Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Гематологія та трансфузіологія


Кисельова Олена Анатоліївна. Прогнозування виникнення та моніторинг перебігу нейролейкемії у хворих на гостру лейкемію. : Дис... канд. наук: 14.01.31 - 2008.



Анотація до роботи:

Кисельова О.А. Прогнозування виникнення та моніторинг перебігу нейролейкемії у хворих на гостру лейкемію. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.31 – гематологія та трансфузіологія.
– Державна установа “Інститут гематології та трансфузіології АМН України”, Київ, 2008.

В дисертації досліджені основні клініко-лабораторні дані хворих на ГЛЛ та ГМЛ як без клінічних та лабораторних ознак нейролейкемії, так і з нейрорецидивом. Проведено дослідження динаміки вмісту ТК у СМР та сироватці крові пацієнтів, встановлено корелятивний зв’язок між клініко-гематологічними особливостями гострої лейкемії, вмістом ТК у СМР, сироватці крові хворих на ГЛЛ та ГМЛ на різних стадіях захворювання. Обґрунтовано доцільність та надійність використання додаткових критеріїв прогнозу виникнення та перебігу нейролейкемії, розроблених на підставі дослідження динаміки вмісту ТК у сироватці крові та СМР дорослих хворих на ГМЛ та ГЛЛ. З урахуванням запропонованих прогностичних критеріїв розроблено схеми спостереження за процесом перебігу змін у ЦНС хворих на гострі лейкемії, що створює додаткові можливості для корекції лікувальної тактики.

  1. В дисертації узагальнено результати проведеного паралельного дослідження динаміки вмісту ТК у сироватці крові та СМР пацієнтів з гострою лейкемією на різних стадіях патологічного процесу. На цій основі запропоновано додаткові критерії моніторингу перебігу захворювання, що є подальшим внеском у вирішення проблеми прогнозування виникнення його ускладнень, зокрема, нейролейкемії та індивідуалізації схем лікування і профілактики.

  2. За вмістом ТК у сироватці крові пацієнтів із ГЛЛ визначено ризик розвитку ускладнень:

    • до групи із сприятливим прогнозом перебігу захворювання відносяться особи, котрі досягли клініко-гематологічної ремісії, вміст ТК у сироватці крові яких зменшується до значень, що не перевищують граничні (5,0-9,0 Од/л) після завершення курсу індукції ремісії з подальшою їх повною нормалізацією (<5,0 Од/л);

    • до групи середнього ризику належать особи, які досягли клініко-гематологічної ремісії, із вмістом ТК у сироватці крові, що має стійку тенденцію до зниження протягом всього періоду індукційної хіміотерапії, проте залишається досить високим (10,0 Од/л) після її завершення;

    • доведено, що підвищення ініціального вмісту ТК у сироватці крові пацієнтів із ГЛЛ 20,0 Од/л є ознакою несприятливого прогнозу та свідчить про високу вірогідність розвитку первинної резистентності до індукційної хіміотерапії;

    • стабільне підвищення вмісту ТК у сироватці крові хворих на ГЛЛ в період ремісії (10,0 Од/л) прогнозує розвиток рецидиву захворювання (однак не дає підстав прогнозувати його характер – кістково-мозковий рецидив, нейрорецидив, комбінований рецидив, тощо).

  3. Встановлено, що збільшення вмісту ТК у СМР на початку захворювання (20,0 Од/л) може бути додатковим підтвердженням діагнозу нейролейкемії (разом із цитологічним дослідженням ліквору та КТ/МРТ головного мозку).

  4. Запропоновано вважати додатковим фактором ризику розвитку нейрорецидиву збільшення ініціального вмісту ТК у СМР пацієнтів із ГЛЛ (15,0 Од/л) або стійке зростання вмісту ТК у СМР пацієнтів у період ремісії (10,0 Од/л).

  5. При підвищенні ініціального вмісту ТК у СМР хворих на ГМЛ (15,0 Од/л) або у випадку стабільного підвищення вмісту ТК у СМР та сироватці крові в період ремісії (>15,0 Од/л) доцільним є інтенсифікація терапії з метою попередження виникнення нейрорецидиву.

  6. На підставі запропонованих критеріїв діагностики та прогнозу виникнення нейролейкемії розроблено схеми спостереження за процесом перебігу змін у ЦНС, що передбачають визначення вмісту ТК у сироватці крові та СМР пацієнтів, хворих на гострі лейкемії, на початку захворювання, в період індукції і консолідації ремісії, в ремісії та під час рецидиву (нейрорецидиву) захворювання.

Публікації автора:

  1. Третяк Н.М., Кисельова О.А. Проблема нейролейкемії у хворих на злоякісні неоплазії крові // Український журнал гематології та трансфузіології. – 2004. – №1(4). – С. 39-44.

Дисертантом проведено підбір літератури за темою дисертації та здійснено її аналіз.

  1. Третяк Н.М., Кисельова О.А., Горяінова Н.В., Миронова О.В. Прогностичне значення ініціального вмісту сироватки крові та спинномозкової рідини у хворих на гострі лімфобластні лейкемії // Науковий вісник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. – 2007. – №2-3. – С. 86-90.

Дисертантом проведено аналіз літератури, сформовано групи хворих, здійснено аналіз та статистичну обробку отриманих даних.

  1. Третяк Н.М., Кисельова О.А., Горяінова Н.В., Миронова О.В. Значення динаміки вмісту тимідинкінази у сироватці крові та спинномозковій рідині хворих на гостру мієлобластну лейкемію для прогнозу виникнення нейрорецидиву // Збірник наукових праць співробітників НМАПО імені П.Л. Шупика. – 2007. – Вип. 16, кн. 2.
    – С. 74-77.

