Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Патологічна фізіологія


Авраменко Анатолій Олександрович. Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз : Дис... д-ра наук: 14.03.04 - 2009.



Анотація до роботи:

Авраменко А.О. Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. – Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, Київ, 2009.

Дисертація присвячена дослідженню ролі НР в етіології та патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони ШКТ у людини. Сформульовані положення теорії «їдкого лужного плювка». Встановлено, що чинник ушкодження – аміак (продукт НР), концентруючись і взаємодіючи з Н2О, утворює гідроксид амонію (їдкий луг), що призводить до локальних уражень. З’ясовано, що основу утворення ерозивно-виразкових уражень цибулини дванадцятипалої кишки і вихідного відділу шлунка складає горизонтальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації позаклітинних активних форм НР, діаметра і тонусу пілоричного стискача, а також від рівня внутрішньошлункового тиску; основу утворення медіогастральних виразок шлунка складає вертикальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації, топографії розселення і локалізації активних форм НР (тіло шлунка з позаклітинним станом НР по в/кривині і внутрішньоклітинним - по м/кривині), а також від рівня внутрішньошлункового тиску.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового напрямку по уточненню етіології та патогенезу ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони різної локалізації і ролі гелікобактерної інфекції, як ведучого етіологічного чинника даного патологічного процесу, обгрунтування нової теорії лужного пошкодження слизової шлунку та дванадцятипалої кишки («їдкого лужного плювка»).

1. Основою механізмів утворення ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони є активація хронічного гастриту типу В, яка супроводжується не тільки збільшенням маси бактерій, але й кількості продуктів життєдіяльності гелікобактерної інфекції, і у першу чергу – аміаку. Умовою для активації хронічного гастриту типу В є зниження рівня захисних чинників – імунітету та кислотно-пептичного чинника

2. Активна форма гелікобактерної інфекції є постачальником «залишкового» аміаку, який у гостру фазу патологічного процесу досягає у шлунковій порожнині концентрації від 76,7 і до 300 ммоль/л з утворенням гідроксиду амонію, що призводить до локального хімічного опіку слизової оболонки гастродуоденальної зони, незалежно від рівня кислотності та активності пепсину шлункового соку, а також від кількості шлункового соку та об’єму шлункової порожнини. Зміна рівня «залишкового» аміаку у різні стадії розвитку патологічного процесу не корелює зі зміною рівня сірководню.

3. Механізм утворення локального ураження слизової оболонки гастродуоденальної зони по типу «лужної краплини» реалізується двома шляхами – горизонтально та вертикально – і має пряму залежність від топографії розселення, концентрації, форми (активна чи неактивна) і положення (поза- чи внутрішньоклітинне) гелікобактерної інфекції; напрямку потоку «залишкового» аміаку, внутрішньошлункового тиску, а також від стану пілоричного стискача (його тонусу та діаметру пілоричного каналу ).

4. При горизонтальному шляху формування механізму локального ураження гідроксидом амонію у пілоробульбарній зоні головну роль відіграють позаклітинні активні форми гелікобактерної інфекції, незалежно від топографії їх розселення на слизовій шлунка, при високій концентрації (не менше (+++) хоча б у одній з топографічних зон); стан пілоричного стискача (його тонус та діаметр пілоричного каналу) та підвищення внутрішньошлункового тиску.

5. Механізм утворення на слизовій цибулини дванадцятипалої кишки множинних, але не глибоких пошкоджень – ерозій, реалізується при діаметрі пілоричного каналу 0,21 ± 0,01 см і підвищеному тонусі пілоричного стискача, при концентрації у шлунковій порожнини «залишкового» аміаку 8,25 ± 0,11 ммоль/л та при підвищенні внутрішньошлункового тиску при фізичному навантаженні до 74,04 ± 3,46 см водяного стовпчика, що призводить до підвищення концентрації аміаку до 155,6 ммоль/л і створюються умови для формування явища «упорскування» - розбризкуванню під великим тиском на слизовій крапель концентрованого гідроксиду амонію, які утворюються вже на виході з пілоричного каналу

6. Механізм утворення на слизовій цибулини дванадцятипалої кишки ерозивно-виразкових уражень реалізується при діаметрі пілоричного каналу 0,94 ± 0,06 см і відсутності підвищеному тонусі пілоричного стискача, при концентрації у шлунковій порожнини «залишкового» аміаку 8,08 ± 0,17 ммоль/л та при підвищенні внутрішньошлункового тиску при фізичному навантаженні до 63,33 ± 3,13 см водяного стовпчика, що призводить до підвищення концентрації аміаку до 108,9 ммоль/л і утворенню краплин концентрованого гідроксиду амонію у анатомічно вузькому місці – у вихідному відділі цибулини, де ушкодження слизової мають дотичний характер і за площею досягають розмірів невеличких виразок, однак за глибиною пошкодження не відрізняються від звичайних ерозій.

7. Механізм утворення на слизовій цибулини дванадцятипалої кишки виразкових уражень реалізується при діаметрі пілоричного каналу 0,51 ± 0,02 см і підвищеному тонусі пілоричного стискача, при концентрації у шлунковій порожнини «залишкового» аміаку 11,91 ± 0,11 ммоль/л та при підвищенні внутрішньошлункового тиску при фізичному навантаженні до 88,64 ± 3,57 см водяного стовпчика, що призводить до підвищення концентрації аміаку до 93,4 ммоль/л і утворенню у локальному місці на слизовій цибулини дванадцятипалої кишки краплин концентрованого гідроксиду амонію, які призводять до глубоких ушкоджень слизової. Формування «цілуючих» виразок цибулини дванадцятипалої кишки залежить від форми пілоричного каналу і цибулини, які мають овальний просвіт, обумовленою як індивідуальною анатомічною будовою у хворих, так і внаслідок патологічного процесу (рубцева деформація).

