Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Соціологічні науки / Спеціальні та галузеві соціології


Руженцева Віра Ігорівна. Політичні орієнтації пострадянського студентства: динаміка та факторна обумовленість : дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Харківський національний ун- т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 194арк. — Бібліогр.: арк. 173-185.



Анотація до роботи:

Руженцева В.І. Політичні орієнтації пострадянського студентства: динаміка та факторна обумовленість. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук за спеціальністю 22.00.04. – спеціальні та галузеві соціології. – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. – Харків, 2007.

У дисертації здійснено комплексне дослідження динаміки політичних орієнтацій пострадянського студентства і факторів, що їх обумовлюють. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи вітчизняних та зарубіжних вчених щодо сутності та структури політичних орієнтацій, специфіки їх формування і прояву серед молоді, зокрема, студентства. Запропоновано систему емпіричних показників виміру політичних орієнтацій, до якої належать політичні цінності, ідентичності, установки, рівень довіри і компетентності. Досліджено феномен політичної соціалізації, його особливості у суспільствах, що змінюються. Значна увага приділена вивченню ролі вищої освіти у формуванні політичних орієнтацій студентства, його політичної компетентності.

Визначено, яким чином на політичних орієнтаціях студентства відбиваються об’єктивні і суб’єктивні фактори впливу - соціально-економічні, регіональні, культурно-мовні, ціннісні, соціально-психологічні та інші.

На підставі аналізу результатів масштабних соціальних досліджень, здійснених за участі автора, проаналізовано динаміку протестних орієнтацій пострадянської студентської молоді, розглянуто її політичні ідентичності й цінності, механізми та фактори, що обумовлюють формування політичних орієнтацій студентства. Викладено пропозиції щодо підвищення ролі сучасної вищої школи у політичній соціалізації майбутніх фахівців.