Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Загальна психологія, психологія особистості, історія психології


Горбенко Юрій Леонідович. Особливості становлення ціннісних орієнтацій у процесі професійної підготовки військовослужбовців : дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Горбенко Ю.Л. Особливості становлення ціннісних орієнтацій у процесі професійної підготовки військовослужбовців. – Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 – загальна психологія, історія психології. – Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України. – Київ, 2006.

Дисертація присвячена вивченню основних факторів, що впливають на становлення ціннісних орієнтацій військовослужбовців у процесі професійної підготовки. З’ясовано, що процес оцінювання та встановлення значимості цінностей відбувається паралельно на свідомому та підсвідомому рівнях. При цьому утворюються ієрархії цінностей, які не збігаються між собою. Особлива увага приділяється характеристиці трансформації свідомих та підсвідомих компонентів ціннісних орієнтацій студентів та курсантів залежно від року навчання. З’ясовується та розглядається взаємообумовленість ієрархії ціннісних орієнтацій військовослужбовців та їх адаптованості до соціального середовища. Характеризується взаємозв’язок громадянських якостей із свідомими та підсвідомими компонентами ціннісних орієнтацій студентів та курсантів.

Результати роботи свідчать, що динаміка показників становлення ціннісних орієнтацій військовослужбовців суттєво відрізняється від параметрів становлення ціннісних орієнтацій цивільної молоді у процесі професійної підготовки.

Основною проблемою цілеспрямованого формування професійно важливих якостей військовослужбовців на сучасному етапі розвитку суспільства є подолання негативного впливу військового середовища: воно генерує зразки поведінки, які прискорюють формування споживацьких ціннісних орієнтацій, спрямованих на задоволення власних потреб.