Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія


Бацевич Владислав Анатолійович. Патогенетичне обґрунтування застосування фізичних чинників у терапії урогенітальних мікозів : Дис... канд. наук: 14.01.33 - 2004.



Анотація до роботи:

Бацевич В.А. Патогенетичне обґрунтування застосування фізичних чинників у терапії урогенітальних мікозів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.33 - курортологія та фізіотерапія - Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології.

Дисертація присвячена обґрунтуванню і розробці комплексу лікування урогенітальних мікозів на основі застосування фізичних природних факторів (ВЛОК, гальваногрязь) та медикаментозних препаратів.

Обстежено 104 хворих віком 18-59 років. Використано: загальноклінічні методи, цитоморфологічну верифікацію мікозного ураження і його характеру; оцінку показників імунного статусу і балансу енергозабезпечення неспецифічного захисту.

Виявлено, що навіть при бідній клінічній симптоматиці у мазках-зіскрібках всіх хворих при цитологічному дослідженні були знайдені значні зміни слизових оболонок і верифіковано активні форми Candida albicans і Aspergilla. Водночас, мали місце: еозинофілія, зменшення числа сегментоядерних нейтрофілів, дисбаланс Т-ланки імунітету, зниження фагоцитарної активності, зрушення рівнів імуноглобулінів G, M, A. Виділено два варіанти порушення енергозабезпечення ІКК, що відрізняються активністю СДГ і ГАМК-тр.

При традиційній медикаментозній терапії у мазках-зіскрібках 1/3 пацієнтів присутні неактивні форми грибків і зберігається можливість рецидивів.

Розроблений фармако-фізіотерапевтичний лікувальний комплекс нормалізує всі показники стану хворих на 4-5 днів раніше ніж при застосуванні традиційної медикаментозної терапії та дає змогу знизити дозу фармацевтичних препаратів при 100%-ому рівні санації організму від усіх видів і форм грибків.

  1. У роботі при спостереженнях на 104 хворих на урогенітальні мікози на основі оцінки клінічних проявів захворювання, цитологічних досліджень слизистих оболонок статевих шляхів, вивчення окремих ланок імунної системи і енергозабезпеченості ІКК доведена висока терапевтична ефективність поєднаного застосування фізичних чинників (ВЛОК, гальваногрязь) і специфічних антигрибкових препаратів.

  2. Встановлено, що у хворих з хронічними урогенітальними мікозами на фоні слабо виражених клінічних проявів захворювання є істотні цитологічні зміни слизових оболонок, дисфункція імунної системи, що поєднується із зниженням енергозабезпеченості ІКК.

  3. Виділено два варіанти зміни активності ферментів енергозабезпечення ІКК:

а) перший - «компенсований», характеризується помірними зрушеннями імунної системи, стимуляцією циклу Кребса в лімфоцитах і активним використанням альтернативних енергосубстратів, що забезпечує достатній рівень функціонування ІКК, і незначними проявами об'єктивних ознак захворювання;

б) другий - «декомпенсований», що характеризується розгорненою цитологічною картиною ураження слизових оболонок, значними відхиленнями з боку ланок імунної системи, що досліджувалися, дисбалансом енергозабезпеченості лімфоцитів, що виявляється в пригнобленні циклу Кребса і активного використання альтернативних субстратів, високою частотою скарг і клінічних проявів захворювання.

  1. Доведено, що поєднане застосування фізіотерапевтичних чинників і специфічної антімікозної терапії супроводжується зниженням або повним зникненням скарг, санацією урогенітальної сфери від міцел грибків, скороченням термінів досягнення терапевтичного ефекту.

  2. Спостережувана під впливом фармако-фізіотерапевтичного комплексу нормалізація показників імунної системи і енергозабезпеченості ІКК, дозволяє вважати, що в основі терапевтичного ефекту розробленого лікувального комплексу лежить імунокоригуюча дія використаних фізичних чинників.

  3. Використання в курсі лікування урогенітальних мікозів природних фізичних факторів дозволяє на 30-40 % зменшити дозування специфічних медикаментозних препаратів при збереженні високої ефективності санації організму від патогенних грибків.

Рисунок 1. Вплив лікувального комплексу №1 на активність сукцинатдегідрогенази (СДГ) і трансамінази g-аміномасляної кислоти (ГАМК-тр.) в лімфоцитах хворих на урогенітальні мікози

Рисунок 2. Вплив лікувального комплексу №2 на активність сукцинатдегідрогенази (СДГ) і трансамінази g-аміномасляної кислоти (ГАМК-тр.) в лімфоцитах хворих на урогенітальні мікози

(* - P<0,05)

Рисунок 3. Вплив лікувального комплексу №3 на активність сукцинатдегідрогенази (СДГ) і трансамінази g-аміномасляної кислоти (ГАМК-тр.) в лімфоцитах хворих на урогенітальні мікози

(* - P<0,05)

Публікації автора:

1. Насибуллин Б.А., Бацевич В.А. Грибковая инфекция урогенитальной сферы сегодня: Эпидемиология, патогенез // Мед. реабілітація, курортологія, фізіотерапія. - 2000. - №3. - С.37-39. (дисертантом проведено відбір хворих, їх лікування, аналіз даних, що отримані при обстеженні хворих).

2. Насибуллин Б.А., Бацевич В.А. Применение природных иммуномодуляторов в патогенетически обоснованной терапии урогенитальных микозов // Вісник проблем біології і медицини. - 2002. №9-10.-С. 46-50. (дисертантом проведено відбір хворих, їх лікування, аналіз даних, що отримані при обстеженні та лікуванні хворих).

3. Насибуллин Б.А., Бацевич В.А. Использование природных физических факторов для коррекции функционального состояния иммунокомпетентных клеток у больных с подострыми микозами // Вісник проблем біології і медицини. – 2004. - № 1. – С. 79-82. (Вклад автора - (дисертантом проведено відбір хворих, їх лікування, аналіз отриманих даних).

4. Деклараційний патент на винахід №65156 А, Україна “Спосіб лікування мікозів урогенітальної сфери”/ Бацевич В.А., заявлено 10.06.2003 р., надруковано 15.03.2004, Бюл. №3.

5. Бацевич В.А., Насибуллин Б.А., Позднякова Л.И. Природные и преформированные физические факторы в комплексной терапии урогенитальных микозов // Матер. ІІ Нац. конгресу фізіотер. і курортол. "Курортні природні ресурси та фізичні чинники в медичній реабілітації”, Слов'янськ, 12-13.11.2002p.” - Додаток до журналу „Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія". - 2002. - №3.-С. 233-234. (дисертантом проведено відбір хворих, їх лікування, аналіз даних, що отримані при обстеженні та лікуванні хворих).

6. Насибуллин Б.А., Бацевич В.А., Позднякова Л.И. Использование электрофореза грязи в патогенетической терапии урогенитальных микозов // Мат. ІІІ науково-практ. конф. з міжнародною участю “Лікувальні грязі: екологічні аспекти, раціональна експлуатація та нові технології їх використання, Бердянськ. — 29.05.2002р.” - Додаток до журналу "Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія". - 2002. -№1.-58 С. (дисертантом проведено відбір хворих, їх лікування, аналіз отриманих даних).