Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Корекційна педагогіка (сурдопедагогіка та тифлопедагогіка, олігофренопедагогіка та логопедія)


291. Савченко Олександр Олексійович. Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху: дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Інститут спеціальної педагогіки АПН України. - К., 2004. - 21 с.



Анотація до роботи:

Савченко О.О. Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху. – рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.03. – корекційна педагогіка. – Інститут спеціальної педагогіки АПН України, Київ, 2004.

У роботі розкрито роль слухового сприймання у формуванні пізнавальної та мовленнєвої діяльності, у дітей з порушенням слуху. Викладено історію питання, проаналізовано існуючий підхід до розвитку слухового сприймання в спеціальних школах для дітей з порушенням слуху України, визначено, що основною причиною його малої ефективності є недостатня наукова обґрунтованість змісту і технологій розвитку й використання залишків слуху, врахування філогенетичних й онтогенетичних закономірностей формування механізму слухання і говоріння у дітей.

На основі аналізу цих даних та визначення теоретичних засад нового підходу, науково обґрунтовано, розроблено і апробовано акустико-лінгвістичний підхід, що здійснюється на початковому етапі навчання дітей з порушенням слуху. Він передбачає оволодіння механізмом слухового сприймання слухових образів одиниць мовлення з одночасним і послідовним формуванням артикуляційних образів фонем, як еквівалентних до слухових. Механізм слухового сприймання розглядається як здатність людини диференційовано сприймати акустичні ознаки, їх функціональні зв'язки, що властиві немовленнєвим звуковим подразникам та одиницям мовлення різних рівнів. Акустико-лінгістичний підхід реалізує "прямий шлях" розвитку й використання наявних у дитини залишків слуху з обов'язковим забезпеченням комфортного звукопідсилення.

У дисертаційному дослідженні визначено зміст, технології, засоби впровадження акустико-лінгвістичного підходу у практику.