Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Кочкарьов Дмитро Вікторович. Робота та несуча здатність залізобетонних елементів за дії осьової стискуючої сили та згину в двох площинах: Дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Український держ. ун-т водного господарства та природокористування. - Рівне, 2002. - 191 арк. : іл. - Бібліогр.: арк. 175-190.



Анотація до роботи:

Кочкарьов Д.В. Робота та несуча здатність залізобетонних елементів за дії осьової стискуючої сили та згину в двох площинах. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 - будівельні конструкції, будівлі та споруди. - Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Полтава, 2002.

Дисертація присвячена вивченню напружено-деформованого стану та несучої здатності косостиснутих залізобетонних елементів за змінної епюри початкових ексцентриситетів. Експериментально та теоретично досліджена робота таких елементів за різних схем завантаження. Запропоновано методику визначення їх напружено-деформованого стану та практичні рекомендації з розрахунку несучої здатності косостиснутих стержнів. Доведено можливість використання поліному другого ступеня для опису напруг в стиснутому і розтягнутому бетоні. За розробленими методиками виконано розрахунок експериментальних зразків, який підтвердив точність та надійність запропонованих методів розрахунку, а також економічну ефективність їх використання.

  1. Розроблена методика розрахунку за деформованою схемою дозволила описати напружено-деформований стан довільного перерізу залізобетонного елемента за будь-якого згину, стиску чи розтягу за різних рівнів навантаження, в тому числі і в момент руйнування зразка. Достовірність методики була перевірена на розрахунках 171 елемента, випробуваного різними дослідниками. Середнє арифметичне відхилення склало 0,26 %, стандартне відхилення – 9,79 %.

  2. Запропоновані геометричні характеристики вищих порядків для розрахунку залізобетонних елементів і розроблені формули для їх обчислення.

  3. У зв’язку із відсутністю експериментальних досліджень залізобетонних елементів стиснутих з косим згином була розроблена методика і проведені експериментальні дослідження, які дозволили отримати достовірні дані про напружено-деформований стан та несучу здатність таких елементів.

  4. На несучу здатність гнучких елементів впливає схема їх завантаження. Використання методики норм для розрахунку гнучких косостиснутих елементів веде до заниження їх реальної несучої здатності у залежності від схеми дії поперечних сил, для випробуваних колон в 1,16…1,92 рази. Жорсткі косостиснуті елементи за будь-якої форми епюри початкових ексцентриситетів можна розраховувати як з постійним максимальним ексцентриситетом по довжині.

  5. Напружено-деформований стан косостиснутих залізобетонних елементів за змінної епюри початкових ексцентриситетів на будь-якому етапі завантаження можна оцінити з допомогою розробленої методики. Середнє арифметичне відхилення експериментальної і теоретичної несучої здатності, обчисленої за цією методикою, склало- 0,63%, стандартне відхилення- 8,67%.

  6. Прогини елементів з достатньою точністю можна обчислювати за епюрою кривини, використовуючи диференційний зв’язок між прогинами і кривиною і формулу (25), яка враховує зміну напрямку максимальних прогинів по довжині елемента.

  7. Розроблені рекомендації з практичного розрахунку косостистиснутих елементів за різних схем завантаження. Середнє арифметичне відхилення експериментальної і теоретичної несучої здатності, визначеної за спрощеною методикою, склало 3,31 %, стандартне відхилення – 11,21 %.

Публікації автора:

  1. Бабич В.І., Кочкарьов Д.В., Різак В.В. Напружено-деформований стан позацентрово стиснутих та стиснуто-зігнутих залізобетонних елементів// Вісник Рівненського державного технічного університету. – Рівне, 1999. – Випуск 2. – Частина 3. – С. 3-7. Особистий внесок: основні гіпотези, вивід основних рівнянь рівноваги для позацентрового стиску і згину в одній площині, пропозиції щодо визначення прогинів.

  2. Бабич В.І., Кочкарьов Д.В. Напружено-деформований стан елементів за будь-якого виду згину та стиску // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди. – Рівне, 2000. – Випуск 5. – С. 127-133. Особистий внесок: пропозиції щодо основних гіпотез і розроблення методики розрахунку залізобетонних елементів.

  3. Бабич В.І., Кочкарьов Д.В. Дослідження залізобетонних елементів за дії осьової стискуючої сили та згину в двох площинах // Гідромеліорація та гідротехнічне будівництво. – Рівне, 2000. – Випуск 25. – С. 103-109. Особистий внесок: методика експериментальних досліджень, пропозиції до теоретичних основ розрахунку залізобетонних елементів.

  4. Кочкарьов Д.В. Геометричні характеристики перерізів у розрахунках залізобетонних елементів за будь-якого напруженого стану // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди. – Рівне, 2001. – Випуск 6. – С. 184-191.

  5. Бабич В.І., Кочкарьов Д.В. Визначення прогинів залізобетонних елементів, які зазнають будь-якого виду згину, стиску та розтягу // Науковий вісник будівництва. – Харків: ХДТУБА, ХОТВ АБУ, 2002. – Випуск 16. – С. 184-191. Особистий внесок: пропозиції щодо знаходження прогинів, порівняння теоретично і експериментально визначених прогинів.

  6. Бабич В.І., Кочкарьов Д.В. Посилення згинальних залізобетонних елементів під час реконструкції будівель // Сталезалізобетонні конструкції: дослідження, проектування, будівництво, експлуатація. Збірник наукових статей. – Кривий Ріг,1998. – С. 23–26. Особистий внесок: пропозиції щодо розрахунку і посилення згинальних елементів.

  7. Кочкарьов Д.В. Напружено-деформований стан перерізів залізобетонних елементів при осьовому стиску та згині у двох площинах за результатами експерименту // Коммунальное хозяйство городов: Науч.-техн. сб. – К.: Техніка, 2002. – Вып. 39. – С. 174-179.