8. Механізм утворення на слизовій пілоробульбарної зони препілоричних, пілоричних та пілоробульбарних виразкових уражень реалізується при діаметрі пілоричного каналу 0,36 ± 0,11 см і виразному спазмі пілоричного стискача, при концентрації у шлунковій порожнини «залишкового» аміаку 11,61 ± 0,15 ммоль/л та при підвищенні внутрішньошлункового тиску при фізичному навантаженні до 87,7 ± 2,57 см водяного стовпчика, що призводить до підвищення концентрації аміаку до 129 ммоль/л і утворенню у локальному місці на слизовій у препілоричній зоні, у пілоричному каналі та у місті переходу пілоричного каналу у цибулину дванадцятипалої кишки крапель концентрованого гідроксиду амонію, які призводять до глибоких ушкоджень слизової.

9. При вертикальному шляху формування механізму локального ураження гідроксидом амонію слизової шлунку - медіогастральної виразки, головну роль відіграють: а) позаклітинні активні форми гелікобактерної інфекції за високою концентрацією – (++++), які розташовуються на слизовій у тілі шлунку по великій кривині і створюють потужний потік «залишкового» аміаку при концентрації 19,22 ± 0,23 ммоль/л, спрямований від великої кривину тіла шлунку у бік малої кривини; б) внутрішньоклітинні активні форми гелікобактерної інфекції за високою концентрацією – (++++), які розташовуються у парієтальних клітинах слизової у тілі шлунку по малій кривині і блокують секрецію соляної кислоти, що призводить до зникнення кислотного захисту цієї зони; в) низька концентрація активних форм НР чи їх відсутність на слизовій антрального відділу шлунку по великій та малій кривині за зяючим пілоричним стискачем (1,65 ± 0,09 см); г) підвищення внутрішньошлункового тиску при фізичному навантаженні до 99,7 ± 2,47 см водяного стовпчика, що призводить до підвищення концентрації аміаку до 100,3 ммоль/л і утворенню на слизовій малої кривини тіла шлунку, яка позбавлена кислотного захисту, крапель концентрованого гідроксиду амонію, що викликає глибокі та великі за площею пошкодження слизової.

10. При горизонтальному шляху формування механізму локального ураження гідроксидом амонію слизової у пілоробульбарній зоні підвищення внутрішньошлункового тиску обумовлено: 1) збільшенням концентрації «залишкового» аміаку за рахунок стимуляції секреції шлунку харчами, а також за рахунок розкладу гелікобактерною інфекцією екзосечовини (карбаміду), яка потрапляє у шлунок з продуктами харчування; 2) прискоренням і поглибленням перистальтичної хвилі у шлунку на фоні стресу («ефект поршня») і фізичним навантаженням, а також тиском на шлунок ззовні (ефект «ковальських міхів»).

11. При вертикальному шляху формування механізму локального ураження гідроксидом амонію слизової у тілі шлунку підвищення внутрішньошлункового тиску обумовлено: 1) збільшенням концентрації «залишкового» аміаку за рахунок стимуляції секреції шлунку харчами, а також за рахунок розкладу гелікобактерною інфекцією екзосечовини (карбаміду), яка потрапляє у шлунок з продуктами харчування; 2) фізичним навантаженням, а також тиском на шлунок ззовні (ефект «ковальських міхів»).

12. В слизовій по малій кривині у середній – верхній третині тіла шлунку визначається наявність внутрішньотканинного (внутрішньоклітинного) «депо» гелікобактерної інфекції, яке формується під впливом стресу (імуносупресія), ІПП (зниження рівня кислотності шлункового соку) та при поєднанні впливу цих чинників, що є не тільки запорукою збереження інфекції і неминучого рецидиву захворювання, але й місцем можливого формування клону ракових клітин (цитотоксичний геномний вплив НР-інфекції на парієтальну клітину, особливо у період її мітозу) і, можливо, MALT-лімфом.

Публікації автора:

Монографії:

1. Авраменко А. А. Хеликобактериоз / А. А. Авраменко, А. И. Гоженко – Одесса, ЧП «ФОТОСИНТЕТИКА», 2004. – 324 с (особиста участь – в аналізі літературних даних, написання монографії).

2. Авраменко А. А. Язвенная болезнь (очерки клинической патофизиологии) / Авраменко А. А., Гоженко А. И., Гойдык В. С. – Одесса, ООО «РА «АРТ-В», 2008. – 304 с. (особиста участь – в аналізі літературних даних, написання монографії).

Статті:

1. Авраменко А.А. Опыт комбинированного медикаментозного и немедикаментозного лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки / А.А. Авраменко // Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія. – 1998. - № 4. – С.17-19 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

2. Авраменко А.О. До питання про строки загоєння виразок у ліквідаторів аварії на Чорнобильскій АЕС, страждаючих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки / А.О. Авраменко // Нові технології у навчальному процесі, теоретичній та клінічній медицині (додаток до “Одеського медичного журналу”. – Одеса:Вид-во Чорномор’я, 1999. – С.229-230(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

3. Авраменко А.О. Вплив деяких факторів ризику на рівень обсіменіння слизової оболонки шлунка H.pylori / А.О. Авраменко // Нові технології у навчальному процесі, теоретичній та клінічній медицині (додаток до “Одеського медичного журналу”). – Одеса: Вид-во Чорномор’я, 1999. – С.226-229(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

