Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Берестень Олена Євгенівна. Суспільно-політична та культурно-просвітницька діяльність німецьких і менонітських колоністів Півдня України (1905-1914 рр.) : дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Дніпропетровський національний ун-т. - Д., 2006.



Анотація до роботи:

Берестень О. Є. Суспільно-політична та культурно-просвітницька діяльність німецьких та менонітських колоністів Півдня України (1905-1914 рр.). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01. – Історія України. – Дніпропетровський національний університет, Дніпропетровськ, 2006.

Дана дисертація є спеціальним комплексним дослідженням, яке присвячене вивченню суспільно-політичної та культурно-просвітницької діяльності німецьких і менонітських колоністів Півдня України (1905–1914 рр.). З’ясовані історичні умови, за яких відбувався процес демократизації російського суспільства взагалі і німецькомовного етносу зокрема протягом першої демократичної революції 1905–1907 рр. Проаналізовані політичні уподобання та основні вимоги німців та менонітів під час виборів до російського парламенту; досліджено результати виборів до Державних дум І–IV скликання на теренах німецькомовних колоній; встановлено ступінь активності німецького та менонітського електорату порівняно з автохтонним населенням країни.

Досліджено діяльність німецьких (лютеранських і католицьких) та менонітських культурно-просвітницьких установ. Встановлено безпосередню залежність активізації культурно-просвітницького руху від процесу демократизації, політизації та об’єднання німецькомовного населення початку ХХ ст. Виявлено, що культурно-просвітницькі організації німців і менонітів Півдня України мали однакову мету – підвищення духовного, культурного й освітнього рівня своїх колоній. З’ясовано, що лютеранські, католицькі та менонітські товариства мали специфічні відмінності щодо способів досягнення цієї мети, пов’язані з усталеною традицією етноконфесійного розвитку німців і менонітів.