Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Всесвітня історія


Жалоба Ігор Володимирович. Політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII - на початку 70-х років XIX ст. : Дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Чернівецький національний ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 434арк. : табл., карти — Бібліогр.: арк. 396-420.



Анотація до роботи:

Жалоба І. В. Політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII – на початку 70-х років ХІХ ст. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – Всесвітня історія. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. – Чернівці, 2004.

У дисертації досліджується політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII – на початку 70-х років ХІХ ст. Прослідковано головні напрямки політики щодо традиційних комунікацій – ґрунтових та водних шляхів та вихідні засади, якими керувалися австрійські урядовці при їх виробленні. Вказані законодавчо-правові підстави, на яких відбувалося регулювання відносин на скарбових та місцевих шляхах, а також лісосплавних ріках. Проаналізовано зміну пріоритетів урядової політики щодо залізничного питання Галичини та Буковини протягом 40–60-х років ХІХ ст., а також практичні заходи з розбудови залізниць від Відня через Краків, Львів і Чернівці до кордонів з Російською імперією та Дунайськими князівствами. Вказані зовнішньополітичні та внутрішньополітичні фактори, які враховувалися віденськими урядовцями при прийнятті рішень, що стосувалися будівництва залізничних ліній та регулювання діяльності акціонерних товариств залізниці Карла Людвіга та Львівсько-Чернівецько-Ясської залізниці. Проаналізовано вплив комунікаційного фактору у міждержавних стосунках Габсбурзької монархії з Пруссією, Російською імперією та Молдовським князівством.