4. Авраменко А.А. Частота выявления НР-инфекции у больных с хронической гастродуоденальной патологией / А. А. Авраменко, А. П. Чеботарёв, Э. С. Немировская // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії.–2000.-№ 2.–С.36. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

5. Гоженко А. И. Особенности этиологии и патогенеза экспериментальных иммобилизационных язв у крыс / А. И. Гоженко, А. А. Авраменко, С. Н. Смоляков //Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Сборник научных трудов Крымского государственного медицинского университета им. С.И.Георгиевского. Т.137,часть3. – Симферополь, 2001. – С.17-21 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

6. Авраменко А.О. Вплив нітратів у кавунах на життєдіяльність НР-інфекції / А.О. Авраменко //Наукові праці. – 2002. – Том 21,випуск 8. – С.106-108 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

7. Авраменко А.О. Роль концентрації НР-інфекції у формуванні симптому “печії” у хворих на хронічний гастрит типу В / А.О. Авраменко, А.І. Гоженко, Є.В. Садовник // В матеріалах науково-практичної конференції, присвяченої пам’яті Л.В. Громашевського “Проблеми епідеміології, діагностики, клініки, лікування та профілактики інфекційних хвороб” (м.Київ, 5-6 жовтня 2002р.) – Київ,2002. – С.302-304 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

8. Авраменко А.А. Роль НР-инфекции в происхождении синдрома “рикошета (отмены)» у больных язвенной болезнью двенадцатиперстной кишки, получавших лечение блокаторами Н2-гистаминовых рецепторов / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, С.Н. Смоляков // Медицина сьогодні і завтра. – 2002. - № 1. – 99-101 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

9. Авраменко А.А. К вопросу о качестве эрадикации хеликобактерной инфекции при применении современных схем лечения / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко // Медицина сьогодні і завтра. – 2002. - № 2. – С.73-75 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

10. Авраменко А.А. Влияние антисекреторных препаратов на качество эрадикации НР-инфекции препаратом Де-нол / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко // Український медичний альманах– 2002. - № 2– С.12-14 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

11. Авраменко А.О. До питання про строки інфікування НР-інфекцією моряків торговельного флоту/ А.О. Авраменко // Вісник морської медицини. – 2002. - № 2.– С.8-11(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

12. Авраменко А.О. До питання про терміни інфікування гелікобактерною інфекцією осіб чоловічої статі при проходженні військової служби / А.О. Авраменко, Н.Ф. Гоженко, А.І. Гоженко // Одеський мед. журнал. – 2002. - № 4. – С.88-89(особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

13. Авраменко А.О. Випадок прогресуючої атрофії слизової оболонки шлунка на фоні неконтрольованого приймання антисекреторних препаратів / А.О. Авраменко // Одеський мед. журнал. – 2002. - № 5. – С.90(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

14. Авраменко А.А. Влияние стадии развития хронического гастрита типа В на эффективность препаратов Де-нол и Гастронорм у лиц молодого возраста / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Е.В. Садовник //Лекарства-человеку.– 2002. –Т. XVII, № 3. – С.79-83(особиста участь – в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

15. Гоженко А.І. Вплив стадії розвитку хронічного гастриту типу В на ефективність блокувачів “протонної помпи” / А.І. Гоженко, А.О. Авраменко // Буковинський мед. вісник. – 2002. - № 3. – С.33-34 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

16. Авраменко А.О. Випадок виразкоутворення у моряка торговельного флоту, спровакований попаданням сечовини з вантажного приміщення у систему питної води / А.О. Авраменко // Вісник морської медицини. – 2002. - № 3. – С.3-4(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

17. Авраменко А.О. Вплив термінів загострення на виявлення НР-інфекції при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки / А.О.Авраменко, А.І. Гоженко // Галицький лікарський вісник. – 2002. – Т.9,№ 4. – С.6-7. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

18. Авраменко А.А. Хеликобактерная инфекция и буккальний эпителий / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко // Вісник стоматології. – 2002. - № 4. – С.2-3. (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

19. Авраменко А.А. Влияние длительности обострения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки на сроки формирования реактивного холецистопанкреатита / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Р.Н. Короленко // Клінічна та експериментальна патологія. – 2003. – Т.II. - № 1. – С. 2-4 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

20. Авраменко А.А. Хронический гастрит типа В как фактор, способствующий развитию вирусного гепатита А / А.А. Авраменко, Э.С. Немировская, Р.Н. Короленко // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю “Гепатиты в практике терапевта, семейного врача и инфекциониста. Современные методы диагностики и терапии”(м. Харків, 11-12 березня 2003р.). – Харків, 2003. – С.13-15. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень , написання статті).

21. Авраменко А.А. Семейная медицина как ведущая форма медицины в борьбе с хеликобактерной инфекцией / А. А. Авраменко //Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “Сучасний стан та перспективи розвитку соціальної медицини та організації охорони здоров’я : напрямки та шляхи реформування системи охорони здоров’я (до 80-тирічного ювілею кафедри Соціальної медицини, управління та економіки охорони здоров’я ОДМУ) (м.Одеса, 18-19 вересня 2003 р.). – Одеса,2003. – С.140-142 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

22. Авраменко А.А. Семейные очаги хеликобактериоза как отражение стадийности развития хронического гастрита типа В / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко // Вісник Вінницького держ. мед. університету. – 2003. - №2/1. – С.434-435 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

