Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Мохаммед Махмуд Ахмад Аді. Разробка показань та вибір малоінвазивних трансуретральних методів відновлення сечовиділення у хворих при доброякісній гіперплазії передміхурової залозию. : Дис... канд. наук: 14.01.06 - 2007.



Анотація до роботи:

Мохаммед Махмуд Ахмад Аді. Разробка показань та вибір малоінвазивних трансуретральних методів відновлення сечовиділення у хворих при доброякісній гіперплазії передміхурової залозию. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.06. – урологія. – Інститут урології АМН України. – Київ, 2007.

У дисертаційній роботі проведене наукове обгрунтування оптимального використання існуючих трансуретральних малоінвазивних методів оперативного втручання з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) з високим оперативним ризиком, а також нових оперативних методів, спрямованих на відновлення самостійного сечовипускання, підвищення ефективності лікування та якості життя хворих.

Дослідження проведене у 178 чоловіків з ДГПЗ віком від 54 до 85 років. На підставі аналізу результатів проведених досліджень встановлено, що застосування стандартних паліативних операцій (черезшкірної та відкритої єпіцистостомії) з приводу гострої затримки сечі у хворих на ДГПЗ високим оперативним ризиком недостатньо ефективне. При використані стандартних інвазивних методів оперативного втручання (черезміхурова простатектомія та ТУР простати) у хворих на ДГПЗ з високим оперативним ризиком в ранньому і пізньому післяопераційному періоді спостерігали значну частоту ускладнень і навіть летальність. Доведено високу ефективність використання у хворих на ДГПЗ з високим оперативним ризиком малоінвазивних оперативних втручань: за обєму передміхурової залози до 50 см3 – інцизії шийки сечового міхура та простатичного відділу уретри, до 60 см3 – інцизії шийки сечового міхура та простати з одночасною частковою трансуретральною електрорезекцією передміхурової залози. Вперше доведено, що у хворих з абсцесом передміхурової залози на тлі її гіперплазії ефективним методом лікування є трансуретральне оперативне втручання, яке передбачає розтин абсцесу та видалення гіперплазованої тканини передміхурової залози шляхом трансуретральної електрорезекції. Якщо обєм передміхурової залози перевищував 80 см3, високоефективним методом комплексного лікування вважали трансуретральне введення в її гіперплазовану тканину етилового спирту з подальшим її видаленням шляхом трансуретральної електрорезекції.

В дисертації приведено теоретичне узагальнення та нове виршенння наукової задачі – оптимального використання відомих трансуретральних малоінвазивних методів оперативного втручання у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози з високим оперативним ризиком та розробка і застосування у цих хворих нових оперативних методів, спрямованих на відновлення самостійного сечовипускання, підвищення ефективності лікування та якості життя.

1. Встановлено, що традиційні паліативні операції у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози і високим оперативним ризиком у ранньому післяопераційному періоді ускладнюються розвитком у 15,1% порушення роботи епіцистостоми у зв’язку з випадіння дренажної трубки із порожнини сечового міхура з розвитком сечового запливу, та інфікуванням ран у 46,1% пацієнтів після відкритої епіцистостомії, а у віддалені терміни дослідження – розвитком у 40,8% випадків гнійних запальних процесів в сечових шляхах і нирках і у 11,3% випадків термінальної стадії хронічної ниркової недостатності.

2. Встановлено, що при проведені традиційних інвазивних оперативних втручань (трансуретральному та відкритому черезміхуровому) видалені гіперплазованої тканини у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози з високим оперативним ризиком операційна травма та крововтрата є причиною погіршення перебігу артеріальної гіпертензії, стенокардії, розвитку у 5,7 і 9,1% пацієнтів, відповідно, гострого інфаркта міокарду та інфекційного запалення ран у 45,4% пацієнтів після відкритого оперативного втручання.

3. Доведено, що застосування трансуретральних малоінвазивних оперативних втручань (розтину шийки сечового міхура та простатичного відділу уретри) у випадках об’єму простати до 50 см3 та його доповнення частковою електрорезекцією гіперплазованої тканини при розмірах доброякісної гіперплазії до 60 см3 дозволяє відновити самостійне сечовиділення у всіх хворих, попередити розвиток у них інфаркту міокарду та зменшити перебування хворих на стаціонарному лікуванні до (10,0±1,1) днів у порівнянні з традиційною інвазивною трансуретральною електрорезекцією (13,1±1,9); (p < 0,05)

4. Підтверджено, що у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози з високим оперативним ризиком при розмірах передміхурової залози від 60 до 80 см3 найбільш ефективним малоінвазивним способом самостійного відновлення сечовипускання є застосування ендоуретрального стенту при умові збереження видільної функції сечового міхура.

