Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


101. Іванов Іван Володимирович. Повітове земство в українських губерніях (друга половина XIX - початок XX століття): дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Національний ун-т внутрішніх справ. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Іванов І.В. Повітове земство в українських губерніях (друга половина ХІХ – початок ХХ століття): історико-правове дослідження. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень. Національний університет внутрішніх справ, Харків, 2004.

Дисертація присвячена історико-правовому аналізу становлення та розвитку повітових земських установ, що функціонували в українських губерніях Російської імперії у другій пол. ХІХ – на поч. ХХ ст., правових основ їхньої організації та діяльності.

В роботі проаналізовано стан наукової розробки історії повітового земства в українських губерніях другої половини ХІХ – початок ХХ століття, визначені напрямки земської діяльності та її ключові проблеми в окремі періоди її вивчення, узагальнено, виходячи з конкретно-історичних умов, найбільш характерні риси оцінок ученими соціально-політичної сутності повітових земств.

Простежено особливості формування повітових органів земського самоврядування, соціальний склад повітових земств. Здійснено аналіз особливостей запровадження Положень про земські установи 1864 та 1890 рр. у повітах українських губерній Російської імперії. На основі аналізу комплексу нормативно-правових актів досліджено компетенцію повітових земств, її співвідношення з компетенцією губернських земств, органів самоврядування міст, розташованих на території повітів. З’ясовано особливості нормотворчої та організаційно-розпорядчої діяльності повітових органів земського самоврядування. Досліджено відносини повітових земств та місцевих органів державного управління.

Наукове та практичне значення роботи полягає в узагальнені історичного досвіду діяльності повітових земств, узагальненні та систематизації нормативно-правової бази та визначенні організаційно-правових засад формування повітових земських органів в українських губерніях Російської імперії, в контексті використання накопиченого досвіду в розбудові незалежної України.