23. Гоженко А.І. До питання про взаємовідношення НР-інфекції і та кислотно-пептичного чинника при різних стадіях і періодах виразкової хвороби дванадцятипалої кишки / А.І. Гоженко, А.О. Авраменко // Буковинський мед. вісник. – 2003. - №2.- С.43-48. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

24. Авраменко А.О. До питання про наявність активних форм гелікобактерної у ротовій порожнині як чинника формування орально-орального шляху передачі / А.О. Авраменко, А.І. Гоженко // Одеський мед. журнал. – 2003. - № 3. – С.82-83. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

25. Авраменко А.А. К вопросу о выявлении и степени обсеменения слизистой культи желудка хеликобактерной инфекцией после резекции по поводу язвенной болезни двенадцатиперстной кишки / А.А. Авраменко, Р.Н. Короленко // Вісник морської медицини. – 2003. - № 2. – С.4-6 (особиста участь – в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

26. Авраменко А.О. Менопауза як чинник, провокуючий загострення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки / А.О.Авраменко, А.І. Гоженко // Вісник наукових досліджень. – 2003.- № 1. – С.130-131 (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

27. Авраменко А.О. Порушення мікроциркуляції у слизовій шлунку як чинник формування кровотеч з гігантських виразок / А.О.Авраменко, А.І. Гоженко // Галицький лікарський вісник. – 2003. – Т.10, № 2. – С.22-23. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

28. Гоженко А.И. Роль НР-инфекции в этиологии язвенной болезни / А.И Гоженко, А.А. Авраменко, Е.К. Садовник // Экспериментальная и клиническая медицина. – 2002. - № 3. – С.138-140. (особиста участь – в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

29. Авраменко А.А. Влияние применения препаратов антисекреторного действия на стадийность хронического гастрита типа В / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко // Лекарства – человеку. - Том XVIII , № 1. - С.37-41. (Здобувач самостійно провів аналіз літературних даних і дослідження, брав участь у опрацюванні даних та написанні статті) (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

30. Авраменко А.А. К вопросу о выборе методов тестирования на хеликобактерную инфекцию детей, страдающих аллергией, и подростков / А.А. Авраменко // Вісник Вінницького державного медичного університету. – 2003. – № 2/2. – С.843-844 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

31. Авраменко А.А. Влияние курения на уровень кислотности и степень обсеменения слизистой оболочки желудка H.pylori у больных язвенной болезнью двенадцатиперстной кишки / А.А. Авраменко // Лікарська справа. – 2003. - № 7. – С.61-63 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

32. Авраменко А.А. Оперативные вмешательства как фактор, провоцирующий процесс язвообразования у больных хроническим гастритом типа В / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Р.Н. Короленко // Лікарська справа. - 2003. - № 8. – С.100-101. (особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

33. Гоженко А.І., Авраменко А.О. Виразкова хвороба: етіологія і патогенез// Досягнення біології та медицини. – 2004. - № 1 (3). – С.108-111. (особиста участь – в аналізі літературних даних, написання статті).

34. Авраменко А.А. К вопросу о качестве эрадикации при лечении больных с неосложнённой формой язвенной болезни двенадцатиперстной кишки, ассоциированной с хеликобактерной инфекцией, препаратами Де-Нол и Гастро-Норм / А.А. Авраменко // збірник матеріалів ХV з’їзду терапевтів (м. Київ, 21-23 квітня 2004 р.). – Київ, 2004. – С.111-112 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

35. Авраменко А.О. Вплив дуоденогастрального рефлюксу на показники внутрішньошлункової рН-метрії у хворих на хронічний гастрит типу В / А.О. Авраменко, Р.Н. Короленко, Є.В. Садовник // Одеський мед. журнал. – 2004. - № 2. – С.94-96. (особиста участь – в проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

36. Авраменко А.А. Топографическое различие локализации язвенных дефектов при язвенной болезни как отражение стадийности развития хронического гастрита типа В / А.А. Авраменко //Клінічна та експериментальна патологія. – 2004. – Т.III, №2, Ч.2. – С.409-410 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

37. Авраменко А.А. К вопросу о преимуществе стадийного подхода к выбору схемы лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки / А. А. Авраменко // Biomedical and Biosocial Anthropology. – 2004. - № 3. – С.2-5 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

38. Авраменко А.А. К вопросу о значении степени обсеменения слизистой желудка хеликобактерной инфекцией для процесса самозаживления язв двенадцатиперстной кишки / А.А. Авраменко, Р.Н. Короленко // Гастроентерологія (міжвідомчий збірник). – 2004. – випуск 35. - С. 228 – 233. (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

39. Авраменко А. А. К вопросу о необходимости применения препаратов растительного происхождения – масла облепихи и настойки эхинацеи – в лечении язвенной болезни 12-ти перстной кишки / А.А. Авраменко // Матеріали науково-практичної конференції «Нутрицевтична підтримка для зміцнення здоров’я та при різних патологічних станах» (м. Дніпропетровськ, 26-27 жовтня, 2005р.) – Дніпропетровськ, 2005. - С. 108 – 111(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

40. Авраменко А.А. Влияние сроков обострения хронического гастрита типа В на формирование реактивного холецистопанкреатита / А. А. Авраменко //Збірник наукових праць «Актуальні питання медичної науки та практики». - Запоріжжя, 2005. – Вип.68, кн. 1 – С.4-8 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

41. До питання про виникнення жовтого окрасу фібрину, який прикриває виразку при виразковій хворобі 12-ти палої кишки / А.О. Авраменко, А.О. Чеботарьов, В.Т. Вара [та інш.]// Матеріали I I I з’їзду ендоскопістів України (м.Тернопіль, 29 вересня – 1 жовтня 2005 р.)// Шпитальна хірургія. – 2005. - № 3. – С. 117-119. (Здобувач самостійно провів аналіз літературних даних і дослідження, брав участь у опрацюванні даних та написанні статті) (особиста участь – в аналізі літературних даних, в проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

