький завод високовольтних опор” програмно-апаратний зв'язок систем одностадійного проектування і управління виробництвом опор дозволили підняти рівень виробництва та якість готової продукції до міжнародного рівня й надали можливість участі в тендерних торгах.

  1. Удосконалення проектування та технології виготовлення опор, антикорозійного захисту металу і металовиробів, а також розроблений і впроваджений в умовах ВАТ “Донецький завод високовольтних опор” зв'язок систем одностадійного проектування та управління виробництвом дозволили підняти рівень виробництва та якість готової продукції до міжнародного рівня, про що свідчать міжнародні нагороди.

  2. Запропонована методика техніко-економічного аналізу металоконструкцій з урахуванням вузлових з'єднань дозволила досліджувати галузь застосування одно- і багатоболтових з'єднань металоконструкцій опор ПЛ з урахуванням трудомісткості та вартості виготовлення. На підставі проведених експериментальних досліджень розроблені рекомендації з розрахунку одноболтових оцинкованих з'єднань на високоміцних болтах опор ПЛ.

  3. Розроблена нова методика й алгоритм оптимального проектування конструкцій опор ПЛ з урахуванням спільної роботи опори з фундаментом і основою дозволяє здійснити перехід від дискретної зміни параметрів грибоподібних фундаментів, що має місце в збірному варіанті, до плавної зміни при монолітному варіанті та знизити вартість фундаментів у 1,5–1,7 рази.

  4. Відпрацьована схема і набутий досвід участі в тендерних програмах дозволив довести конкурентоспроможність вітчизняної продукції на світовому ринку та можливість забезпечити замовленнями ВАТ “Донецький завод високовольтних опор”.

  5. Уперше створена серія конкурентоспроможних конструкцій опор ПЛ для України та реґіонів далекого зарубіжжя при участі в тендерних торгах з урахуванням вимог міжнародних нормативів, технологічності у виготовленні та монтажі, що дозволило знизити вартість високовольтних ліній до 15%.

Основні положення дисертації опубліковані в наступних роботах:

1. Горохов Є.В., Семенов В.В., Шевченко Є.В. Упровадження системи автоматизованого проектування і управління у виробництво опор ліній електропередачі // Міжнародний науковий журнал “Металеві конструкції”. - Макіївка. - 2001 р. - Том 4, №1. - С. 5-10.

2. Горохов Е.В., Шевченко Е.В., Семенов В.В., Сапронов Ю.В. Новая расчетная модель воздушной линии электропередачи на портальных опорах как единая конструктивная система // Вестник ДонГАСА. - Макеевка. - 2001. -
№ 2001-5 (30). - С. 3-7.

3. Горохов Е.В., Васылев В.Н., Сапрыкин А.В., Семенов В.В. Использование высокопрочных болтов в оцинкованных опорах высоковольтных линий электропередачи // Вестник ДонГАСА. - Макеевка. - 2002. - № 2002-2 (33). - С. 97-101.

4. Горохов Є.В., Лучніков В.А., Василєв В.М., Шевченко Є.В, Пермяков В.О., Ситник М.П., Семенов В.В., Чевичелов В.О., Гарф Е.Ф., Кудря С.О.
Розробка наукових основ та принципів побудови експлуатаційно-надійних конструкцій магістральних електромереж, освоєння їх виробництва та впровадження// Материалы 3-й Международной конференции “Нетрадиционная энергетика в XXI веке”, 2002г., Крым. С. 90-93.

5. Горохов Е.В., Некрасов Ю.П., Турбин С.В., Гримуд Г.И., Семенов В.В. Динамическая интегральная диагностика как метод оценки технического состояния строительных конструкций башенных сооружений // Материалы 4-й Национальной научно-технической конференции и выставки “Неразрушающий контроль и техническая диагностика НКТД-2003”, 19-23 мая 2003 г., Киев. С. 183-186.

6. Горохов Е.В., Турбин С.В., Бусько М.В., Бакаев С.Н, Гримуд Г.И.,
Семенов В.В. Техническое состояние строительных конструкций ОРУ Минтопэнерго Украины // Міжвідомчий науково-технічний збірник “Будівельне виробництво”. – Київ. – 2003р. – Випуск №44. - С. 43-49.

Роботи, що додатково відображають результати досліджень:

7. Лучніков В.А., Горохов Є.В., Шевченко Є.В., Василєв В.М., Семенов В.В. Розробка наукових основ, освоєння виробництва та впровадження конкурентоспроможних, експлуатаційно надійних конструкцій електромереж // Новини енергетики. – Київ. – 2003. – Спеціальний випуск. – Серпень – 2003. –
С. 44-47.

Особистий внесок автора в даних публікаціях:

В роботі [1] розроблено зв'язок автоматизованих систем проектування і керування виробництвом конструкцій електромереж; роботи [1, 7] присвячені впровадженню в умовах ВАТ “ДЗВО” одностадійної системи автоматизованого проектування та системи управління виробництвом опор ліній електропередачі; [4] – те саме стосовно конструкцій веж вітроенергетичних установок; у роботі [2] враховані конструктивні і технологічні фактори при розробці розрахункової моделі повітряної лінії електропередачі; в [3] розроблена технологія цинкування високоміцних болтів, виготовлених з високолегованих сталей з використанням багатоступеневої термічної обробки, а також виконані експериментальні дослідження коефіцієнту тертя оцинкованих поверхонь гайки та шайби високоміцних болтів при закручуванні; в [5] досліджено вплив корозійного зносу та механічних пошкоджень експлуатованих конструкцій на напружено-деформований стан; у [6] виконано аналіз існуючих проектних рішень порталів відкритих розподільних пристроїв; у [7] виготовлені дослідні зразки нових оптимальних конструкцій електромережного будівництва й освоєно їх серійне виробництво.