5. Вперше встановлено, що у хворих з високим оперативним ризиком при розмірах доброякісної гіперплазії передміхурової залози більше, ніж 80 см3 спиртова етолова абляція з подальшим трансуретральним видаленням некротизованої гіперплазованої тканини дозволяє в усіх випадках зменшити крововтрату під час оперативного втручання та перебування хворих на стаціонарному лікуванні до 6,7±1,2 днів, відновити у пацієнтів самостійне сечовиділення.

6. Вперше встановлено, що у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози, ускладнену розвитком абсцесу простати, малоінвазивне трансуретральне оперативне втручання, спрямоване на розтин абсцесу та одночасне видаленням гнійно–некротизованої гіперплазованої тканини простати є ефективним методом лікування цієї комбінованої патології.

Публікації автора:

  1. Мухаммед М. А. Аді. Анализ эффективности паллиативных операций при острой задержке мочи у больных с доброкачественной гиперплазией предстательной железы и высоким оперативным риском // Здоровье мужчины. – 2005. – № 4. – С. 120–121. (проводив лікування хворих, оформив роботу).

  2. Ухаль М. И., Мухаммед М. А. Ад, Ухаль О. М., Любчак О. М. Комплексный способ оперативного лечения больных с доброкачественной гиперплазией предстательной железы и высоким оперативным риском // Урология. – 2005. – № 3. – С. 29–32. (дисертантові належать фактичний матеріал, оформлення статті, його участь була основною в аналізі результатів статистичних досліджень).

  3. Мухамед М. А. Ади, Ухаль М. И. Оптимизация выбора малоинвазивных методов оперативного лечения больных с небольшими размерами доброкачественной гиперплазией предстательной железы и высоким оперативным риском // Здоровье мужчины. – 2006. – № 2. – С. 119–120. (дисертант брав активну участь у підготовці фактичного матеріалу, його участь була основною в аналізі результатів, статистичних дослідженнях).

  4. Ухаль М. І., Мухаммед М. А. Аді. Застосування етанолової абляції та ендоуретрального стента у хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози і високим оперативним ризиком // Здоровье мужчины. – 2006. – № 4. – С. 123–124. (проводив лікування хворих, оформив роботу).

  5. Мухамед М. А. Аді. Ефективність паліативних операцій при гострій затримці сечі у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози та високим оперативним ризиком // Тези доповідей науково–практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю. – Одеса, 2005. – С. 149. (проводив лікування хворих, оформив роботу).

  6. Мухамед М. А. Аді. Застосування ендоуретрального стента у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози з високим оперативним ризиком // Тези доповідей науково–практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю. – Одеса, 2006. – С. 141–142. (проводив лікування хворих, оформив роботу).

  7. Ухаль О. М., Мухамед М. А. Аді, Ухаль М. І. Трансуретральний розтин шийки сечового міхура і задньої уретри у хворих з гіперплазією передміхурової залози на тлі хронічного простати та високого оперативного ризику // Тези доповідей Всеукраїнської науково–практичної конференції «Актуальні питання урології». – Чернівці, БДМУ. – 2006. – С. 65–67. (дисертант брав участь у підготовці фактичного матеріалу, його участь була основною в аналізі результатів).

  8. Деклараційний патент № 11618, UA: А61В 17/94. Спосіб оперативного лікування абсцесу простати у хворих із доброякісною гіперплазією передміхурової залози / Ухаль М. І., Ухаль О. М., Костєв Ф. І., Мухамед М. А. Аді. – Заявлено 17.01.05; Опубл. 16.01.06 // Бюл. № 1. (Особистий внесок здобувача: проведення патентно-інформаційного пошуку, спільна розробка нового способу, оформлення матеріалу)

  1. Деклараційний патент № 12751, UA: А61В 17/00. Спосіб оперативного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози з високим оперативним ризиком / Ухаль М. І., Мухаммед М. А. Аді, Ухаль О. М., Любчак О. М. – Заявлено 17.10.05; Опубл. 15.02.06 // Бюл. № 2. (Особистий внесок здобувача: проведення патентно-інформаційного пошуку, спільна розробка нового способу, оформлення матеріалу)