42. Авраменко А.А. Выявление хеликобактерной инфекции у моряков, страдающих холецистопанкреатитом / А.А. Авраменко //Вестник морской медицины – 2005. - № 3. – С.35 - 37) (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

43. Гоженко А.И. Особенности биохимического состава желудочного сока у больных язвенной болезнью двенадцатиперстной кишки в разные фазы и стадии патологического процесса / А.И. Гоженко, А.А. Авраменко, С. И. Доломатов // Актуальні проблеми транспортної медицини. – 2006. – № 1 (3). – С. 22-25 (особиста участь – в проведенні досліджень, написання статті).

44. Авраменко А.А. К вопросу о влиянии различных факторов на формирование коккообразных (неактивных) форм хеликобактерной инфекции / А. А. Авраменко // Гастроентерологія (міжвідомчий збірник) – 2006. - випуск 37. – С. 49-54(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

45. Макарова Г.В. К вопросу о выявляемости хеликобактерной инфекции у больных с сочетанной патологией – хроническим бронхитом и хроническим пиелонефритом / Г.В. Макарова, А.А. Авраменко// Актуальні проблеми транспортної медицини. – 2006. – № 2 (4).– С.86 – 88 (особиста участь – в аналізі літературних даних, інтерпретації результатів, написання статті).

46. Авраменко А. А. К вопросу о скорости нарастания концентрации хеликобактерной инфекции на слизистой желудка у больных язвенной болезнью двенадцатиперстной кишки / А.А. Авраменко // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії. – 2006. - № 3. –С.22-23 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

47. Авраменко А.А. К вопросу о концентрации «остаточного» аммиака в полости желудка у больных язвенной болезнью 12-ти перстной кишки в разные фазы патологического процесса / А.А. Авраменко, Н.П. Петрашенко, В.А. Жуков // Актуальні проблеми транспортної медицини. – 2006. - №3 (5). – С.86-89(особиста участь – в аналізі літературних даних, в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

48. Авраменко А.А. К вопросу о концентрации хеликобактерной инфекции на слизистой желудка по топографическим зонам у больных язвенной болезнью двенадцатиперстной кишки, перенесших желудочно-кишечное кровотечение / А.А. Авраменко // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії. – 2007 - № 2(11). – С.41(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

49. Авраменко А.А. К вопросу о механизмах возникновения боли при язвенной болезни двенадцатиперстной кишки в фазу обострения / А.А. Авраменко // Гастроентерологія (міжвідомчий збірник). – 2007. - випуск 39. – С. 157-162 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

50. Авраменко А.А. К вопросу о механизме заживления язвенных дефектов при язвенной болезни, ассоциированной с хеликобактерной инфекцией, при применении ингибиторов «протоновой помпы» / А.А. Авраменко // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 2. – С.10-12 (особиста участь – на всіх етапах написання статті).

51. Авраменко А.А. Патофизиология хронического гастрита типа В (лекция) / А.А. Авраменко // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 3. – С.200-205 (особиста участь – в аналізі літературних даних, написання статті).

52. Авраменко А.А. К вопросу о преимуществах проведения комплексного обследования с применением эндоскопической техники у больных, страдающих хроническим гастритом типа В / А.А. Авраменко // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії. – 2007. - № 3. – С.26(особиста участь – на всіх етапах написання статті).

53. Случай развития недифференцированной формы рака желудка у больного, страдавшего язвенной болезнью желудка, ассоциированной с хеликобактерной инфекцией, на фоне длительного применения препарата «Омепразол» / А.А. Авраменко, П.В. Безносенко, С.Н. Смоляков [и др.] // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження професора Н.М. Шінкермана «Патологоанатомічна діагностика хвороб людини: здобутки, проблеми, перспективи» (м. Чернівці, 21-22 травня, 2007 р.). – Чернівці, 2007. – С.51-54 (особиста участь – в організації і проведенні досліджень, інтерпретації результатів, написання статті).

Патенти:

1. Деклараційний патент 65447 А Украина, UA А61К31/25, А61К31/29, А61К31/43, А61К35/78 Спосіб лікування хронічного гастриту типу В і виразкової хвороби за Авраменком А.О./ А.О. Авраменко - №2003109280; Заявл. 14.10.03; Опубл. 15.03.04, Бюл. № 3 – 3 c.

2. Патент на корисну модель 17723 Украина, UA МПК А61В1/00 Спосіб діагностики хронічного гастриту типу В, а також виразкової хвороби та раку шлунка, асоційованих з гелікобактерною інфекцією/ А.О. Авраменко - №u200603422; Заявл. 29.03.06; Опубл. 16.10.06, Бюл. № 10 – 3 c.

3. Патент на корисну модель 29756 Украина, UA МПК (2006), А61К31/00, А61К 35/00 /Спосіб лікування прояв хронічного гелікобактеріозу – хронічного гастриту типу В і виразкової хвороби за Авраменком А.О. / А.О. Авраменко. - № u 2007 10845; Заявл. 01.10.07; Опубл. 25.01.08, Бюл. № 2.

4. Патент на корисну модель № 30 551 Украина, UA МПК (2006), А61В 1/273 / Спосіб визначення об’єму шлункового соку у хворих з проявами хронічного гелікобактеріозу - хронічного гастриту типу В і виразкової хвороби за Авраменком А.О. / А.О. Авраменко. - № u 2007 13686; Заявл. 07.12.07; Опубл. 25.02.08, Бюл. № 4.