Дисертантом проведено клініко-гематологічне та неврологічне обстеження та лікування хворих, встановлення діагнозу нейролейкемії, зібрано зразки сироватки крові та СМР для визначення ТК, створено електронну базу даних, написано статтю.

  1. Третяк Н.М., Кисельова О.А. Проблема нейролейкемії у хворих на гострі лейкемії: діагностика, профілактика, лікування, прогноз // Онкологія. – 2007. – т.9, №3. – С. 262-269.

Дисертантом проведено підбір сучасної літератури за темою дисертації, обґрунтовано роль прогностичних факторів для розробки терапевтичної тактики, наведено дані власних досліджень за визначеною темою, написано статтю.

  1. Третяк Н.М., Кисельова О.А., Вакульчук О.М. Фактори ризику виникнення нейрорецидиву у хворих на гостру мієлобластну лейкемію // Український журнал гематології та трансфузіології. – 2007. – №4.
    – С. 26-31.

Дисертантом проведено аналіз обстеження та лікування хворих, проаналізовано особливості перебігу захворювання, встановлено додаткові прогностичні критерії.

  1. Третяк Н.М., Горяінова Н.В., Кисельова О.А., Миронова О.В. Спосіб прогнозування виникнення та перебігу нейролейкемії: Деклараційний патент на корисну модель (u 2005 02912) №10248; заявл. 30.03.2005; опубл. 15.11.2005, Бюл. №11.

Дисертантом проведено аналіз змін вмісту ТК у спинномозковій рідині хворих на гострі лейкемії.

    1. Третяк Н.Н., Горяинова Н.В., Киселева Е.А., Миронова Е.В. Тимидинкиназа как фактор риска рецидива и лейкемического поражения центральной нервной системы при острой миелобластной лейкемии // Міжнародний науково-практичний збірник “Нове в гематології та трансфузіології”. – 2006. – Вип. 5. – С. 259-265.

    Дисертантом проведено обстеження, лікування та профілактика нейролейкемії у частини хворих, зібрано зразки СМР для визначення ТК, проаналізовано дані отриманих результатів досліджень, написано вагому частину статті.

    1. Tretyak N.M., Goryainova N.V., Kyselova O.A. Activity of serum Thymidine Kinase in Adult Acute Myeloid Leukemia // The Hematology Journal. – 2004. – Vol. 2, №5. – P. 257.

    2. Третяк Н.А, Кисельова О.А. Прогностичне значення тимідинкінази ліквору у хворих на гострі лейкемії // Український. журнал гематології та трансфузіології (Матеріали науково-практичної конференції “Гематологія і трансфузіологія: фундаментальні та прикладні питання”, Київ, 13-14 жовтня 2005). – (5)'2005. – №4 (додатковий).
      – С. 69-70.

    1. Третяк Н.М. Кисельова О.А. Прогностичне значення динаміки вмісту тимідинкінази у лікворі хворих на гостру лейкемію (Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених “Досягнення молодих вчених – майбутнє медицини”, Харків, 22 листопада 2005 року). – 2005.
      – С. 91.

    2. Третяк Н.Н., Горяинова Н.В., Киселева Е.А., Миронова Е.В. Роль тимидинкиназы в прогнозировании возникновения костномозгового и внекостномозгового рецидива острой миелобластной лейкемии // Укр. журнал гематології та трансфузіології (Матеріали науково-практичної конференції “Актуальні питання практичної гематології”, Київ, 27-28 квітня 2006. – (6)'2006. – №2 (додатковий). – С. 67-69.

    3. Кисельова О.А., Горяінова Н.В. Динаміка вмісту тимідинкінази (ТК) у лікворі та сироватці крові хворих на гостру лейкемію // Матеріали наукових праць VIІ-ї Міжнародної конференції молодих онкологів, Київ, 2-3 лютого 2006. – С. 15.

    4. Kyselova O.A., Tretyak N.M., Goryainova N.V., Mironova E.V. Monitoring the beginnings and course of central nervous system leukemia to thymidine kinase content in cerebro-spinal fluid and blood serum in patients with acute leukemia // The Hematology Journal. – 2006. – Vol. 91, №1.
      – P. 427.

    5. Kyselova O., Tretyak N., Goryainova N., Mironova O. The Clinical Application of Thymidine Kynase (TK) Activity in Cerebro-Spinal Fluid (CSF) in Patients with Acute Leukemia (AL) // Annals of Hematology. – 2006.
      – Vol. 85, №1. – Р. 15.

    6. Goryainova N., Tretyak N., Kyselova O., Mironova O. Prognosis of Iduction Hemotherapy Results to Thymidine Kinase (TK) Content in Blood Serum at Diagnosis in the Patients with Acute Myeloid Leukemia (AML) // Annals of Hematology. – 2006. – Vol. 85, №1. – Р. 22.

    7. Третяк Н.М., Горяінова Н.В., Кисельова О.А. Прогнозування результатів лікування гострої мієлоїдної лейкемії на підставі рівня тимідинкінази в сироватці крові та спинномозковій рідині // Онкологія. Special issue. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю: молекулярні основи і клінічні проблеми резистентності до лікарських засобів, Київ, 2-3 листопада 2006 року.
      – С. 58.

    8. Tretyak N.M., Goryainova N.V., Kyselova O.A., Myronova O.V. Prediction of the outcome of the treatment in the acute myeloid leukemia patients on the basis of the thymidine kinase level in blood serum and liquor // The Hematology Journal. – 2007. – Vol. 92, №1. – P. 545.