Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Психіатрія


Хоміцький Микола Євгенович. Структура і типологія агресивної поведінки у жінок, хворих на шизофренію : Дис... канд. наук: 14.01.16 - 2009.



Анотація до роботи:

Хоміцький М. Є. Структура і типологія агресивної поведінки у жінок, хворих на шизофренію. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.16. – психіатрія. – Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, Київ, 2008.

дисертаційній роботі проведене теоретичне обґрунтування і нове рішення актуального наукового завдання – дослідження агресивної поведінки при соціальних взаєминах у жінок, хворих на шизофренію. Виявлені особливості агресивної поведінки при шизофренії у жінок, за допомогою комплексної оцінки клініки, психометрії, соціально-демографічних показників, типології і структури невербальних комунікації.

Розроблено і апробовано новий спосіб оцінки рівня агресії при соціальних взаєминах у жінок, хворих на шизофренію. Розроблений спосіб дає можливість дослідити взаємні зв’язки агресивної поведінки з клінікою захворювання, даними психометрії, соціально-демографічними показниками та нормотімічною корекцією.

Виявлено, що у пацієнтів з резидуальною шизофренією рівень агресії при спілкуванні з родичами вищий (p<0,05), ніж при спілкуванні з лікарем (відмінність складає 72%). Особи, що мають маячні ідеї відношення та переслідування з боку родичів, виявляють вищий (p<0,05) рівень агресії при спілкуванні з родичами ніж при спілкуванні з лікарем (відмінність складає 126%). Існує взаємна залежність рівня агресії, а також динаміки рівня агресії (залежно від контактної особи) з показниками психометрії.

Проведення нормотімічної корекції достовірно знижує (p<0,05) рівень агресії при взаєминах пацієнтів з родичами (відмінність складає 27%).

Застосування запропонованого способу оцінки рівня агресії у хворих на шизофренію дозволяє диференційовано оцінювати психічний стан і визначати лікувальні заходи.

  1. У дисертаційній роботі проведене теоретичне обґрунтування і нове рішення актуального наукового завдання – дослідження агресивної поведінки при соціальних взаєминах у жінок, хворих на шизофренію. Виявлені особливості агресивної поведінки при шизофренії у жінок, за допомогою комплексної оцінки клініки, психометрії, соціально-демографічних показників, типології і структури невербальних комунікацій.

  2. Розроблений спосіб оцінки рівня агресії при соціальних взаєминах у жінок, хворих на шизофренію, дає можливість дослідити взаємні зв’язки агресивної поведінки з клінікою захворювання, даними психометрії, соціально-демографічними показниками та нормотімічною корекцією. Застосування запропонованого способу оцінки рівня агресії у хворих на шизофренію дозволяє диференційовано оцінювати психічний стан і визначати лікувальні заходи.

  3. Структура і типологія агресивної поведінки при соціальних взаєминах у жінок, хворих на шизофренію, має статичний характер і не залежить від контактної особи (лікар або родич пацієнтки).

  4. Існує зв'язок агресивної поведінки з клінікою захворювання. У пацієнтів з резидуальною шизофренією рівень агресії при спілкуванні з родичами вищий (p<0,05), ніж при спілкуванні з лікарем (відмінність складає 72%). Особи, що мають маячні ідеї відношення та переслідування з боку родичів, виявляють вищий (p<0,05) рівень агресії при спілкуванні з родичами ніж при спілкуванні з лікарем (відмінність складає 126%).

  5. Наявна взаємна залежність рівня агресії, а також динаміки рівня агресії (залежно від контактної особи), з показниками психометрії по PANSS. Пацієнти з вираженою негативною симптоматикою виявляють вищий (p<0,05) рівень агресії при спілкуванні з родичем, ніж з лікарем (відмінність складає 61%). Рівень агресії при соціальних взаєминах пропорційно та обратнопропорційно корелює (p<0,05) з показниками окремих субшкал PANSS.

Рівень агресії тісно прямопропорційно корелює (p<0,05) з показником профілю ризику агресії за PANSS.

  1. Встановлено, що рівень агресії при соціальній поведінці у жінок з шизофренією не залежить (p>0,05) від соціально-демографічних показників (сімейний стан та наявність дітей).

  2. Проведення нормотімічної корекції достовірно знижує (p<0,05) рівень агресії при взаєминах пацієнтів з родичами (відмінність складає 27%).

Публікації автора:

  1. Хомицкий Н. Е. Клинико-этологическое исследование социального поведения при параноидной шизофрении / Н. Е. Хомицкий // Тавр. журн. психиатрии. – 2004. – Т. 8, № 3. – С. 23–27.

  2. Хомицкий Н. Е. Клинико-этологическое исследование типологии и структуры социального поведения при параноидной шизофрении / Н. Е. Хомицкий // Арх. психиатрии. – 2005. – № 3. – С. 72–75.

  3. Хомицкий Н. Е. Клинико-этологическое исследование типологии и структуры социального поведения при параноидной шизофрении / Н. Е. Хомицкий // Тавр. журн. психиатрии. – 2006. – Т. 10, № 2. – С. 25–28.

  4. Хомицкий Н. Е. Клинико-этологическое исследование типологии и структуры социального поведения у женщин страдающих параноидной шизофренией и нормотимическая коррекция агрессии при социальном поведении / Н. Е. Хомицкий // Вісн. психіатрії та психофармакології. – 2007. – № 2. – С. 88–92.

  5. Хомицкий Н. Е. Клинико-этологическое исследование типологии и структуры социального поведения при параноидной шизофрении / Н. Е. Хомицкий // Тавр. журн. психиатрии. – 2007. – Т. 11, № 2. – С. 94–98.

  6. Хомицкий Н. Е. Влияние карбамазепина на уровень агрессии при социальном поведении женщин, страдающих параноидной шизофрений /
    Н. Е. Хомицкий // Актуальные вопросы фармацевт. и мед. науки и практики. – Запорожье : [б. и.], 2007. – С. 208–212.

  7. Пат. 13309 Україна, МПК7 А 61 В 5/00. Спосіб оцінки агресії при соціальних взаєминах у жінок, хворих на параноїдну шизофренію / Хоміцький М. Є. [UA], Самохвалов В. П. [UA]. – № 2005010120 ; заявл. 27.10.2005 ; опубл. 15.03.2006, Бюл. № 3.