5. Патент на корисну модель № 31 040 Украина, UA МПК (2006), А61В 1/00 / Спосіб визначення об’єму шлунку у хворих з проявами хронічного гелікобактеріозу - хронічного гастриту типу В і виразкової хвороби за Авраменком А.О. / А.О. Авраменко. - № u 2007 12257; Заявл. 05.11.07; Опубл. 25.03.08, Бюл. № 6.

Тези доповідей:

1. Авраменко А.А. Лечебная эндоскопия в клинике внутренних болезней /А.А. Авраменко // Матеріали Українсько-американського конгресу з ендоскопічної хіруругії (м. Одеса, 6-7 червня 1997р.). – Одеса, 1997. – С.83-84 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

2. Авраменко А.А. Выявление пилорического хеликобактериоза у призывников /А.А. Авраменко // Матеріали Українсько-американського конгресу з ендоскопічної хіруругії (м. Одеса, 6-7 червня 1997р.).– Одеса, 1997. – С.82-83 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

3. Авраменко А.А. К вопросу о преобладании группы крови О (I) Rh (+) у больных язвенной болезнью 12-ти перстной кишки / Авраменко А.А. // Матеріали сімпозіуму «Диагностическая и лечебная эндоскопия» (АР Крим, м. Гурзуф, 24-27 вересня 1998 р.). – Гурзуф, 1998.– С.8-10 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

4. Авраменко А.А. К вопросу о частоте выявления и уровне обсеменения слизистой желудка хеликобактерной инфекцией у ликвидаторов аварии на Чернобыльской АЭС, страдающих язвенной болезнью 12-ти перстной кишки / А.А. Авраменко, А.П. Чеботарёв // Матеріали сімпозіуму «Диагностическая и лечебная эндоскопия» (АР Крим, м. Гурзуф, 24-27 вересня 1998 р.). – Гурзуф, 1998.– С.12-13 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

5. Авраменко А.А. Частота встречаемости дискинезии желчевыводящих путей (ДЖВП) у детей, страдающих хронической гастродуоденальной патологией / А.А. Авраменко, Т.С. Малицкая, Г.И. Колтовская // Матеріали сімпозіуму «Диагностическая и лечебная эндоскопия» (АР Крим, м. Гурзуф, 24-27 вересня 1998р.) – Гурзуф, 1998. – С.13-14. (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

6. Авраменко А.А. НР-инфекция как фактор, влияющий на продолжительность жизни / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, С.Н. Смоляков // Матеріали 2-ї науково - практичної конференції з міжнародною участю “Прискорене старіння та шляхи його профілактики” (м. Одеса, 18-19 жовтня 2001 р.). – Одеса, 2001. – С.185 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

7. Авраменко А.О. Патофізіологічне обгрунтування методик лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, асоційованих з НР-інфекцією / А.О. Авраменко, А.І. Гоженко, О.П. Чеботарьов // Матеріали семінару “Патофізіологія гомеостазу”(м.Одеса, 19-21 вересня 2002р.) // Фізіологічний журнал. – 2002.- Т.48, № 4. – С.115 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

8. Авраменко А.О. Своєчасне виявлення і лікування хронічного гастриту типу В у батьків як метод профілактики розвитку хронічного гелікобактеріозу у дітей // Матеріали науково-практичної конференції “Профілактика та реабілітація найбільш поширених захворювань у дітей та удосконалення їх диспансерізації” (м.Київ,26-27 листопада 2002 р.)/ А.О. Авраменко, А.І. Гоженко, О.П. Чеботарьов, Є.В. Садовник // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2003. - № 1. - С.74 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

9. Авраменко А.А. К вопросу о необходимости проведения рН-метрии при направлении больных на санаторно-курортное лечение / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Е.В. Садовник, А.П. Чеботарёв // Матеріали I I з’їзду всеукраїнської асоціації фізіотерапевтів та курортологів, науково-практичної конференції з міжнародною участю “Лікувальні фізичні чинники та здоров’я людини” (м.Одеса,28-29 травня 2003р.). – Одеса, 2003. - С.71-72 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

10. Авраменко А.А. Контроль за санацией НР-инфекции как фактор, повышающий эффективность санаторного этапа реабилитации при хроническом гастрите / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Е.В. Садовник // Матеріали I I I республіканського конгресу курортологів и фізіотерапевтів «Актуальные вопросы организации курортного дела, курортной политики и физиотерапии» (АР Крим, м. Євпаторія, 24-25 квітня 2003р.). - Євпаторія, 2003. - С.18 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

11. Авраменко А.А. Выявляемость патологии желудочно-кишечного тракта у детей и подростков при комплексном обследовании / А.А. Авраменко, Э.С. Немировская, Р.Н. Короленко// Матеріали науково-практичного сімпозіуму з міжнародною участю «Медицинская реабилитация в педиатрии» (АР Крим, м. Євпаторія, 10-11 вересня 2003 р.) - Євпаторія, 2003. - С.27-28 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

12. Гоженко А.І. Роль артеріальної гіпертензії у формуванні кровотеч з ерозівних уражень слизової цибулини дванадцятипалої кишки у хворих на хронічний гастрит типу В / А.І. Гоженко, А.О. Авраменко, Є.В. Садовник, О.П. Чеботарьов // Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції “Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування” (м. Івано-Франківськ, 6 лютого, 2003 р.) // Галицький лікарський вісник. – 2003. - №1. - С.48-49 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

