Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Коссак Ірина Богданівна. Оптимізація діагностики та лікування хронічного гастродуоденіту, асоційованого з Helicobacter pylory інфекцією, у дітей : дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Коссак І.Б. Оптимізація діагностики і лікування хронічного гастродуоденіту, асоційованого з Helicobacter pylori інфекцією, у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, 2006.

Дисертація присвячена актуальній проблемі педіатрії – удосконаленню діагностики та лікування хронічного гастродуоденіту, асоційованого з Нр інфекцією.

У роботі представлені результати клініко-лабораторних і інструментальних досліджень, проведених у 137 пацієнтів з ХГД: 81 дитина з ХГД, асоційованим з Нр, та 56 дітей з ХГД, неасоційованим з Нр.

Вивчені особливості клінічних проявів та клініко-ендоскопічні варіанти хвороби з урахуванням рівня гастрину та пепсиногену-І, моторно-евакуаторних порушень та кислотоутворюючої функції шлунка.

Доведено діагностичну цінність виявлення антигенів Нр у випорожненнях, встановлено високу чутливість і специфічність зазначеного методу.

Доведено перевагу ерадикаційної терапії при ХГД, асоційованому з Нр- інфекцією, у дітей з латентним дефіцитом заліза, при неефективній раніше проведеній феротерапії, особливо у хворих з підвищеним рівнем ПГ-І та гастрину без ДГР та ГЕР; поєднання ерадикаційної терапії з препаратом заліза у дітей із ЗДА ліквідує як сидеропенію, так і гематологічні прояви анемії.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна задача – підвищити ефективність лікування хворих на хронічний гастродуоденіт, асоційований з Helicobacter pylori, і зменшити частоту рецидивів хвороби завдяки розробленому диференційованому лікуванню з урахуванням обміну заліза та особливостей перебігу хвороби.

  1. Хронічний гастродуоденіт, асоційований з Hp, у дітей характеризується наявністю нодулярного антрального гастриту; діагностичне значення останнього: висока чутливість – 92,6%, висока специфічність – 98,2%, позитивне передбачуване значення – 98,7% та негативне передбачуване значення – 91,8%. Хронічний гастродуоденіт, Hp-негативний, у дітей характеризується клініко-ендоскопічним поліморфізмом: переважають гіпертрофічні (42%) та поверхневі (36%) форми гастриту у поєднанні з гіпертрофічним дуоденітом (30%); супроводжується гастроезофагеальним рефлюксом у 41%, дуоденогастральним рефлюксом – у 53,6%.

  2. Діагностичне значення має HpSA тест для виявлення антигенів Hp у випорожненнях: висока його чутливість – 94,3%, висока специфічність – 97%, позитивне передбачуване значення – 98%, негативне передбачуване значення – 91,4%.

  3. У дітей з високим рівнем пепсиногену-І сироватки крові хронічний гастродуоденіт, асоційований з Hp, має торпідний перебіг, а ефективність ерадикаційної терапії значно менша у гіперпепсиногенемічних хворих. Гіперпепсиногенемія слугує маркером перебігу хронічного гастродуоденіту.

  4. Ерадикаційна терапія незалежно від її варіанту призводить до зниження рівня гастрину, забезпечуючи сприятливий перебіг хвороби, і зменшує частоту ранніх рецидивів. У хворих на хронічний гастродуоденіт, Hp-позитивний, які не отримували ерадикаційну терапію, зберігається підвищений рівень гастрину і загроза ранніх рецидивів.

  5. При ХГД виявлено порушення обміну заліза як на стадії латентного дефіциту заліза, так і ЗДА у Нр-інфікованих дітей.

  6. Ерадикаційна терапія ХГД, асоційованого з Нр інфекцією, повністю усуває сидеропенію при латентному дефіциті заліза, усуваючи контамінацію Нр та запалення слизової оболонки шлунка – порушення обміну заліза ліквідуються без феротерапії; в той же час поєднання ерадикаційної терапії з препаратом заліза у дітей із ЗДА ліквідує як сидеропенію, так і гематологічні прояви анемії.

