Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Теорія політики, історія та методологія політичної науки


21. Сукачов Віктор Валерійович. Політична довіра як складова соціального капіталу громадянського суспільства: дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Дніпропетровський національний ун-т. - Д., 2005.



Анотація до роботи:

Сукачов В.В. Політична довіра як складова соціального капіталу громадянського суспільства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.01 – теорія та історія політичної науки. Дніпропетровський національний університет, Дніпропетровськ, 2005.

Дисертація присвячена аналізу політичної довіри, як складової концепцій соціального капіталу, які є, в свою чергу, головними з сучасних тенденцій у вивченні суспільної самоорганізації. В роботі розглянута типологія політичної довіри, механізми її відтворення, а також зв`язок з нормативною системою та інституційним дизайном суспільства.

Визначено, що ранні дослідницькі програми в галузі суспільної самоорганізації (перша генерація теорій колективної дії) не дає адекватної картини соціальних процесів, ігноруючи специфіку владних відносин а також культурних та ідеологічних обмежень, що звужують можливості актора створити раціональну стратегію взаємодії

Встановлено, що базовою умовою виникнення політичної довіри як передумови процесу консолідації інститутів громадянського суспільства є наявність специфічної національної ідентичності, яка обумовлює появу транс-класової солідарності і розвиток вже на її основі феномену політичної довіри.

Здійснено синтез сучасних концепцій суспільної самоорганізації та теорій колективної (в першу чергу національної) ідентичності. Виходячи з результатів такого синтезу, проведений аналіз сучасної стратегії побудови громадянських інститутів в Україні.

Публікації автора:

Основні праці

1. Сукачов В.В. “Соціальний капітал як концепція сучасної політології” //Вісник Дніпропетровського університету. Соціологія. Філософія. Політологія.- 2003.- вип.9.- С. 227-233.

2. Сукачов В.В. “Соціальний капітал та націоналізм” //Наукові записки НаУКМА. Політичні науки.– 2003.- том 21.- С. 15-21.

3. Сукачов В.В. “Довіра як проблема політичної науки” //Грані.- 2004.-№2(34).- С. 124-128.

Додаткові праці

4. Сукачов В.В. “Зелена книга” та перспективи прямої демократії: технологічний аспект” //ХХІ століття: альтернативні моделі розвитку суспільства: Зб. наук. пр.- К.:Фенікс, 2004.- С. 152-160.

5. Сукачов В.В. “Соціальний капітал, націоналізм та побудова громадянського суспільства” //Матер. Міжнар. конф. “Людина-світ-культура” (до 170-річчя від дня заснування філософського факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка).-К.:Вид-во КНУШ, 2004.-С.788-790.