13. Авраменко А.А. Организация тестирования на НР-инфекцию всех членов семьи как форма борьбы с семейными очагами хеликобактериоза / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Э.С. Немировская, Е.В. Садовник // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Наука і практика - сімейній медицині” (м. Харків,19-20 червня 2003р.). - Харків, 2003. – С.86-87 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

14. Авраменко А.А. Атрофия слизистой антрального отдела желудка как следствие применения омепразола / А.А. Авраменко, А.П. Чеботарёв // Матеріали науково-практичної конференції “Нове в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань органів травлення”(збірка “Злоякісні новоутворення” (вип. 6) (м. Київ, 10-12 вересня 2003р.). – Київ, 2003. - С.8-9 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

15. Авраменко А.А. К вопросу о необходимости тестирования на НР-инфекцию юношей призывного возраста / А.А. Авраменко, Е.В. Садовник // Матеріали науково-практичної конференції “Актуальні проблеми організації медичного забезпечення дітей та підлітків”( м. Харків, 27-28 листопада 2002р.). – Харків, 2002. - С.25-26 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

16. Авраменко А.А. К вопросу о степени обсеменения слизистой желудка хеликобактерной инфекцией у женщин , страдающих хроническим гастритом типа В, в период менопаузы / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Е.В. Садовник // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю “Менопауза:гормони і мозок, психіка і соматика” (м. Івано-Франківськ, 26-27 червня 2003р.). - Івано-Франківськ, 2003. – С.3 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

17. Авраменко А.А. К вопросу о необходимости тестирования на хеликобактерную инфекцию детей, воспитывающихся в условиях интернатных учреждений / А.А. Авраменко // Матеріали науково-практичної конференції «Медико-соціальні аспекти охорони здоров’я дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського пілкування” (м. Харків, 29-30 жовтня 2003 р.). – Харків, 2003. – С.25-27 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

18. Авраменко А.А. К вопросу о влиянии длительного психоэмоционального стресса на уровень обсеменения слизистой желудка хеликобактерной инфекцией у преподавателей, страдающих хроническим гастритом типа В / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Е.В. Садовник // Матеріали Всеукраїнської наукової конференції студентів, аспірантів, клінічних ординаторів « Стрес, шок, термінальні стани» (м. Донецьк,16-17 жовтня 2003 р.). – Донецьк, 2003.– С. 9 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

19. Авраменко А.А. Частота выявления хеликобактерной инфекции у больных с желчнокаменной болезнью / А.А. Авраменко // Матеріали II Конгресу спеціалістів ультразвукової діагностики України (м. Київ, 13-15 червня 2004 р.). – Київ, 2004. – С.17-18 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

20. Авраменко А.О. Випадок швидкої атрофії слизової шлунку у 13-ти річної дівчини під впливом препарату “Омепразол” / А.О. Авраменко // Матеріали 66 ітогової конференції СНТ ім. М.Д.Довгялло “Актуальні проблеми клінічної, експериментальної, профілактичної медицини та стоматології» (м. Донецьк, 9 квітня 2004р.). – Донецьк, 2004. – С.57-58 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

21. Авраменко А.А. К вопросу об обязательном тестировании на хеликобактерную инфекцию слизистой желудка в области тела по малой кривизне при язвенной болезни / А.А. Авраменко // Матеріали конференції «Терапевтичні читання пам’яті академіка Л.Т.Малої” (м. Харків, 20-21 травня 2004р.). – Харків, 2004. – C.10 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

22. Авраменко А.А. Роль клинической патологической физиологии в решении проблемы хронического хеликобактериоза / А.А. Авраменко // I I I читання В.В.Підвисоцького: Бюл.матер. наук. конф. ( м. Одеса, 27-29 травня 2004р). – Одеса: Одеськ. держ. мед. ун-т, 2007. – С. 15-16 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

23. Авраменко А.А. К вопросу о выявляемости хеликобактерной инфекции у матерей, имеющих детей дошкольного возраста, которые страдают заболеваниями желудочно-кишечного тракта / А.А. Авраменко // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “ Здорова дитина: здоровій дитині – здорове середовище” (м. Чернівці, 30 вересня- 1 жовтня 2004 р.). – Чернівці, 2004.– С.64-65 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

24. Авраменко А.О. Виявлення гелікобактерної інфекції у хворих на артеріальну гіпертензію, які проходили лікування в умовах стаціонару / А.О. Авраменко // Матеріали науково-практичної конференції “Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування” (м. Івано-Франківськ, 5-6 лютого 2004р.). - Івано-Франківськ, 2004. – C.4-5 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

25. Авраменко А.О. Виявлення геликобактерної інфекції у жінок з міомою матки / А.О. Авраменко, П.В. Безносенко, Р.М. Короленко // Матеріали Х Конгресу СФУЛТ (м. Чернівці, 26-28 серпня 2004 р.). – Чернівці, 2004. – С.132 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

26. Авраменко А.О. Виявлення гелікобактерної інфекції у хворих на хронічне запалення підшлункової залози під час загострення / А.О. Авраменко, Т.П. Бекало, О.П. Шагіна // Матеріали Ювілейного VIII З’їзду Всеукраїнського лікарського товариства (м. Івано-Франківськ, 21-22 квітня 2005 р.). – Івано-Франківськ, 2005. – С.118-119 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

27. Бекало Т.П. Степень обсеменённости слизистой желудка хеликобактерной инфекцией у больных, идущих на лапароскопическую холецистэктомию по поводу желчнокаменной болезни, подтверждённой ультразвуковой диагностикой / Т.П. Бекало, А.А. Авраменко // Матеріали міжнародної науково-практичної школи-семінару «Ультразвукові дослідження в хірургії» (АР Крим, м. Судак, 15-20 травня 2005 р.). – Судак, 2005. – C. 20-22) (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