  7. Запропоновані комплекси ерадикаційної терапії із застосуванням антибіотика, метронідазолу, препарату вісмута в комбінації з індивідуально підібраним антисекреторним препаратом дозволили підвищити ефективність терапії хронічного гастродуоденіту, асоційованого з Hp інфекцією, оскільки позитивно впливають не тільки на ліквідацію запального процесу слизової оболонки шлунка та дуоденум, але також нормалізують рівень гастрину, знижують частоту ранніх рецидивів.

Публікації автора:

  1. Епідеміологія та методи діагностики інфекції Helicobacter pylori у дітей // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2002. - №5. - С. 14-18. (співавт. Пшибишевска К.). Автором зібрано та оформлено матеріал, підготовлено роботу до друку.

  2. Оцінка діагностичного значення імуноферментного аналізу для визначення антигенів Helicobacter pylori у випорожненнях дітей // Практична медицина. - 2004.-Т.X, №2. - С. 3-6. Самостійно проводила збір матеріалу, статистично обробляла та аналізувала отримані результати, формулювала висновки та практичні рекомендації.

  3. Особливості перебігу хронічного гастродуоденіту, асоційованого з гелікобактерною інфекцією, у дітей з урахуванням порушень обміну заліза // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005.- №4. -С. 40-44. Автор самостійно виконала повне клінічне обстеження хворих, проаналізувала результати та оформила у вигляді статті.

  4. Wpyw zakaenia Helicobacter pylori na rozwj niedokrwistoci z niedoboru elaza u dzieci // II Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i ywienia Dzieci: Materiay Konferencji. – Bydgoszcz, 2002.- S.69. (співавт. Пшибишевска К., Вендрихович А., Грушка М., Фидерек К.). Автором проведений підбір та ретроспективний аналіз історій хвороб.

  5. Діагностичне значення виявлення антигенів Helicobacter pylori у фекаліях дитини // Актуальні питання патології органів травлення у дітей: Матеріали науково-практичної конференції.- Тернопіль,2004.-С.88-90. (співавт. Коссак Б.Й.). Автором зібрано та оформлено клінічний матеріал, проведено статистичну обробку отриманих результатів.

  6. Медико-соціальні та клініко-генетичні аспекти скринінгу гемохроматозу і сидеропенії при гелікобактерній інфекції в дітей // Вплив екопатологічних чинників на стан здоров’я дітей: Матеріали Всеукраїнського симпозіуму педіатрів.-Тернопіль,2004. - С. 47-48. (співавт. Коссак Б.Й.). Автор проводила збір матеріалу, статистично обробляла та аналізувала отримані результати, формулювала висновки.

  7. Iron status and anthropometry indexes in Helicobacter pylori infected children // JPGN.-2nd World Congress of Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition.-2004.-V.39,suppl.1.-P.260. (співавт. Єдинак-Вонсович У., Вендрихович А.). Автором проведено повне клінічне обстеження дітей, аналіз отриманих результатів і оформлення у вигляді тез.

  8. Stan gospodarki elazem i wskaniki antropometryczne u dzieci z zakaeniem Helicobacter pylori // III Kongres Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i ywienia Dzieci: Materiay Konferencji. - Krakw, 2004. - S.67. (співавт. Пшибишевска К., Єдинак-Вонсович У., Вендрихович А., Томасік П.). Автор провела клінічне обстеження хворих та статистичну обробку отриманих даних.

  9. Особливості лікування хронічного гастродуоденіту, асоційованого з гелікобактерною інфекцією, у дітей з урахуванням порушень обміну заліза // Метаболічні розлади у дітей та підлітків: діагностика, профілактика, лікування: Матеріали науково-практичної конференції присвяченої 25-річчю створення кафедри дитячих і підліткових захворювань КМАПО

ім. П.Л. Шупика.- Київ, 2005.-С.54-55. (співавт. Лукашук В.Д., Баб’як В.Н.). Здійснювала збір матеріалу, статистично обробляла та аналізувала отримані результати, формулювала висновки.