Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Динаміка та міцність машин


Дерієнко Андрій Іванович. Розробка комплексу чисельно-аналітичних методів динамічного аналізу циліндричних пружин стискання : Дис... канд. наук: 05.02.09 - 2007.



Анотація до роботи:

  1. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Операторные уравнения для определения частот собственных колебаний цилиндрической пружины // Високі технології в машинобудуванні:Зб.наук.пр.-Харків:НТУ "ХПІ",2001.- Вип.1(4).-С.111-119.

  2. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Алгебраический метод определения собственных частот продольных колебаний цилиндрической пружины // Високі технології в машинобудуванні. Зб.наук.пр.-Харків:НТУ "ХПІ",2002.-Вип.1(5).- С. 101-109.

  3. Григорьев А.Л., Вештак И.А., Дериенко А.И. Влияние трения на колебания цилиндрических пружин топливной системы дизеля // Вісник НТУ "ХПІ". - Харків,2003.-Вып.8.-Т.1.-С.134-145.

  4. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Универсальная математическая модель цилиндрической пружины // Високі технології в машинобудуванні. Зб.наук.пр.-Харків:НТУ "ХПІ",-Харків,2004.-Вип. 2 (9).-С.257-264.

  5. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Моделирование граничных условий при анализе колебаний пружины со шлифованным торцом // Вісник КДПУ.-Кременчук,2005.-Вип.№1(30).-С.45-52.

  6. Григорьев А.Л., Король С.А., Дериенко А.И. Динамический анализ цилиндрических пружин дизельной топливной аппаратуры // Двигатели внутреннего сгорания.-Харьков,2005.-№ 1-С.90-99.

  7. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Методика расчёта неустановившихся колебаний в цилиндрической пружине сжатия // Вісник НТУ "ХПІ".-Харків, 2005.- № 12.-С.119-128.

  8. Григорьев А.Л., Дериенко А.И. Численно-аналитический метод динамического анализа установившихся колебаний пружины дизеля // Вісник НТУ "ХПІ". -Харків, 2005.- № 22.-С.149-160.

  9. Дериенко А.И. Математические модели и расчетные методы динамического анализа цилиндрических пружин // Вісник НТУ "ХПІ".-Харків,2005.-№ 23.-С.130-161.

  10. Григорьев А.Л., Король С.А., Дериенко А.И. Экспериментальное и расчётное исследование колебаний витков пружины дизельной форсунки // Вісник НТУ "ХПІ".- Харків,2005.-№ 37.-С.159-168.

  11. Григорьев А.Л., Король С.А., Дериенко А.И. Экспериментальное и расчётное исследование выделения тепла в пружинах дизельной топливной аппаратуры // Вісник КДПУ. - Кременчук, 2006.-Вип.№2(37).-С.-46-48.

  12. Григорьев А.Л., Король С.А., Дериенко А.И. Численно-аналитический метод расчёта колебаний пружины с учётом трения в опорах // Вісник КДПУ.-Кременчук,2006.-Вип.№5(40).-С.-83-85.

АНОТАЦІЇ

Дерієнко A.I. Розробка комплексу чисельно-аналітичних методів для динамічного аналізу циліндричних пружин стискання. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин. - Інститут проблем машинобудування iм.А.М.Підгорного НАН України, м. Харків, 2006.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-технічна задача, пов'язана з розробкою комплексу універсальних розрахункових методів динамічного аналізу циліндричних пружин стискання. В розроблених і обґрунтованих математичних моделях пружини, а також алгебраїчних методах визначення її спектра, набула подальшого розвитку теорія коливань пружних механічних систем з розподіленими параметрами. Широке застосування чисельно-аналітичних методів дозволило уточнити фізичні і математичні моделі, що використовуються, і одночасно уникнути ускладнення розрахунку. При використанні комплексу розроблені спеціалізовані методики динамічного аналізу пружин дизельної ПА, що дозволить підвищити якість проектування відповідальних вузлів двигуна.

Виконано експериментальне і розрахункове дослідження впливу тертя (внутрішнього, зовнішнього і сухого – в опорах) на коливання пружини і розроблено методи врахування цього тертя, які для внутрішнього і зовнішнього зведені до відповідних коригувань ядер Коші або Фредгольма, а для сухого тертя – до коригування руху опор пружини.

Створений новий універсальний програмний комплекс для динамічного аналізу циліндричних пружин.

В дисертації розв’язано актуальну науково-технічну задачу, пов’язану з розробкою комплексу універсальних розрахункових методів динамічного аналізу циліндричних пружин стискання. В розроблених і обґрунтованих математичних моделях пружини, а також алгебраїчних методах визначення її спектра, набула подальшого розвитку теорія коливань пружних механічних систем з розподіленими параметрами. Широке застосування чисельно-аналітичних методів дозволило уникнути ускладнення розрахунку при використанні уточнених фізичних і математичних моделей. Основні науково-технічні і практичні результати роботи полягають у такому.

1. Розроблена універсальна (матрична і операторна) математична уточнена модель гвинтового брусу, що враховує 6 ступенів свободи перерізу, це дозволило передати реальну геометричну форму циліндричної пружини і підвищити точність моделювання.

2. Врахована технологія виготовлення пружини, що спирається на підігнутий торцевий виток, і на основі розв’язання відповідної контактної задачі сформульовані граничні умови, що відповідають даному типу закріплення.

3. Розроблений універсальний метод визначення спектра циліндричної пружини для довільних (симетричних і несиметричних) умов закріплення опорних витків. У методі використано доведену теорему про чергування спектрів для задач з близькими граничними умовами і алгебраїчний метод послідовної локалізації спектру, що ґрунтується на цій теоремі. Для симетричних граничних умов вдалося розщепити спектр на дві групи, що дозволило підвищити ефективність методу. Розроблений метод є основою розрахункового комплексу.

4. Розроблені чисельно-аналітичні методи розв’язування задачі про несталі і сталі коливання пружини при відомому русі опори, які являють собою загальний розв’язок задачі у формі інтегралів Дюамеля з ядрами Коші або Фредгольма.

5. Виконані експериментальне і розрахункове дослідження впливу тертя на коливання пружини і розроблені методи його врахування, які для внутрішнього і зовнішнього тертя зведені до коригувань ядер, а для сухого тертя – до коригування руху опор пружини. Для сталевих пружин підтверджена гіпотеза про гістерезисну природу внутрішнього тертя.

6. Розроблений метод моделювання зіткнення витків, який враховує реальну зміну міжвиткового зазору для пружини, що спирається на підігнутий торцевий виток. Показано, що в таких пружинах пружні і непружні зіткнення можуть спостерігатися лише поблизу опорних витків.

7. Виконано експериментальне і розрахункове дослідження дисипації енергії і нагріву циліндричної пружини стискання при коливаннях її витків. Розроблений розрахунковий метод для оцінки робочої температури пружини.

8. Створений універсальний програмний комплекс для динамічного аналізу циліндричних пружин. Реалізована дво- і тривимірна візуалізації розв’язку. Універсальність комплексу досягається за рахунок можливості широкого варіювання геометричних та інших параметрів пружини, а також форми її кінематичного збудження.

9. Розроблені спеціалізовані методики, призначені для розрахунку форсунок, клапанних і плунжерних пружин дизельної ПА. Доведена актуальність урахування коливань їх витків при роботі на дизельному двигуні.