Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фармацевтичні науки / Технологія ліків та організація фармацевтичної справи


Набо Махмуд. Розробка складу і технології м'якої лікарської форми з триклозаном і алантоїном : Дис... канд. наук: 15.00.01 - 2006.



Анотація до роботи:

  1. Губар С.М., Махмуд Набо. Використання методу рідинної хроматографії для визначення триклозану та аллантоїну в гелі для лікування піодермії // Журнал органічної та фармацевтичної хімії. –2005. - №3 (11). – С. 75-78. (Участь у проведенні експериментальної частини, аналіз та узагалення результатів, оформлення статті).

  2. Набо Махмуд, А.Г. Башура Обоснование состава геля для лечения пиодермий // Збір. наук. ст. Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики. – Запоріжжя, 2006. – Вип. XV. – Т. 2. – С. 350-356. (Участь у проведенні експериментальної частини, аналіз та узагалення результатів, написання статті).

  3. Башура А.Г., Баранова И.И., Набо Махмуд. Применение триклозана в дерматологической практике // Сб. тез. докл. межд. практич. конф. “Актуальные проблемы тяжелых дерматозов и инфекций, передающихся половым путем”. – Донецк. –2004.-С.116-117.

  4. Выбор и обоснование гелеобразователей с целью создания нового препарата для лечения пиодермий /Ю.Н. Волокита, М. Набо, А.Г. Башура, И.И. Баранова // Зб. тез доп. міжвуз. студ. наук. конф. “Наукові основи створення лікарських засобів”. – Х.:НФаУ. – 2005. –С. 111.

  5. Набо Махмуд, Башура А.Г. Изучение осмотической активности гелевых основ / Фармацевтичне право в системі правовідносин: виробник-лікар-пацієнт-провізор-лікі-контролюючі та правоохоронні органи: Матер. наук.-практичн. конф. – Лікі Украіни. – 2005. -№9 (98). – С. 182.

  6. Триклозан - перспективный антимикробный агент для создания дерматологических препаратов/ Набо Махмуд, О.Г. Гейдерих, О.Г. Башура, И.И. Баранова, Ю.Н. Волокита // Лікувальна косметика: дійсність та майбутнє: Зб. мат. наук.-практ. конф., Х. – 2005 – С. 33-34.

  7. Набо Махмуд, Башура А.Г. Изучение стабильности и условий хранения геля «Пиотриалл»// Зб. тез доп. міжвуз. студ. наук. конф. “Наукові основи створення лікарських засобів”. – Х.:НФаУ. – 2006. –С. 120.

  8. Малоштан Л.М., Набо Махмуд Изучение активности и безопасности геля «Пиотриалл» // Зб. тез доп. I Міжнародної науково-практичної конференції “Наука ї технології: крок в майбутнє – 2006». - Днепр. – 2006 – С. 111-113.

Набо Махмуд Розробка складу і технології м'якої лікарської форми з триклозаном і алантоїном. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи. – Національний фармацевтичний університет, м. Харків, 2006.

У дисертації вперше проведено комплексне дослідження по створенню комбінованого препарату - гелю “Піотриал” для застосування в терапії піодермії та інших дерматологічних захворювань та косметичних недоліків.У результаті комплексних фізико-хімічних, реологічних і фармако-технологічних досліджень надано наукове обґрунтування складу і технології гелю на основі карбомеру 980 з активними речовинами: триклозан (антимікробна дія) і алантоїн (репаративна, протизапальна дія) для місцевого застосування.

Запропоновано показники якості препарату і методики їх визначення.

Досліджено фізико-хімічні властивості гелю та доведена його стабільність у процесі зберігання протягом двох років.

Доведено біологічну активність і нешкідливість гелю “Піотриал”.

Розроблено проекти АНД і технологічного регламенту на розроблений препарат.

  1. З використанням системного підходу на основі проведених технологічних, фізико-хімічних, мікробіологічних і біологічних досліджень вперше запропоновано склад і розроблена технологія гелю під умовною назвою «Піотриал» для використання в комплексній терапії піодермії та ряду інших дерматологічних захворювань.

  2. На підставі мікробіологічних і біологічних досліджень обґрунтовані діючі субстанції - триклозан як антимікробний агент і алантоїн як речовина з протизапальною і репаративною дією в концентраціях 0,4% і 0,2%, відповідно, в обраному складі гелевой основи.

  3. З огляду на специфіку захворювання, як форма випуску обрана м'яка лікарська форма - гель, проведені фізико-хімічні, реологічні дослідження різних гелеутворювачів з метою вибору оптимального.

  4. На підставі фізико-хімічних досліджень експериментальних зразків обґрунтовано введення допоміжних речовин (карбополу 980 - 0,4%, пропіленгліколю 20%, ПЕГ-40 гидрогенізованої рицинової олії - 2,5%), що дозволило оптимізувати технологічні і споживчі властивості розробленого препарату.

  5. З метою стандартизації розробленого лікарського препарату запропоновані сучасні методики контролю якості. Для кількісного визначення триклозану і алантоїну запропоновано метод високоефективної рідинної хроматографії із попередньою пробопідготовкою. Запропонована методика відрізняється високою чутливістю і відтворюваністю результатів. На основі проведених аналітичних досліджень розроблено проект АНД на запропонований препарат.

  6. Експериментально доведена стабільність розробленого препарату - гелю «Піотриал» протягом двох років при зберігання в тубах алюмінієвих (30 г.) у прохолодному місці та при кімнатній температурі.

У результаті мікробіологічних досліджень встановлено, що протягом двох років зберігання гель «Піотриал» показує високу антимікробну активність стосовно обраних штамів мікроорганізмів.

  1. Проведеними біологічними дослідженнями встановлено, що розроблений препарат має виражену протизапальну і репаративну дію (препарат порівняння - мазь «Стрептонітол-Дарниця»). Встановлено відсутність місцевоподразнюючої і алергизуючої дії.

  2. Розроблено раціональну технологію виготовлення препарату, на основі якої складений технологічний регламент на виробництво лікарського засобу «Піотриал». Технологія апробована в умовах виробництва на базі АТ «Ефект».

  3. Фрагменти роботи впроваджені в навчальний процес ряду вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів України III-IY рівнів акредитації.

Тема дисертації відображена в публікаціях:

  1. Обґрунтування введення біологічно активних речовин у гідрогелеві основи з карбомером / О.Г. Башура, І.І. Баранова, Ю.В. Ковтун, Набо Махмуд // Вісник фармації. – 2004. – № 3 (39). – С. 45-48. (Участь у проведенні експериментальної частини, аналіз та узагалення результатів, написання статті).

2. Изучение антимикробного действия препарата с триклозаном и аллантоином / Набо Махмуд, О.Г. Гейдерих, А.Г. Башура, И.И. Баранова //Збірник наукових праць співработників КМАПО ім. П.Л. Шупика. –2005. – Вып. 14.- кн.. 2 –С. 670-673. (Участь у проведенні експериментальної частини, аналіз та узагалення результатів, підготовка статті).