Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки
Я ищу:
Головна / Соціологічні науки / Соціальна структура, соціальні інститути та процеси


Коваленко Олена Олександрівна. Соціальне сирітство як соціокультурний феномен : дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / НАН України; Інститут соціології. - К., 2006.Анотація до роботи:

Коваленко О.О. Соціальне сирітство як соціокультурний феномен. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук за спеціальністю - 22.00.03 - соціальні структури та соціальні відносини. - Інститут соціології НАН України, Київ, 2006.

Дисертація присвячена розкриттю змісту проблеми соціального сирітства в умовах сучасного українського суспільства. „Соціальне сирітство” трактується як особливий стан дитинства, обумовлений його місцем в умовах певної соціальної структури, у системі соціальних відносин суспільства, що розглядає усіх дітей, які залишилися без належної опіки та виховання, поза залежністю від соціального статусу батьків. При цьому в соціокультурній перспективі соціальне сирітство характеризується послабленням поля соціального контролю з боку базисних соціальних інститутів (сім’ї, школи), порушенням процесу міжпоколінної і міжособистісної комунікації, обмеженням доступу до необхідних ресурсів та можливостей індивідуального розвитку.