Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки
Я ищу:
Головна / Архітектура / Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури


Потапчук Ірина Володимирівна. Природно-ландшафтні фактори архітектурно-просторової еволюції історичних міст Волині. : Дис... канд. наук: 18.00.01 - 2009.Анотація до роботи:

Потапчук І. В. Природно-ландшафтні фактори архітектурно-просторової еволюції історичних міст Волині. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури за спеціальність 18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури – Національний університет водного господарства та природокористування, Рівне 2008 р.

Дисертацію присвячено дослідженню питань впливу природно-ландшафтних факторів на архітектурно-просторову та розпланувальну еволюції волинських поселень. Встановлено, що на містобудівні процеси досліджуваних міст впливали такі природно-ландшафтні чинники, як гідрографія, рельєф, ґрунти та рослинність. Даний вплив прослідковується на формуванні мережі історичних волинських міст, специфіці їх локації та локалізації в природно-ландшафтному середовищі, утворені РПМ поселень, формуванні типу їх просторового розвитку, території поселень, типу архітектурно-розпланувальної структури, утворенні розпланувального каркасу, архітектурного образу міст.