28. Авраменко А.А. К вопросу о выявляемости хеликобактерной инфекции у отцов, имеющих детей дошкольного возраста, которые страдают заболеваниями желудочно-кишечного тракта / А.А. Авраменко, А.П. Чеботарёв // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «ЗДОРОВА ДИТИНА: здоров’я дитини та її сім’ї» (м. Чернівці, 29-30 вересня 2005р.). – Чернівці, 2005. – С. 75-76) (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

29. Авраменко А.А. Выявляемость и топография расселения на слизистой желудка хеликобактерной инфекции у больных с сочетенной патологией жёлчного пузыря и сосудов нижних конечностей / А.А. Авраменко, Т.П. Бекало, А.П. Чеботарёв, П.Н. Удовиченко, Л.Н. Безрученко// Матеріали XI засідання Українського Допплерівського Клубу (м.Київ, 16-17 жовтня 2005 р.). – Київ, 2005. - С.9-10 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

30. Авраменко А.А. Роль стрессовых ситуаций в рецидивировании язвенной болезни 12-ти перстной кишки, ассоциированной с хроническим гастритом типа В / А.А. Авраменко // I V читання В.В. Підвисоцького: Бюл.матер. наукової конференції (м. Одеса, 27-29 травня 2005р). – Одеса: Одеськ. держ. мед. ун-т, 2007. – С. 19-20 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

31. Авраменко А.О. Взаємовідношення імунітету, кислотно-пептичного чинника та гелікобактерної інфекції як відображення патологічного гомеостазу на слизовій шлунку при хронічному гастриті типу В / А.О. Авраменко // Матеріали I I міжнародної наукової конференції “Гомеостаз: фізіологія, патологія, фармакологія і клініка ”(м. Одеса, 28 – 29 вересня, 2005 р.). – Одеса, 2005. – С.224-225 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

32. Авраменко А.А. Изменение концентрации активных форм хеликобактерной инфекции на слизистой желудка у больных хроническим гастритом типа В при дуодено-гастральном рефлюксе как отражение естественного саногенеза / А.А. Авраменко, А.И. Гоженко, Н.П. Петрашенко// V читання В.В. Підвисоцького: Бюл.матер. наукової конференції (м. Одеса, 25-26 травня 2006р). – Одеса: Одеськ. держ. мед. ун-т, 2006. – С. 51-52 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

33. Макарова Г.В. Влияние обострения хронического бронхита на качество фармакологического саногенеза при лечении хронического гастрита типа В / Г.В. Макарова, А.А. Авраменко // V читання В.В. Підвисоцького: Бюл.матер. наукової конференції (м. Одеса, 25-26 травня 2006р). – Одеса: Одеськ. держ. мед. ун-т, 2006. – С. 57-58 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

34. Авраменко А.А. 18 случаев рака желудка, развившегося на фоне приёма препаратов – блокаторов „протоновой помпы” / А.А. Авраменко, П.В. Безносенко, С.Н. Смоляков, О.В. Высоцкий // Матеріали X I з’їзду онкологів України (АР Крим, м.Судак, 29 травня – 02 червня 2006 р.). – Судак, 2006. – С.124 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

35. Авраменко А.А. Возникновение реактивного панкреатита как следствие отсутствия контроля за уровнем кислотности при лечении больных хроническим гастритом типа В ингибиторами протоновой помпы / А.А. Авраменко, Т.П. Бекало // Матеріали міжнародної науково-практичної школи – семінару „Ультразвукова діагностика в гастроентерології” (АР Крим, м. Судак, 15-20 травня 2006 р.). – Судак, 2006. – С.10-11 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

36. Авраменко А.А. Выявление и эрадикация хеликобактерной инфекции у подростков с хроническим бронхитом как мера профилактики новых обострений / А.А. Авраменко, Г.В. Макарова // Матеріали I V міжнародної науково-практичної конференції «Здорова дитина: здорова дитина та генетичні аспекти її розвитку» (м.Чернівці, 28 – 29 вересня 2006р.). – Чернівці, 2006. – С.78-79 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

37. Авраменко А.О. Виявлення гелікобактерної інфекції у хворих з різною патологією в умовах терапевтичного стаціонару / А.О. Авраменко, В.М. Ярова, А.В. Нанарова, Є.О. Сердюк, В.В. Маяцька // Матеріали ХI Конгресу СФУЛТ (м.Полтава, 28-30 серпня 2006 р.). – Полтава, 2006. – С.335-336 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації та озвучення доповіді).

38. Авраменко А.А. К вопросу о концентрации «остаточного аммиака» в полости желудка у больных хроническим гастритом типа В с симптомом «изжога» до и после курса лечения / А.А. Авраменко // V I читання В.В. Підвисоцького: Бюл.матер. наукової конференції (м. Одеса, 24-25 травня 2007р). – Одеса: Одеськ. держ. мед. ун-т, 2007. – С. 43-44 (особиста участь – на всіх етапах формування публікації).

39. Авраменко А.А. Влияние «остаточного» аммиака на центральную нервную систему детей / А.А. Авраменко // Матеріали V міжнародної науково-практичної конференції «ЗДОРОВА ДИТИНА: формування інноваційної парадигми збереження здоров’я дітей» (м. Чернівці, 20-21 вересня 2007р.) – Чернівці, 2007. -С. 78-79(особиста участь – на всіх етапах формування публікації).