Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Синишин Юрій Іванович. Обґрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом.- : Дис... канд. наук: 14.01.06 - 2006.



Анотація до роботи:

Синишин Ю.І. Обґрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія. Інститут урології АМН України, Київ, 2006.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом (ГП), шляхом диференційованого застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в клінічній практиці на базі урологічних відділень обласних клінічних лікарень.

Доведена відсутність клінічно значущих змін мікрофлори сечі, як наслідок вивільнення збудника з каменів нирки та сечовода після їхньої фрагментації.

Для об`єктивної оцінки ефективності відновлення пасажу сечі з блокованої каменем сечовода нирки застосований УЗД – моніторинг периметру порожнинної системи нирки та визначені терміни його проведення після екстреної ЕУХЛ.

Відсутність клінічно значущого травматичного впливу ЕУХЛ на нирку, сечовід та оточуючі тканини у хворих на нефроуретеролітіаз та уретеролітіаз, ускладнений ГП, доведено за допомогою моніторингу рівня С – реактивного білка сироватки крові.

Науково обґрунтована можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом, як альтернативного методу відновлення пасажу сечі із блокованої нирки , що дає можливість перегляду та поширенню показань до ЕУХЛ в цілому.

У дисертації вирішена актуальна наукова задача – покращення якості лікування хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим пієлонефритом, шляхом наукового обґрунтування включення ЕУХЛ в алгоритм тактики ведення пацієнтів, що дає можливість уникнути використання інвазивних засобів лікування та небажаних наслідків їхнього застосування і, таким чином, скоротити термін госпіталізації, чим забезпечується практичне значення наукової розробки і відповідність її основним напрямкам розвитку охорони здоров`я.

  1. На фоні достовірного зростання кількості госпіталізованих хворих з уретеролітіазом на 82,3% з 1991р. по 2000р. частина хворих серед них з перебігом захворювання, ускладненого гострим пієлонефритом, вірогідно зменшилась впродовж 1996-2000 років, однак, залишається високою і становить 49,1+3,8%.

  2. Домінуючим мікробним збудником калькульозного пієлонефриту є E.соli (34,8+2,5%). Серед збудників, ідентифікованих із каменів нирок та сечоводів, найчастіше зустрічались грамнегативні бактерії – 37,1+4,3 % ( E.coli та Pseudomonas spp. – по 7,4+2,6 %, Klebsiella-Enterobacter – 5,3+2,3 % та Enterococcus spp. – 17,0+3,9 %). Співпадіння бактеріального збудника, виділеного із сечі та з каменя, виявлено у 10,6+2,7 % хворих, що свідчить про невисокий ризик зміни мікрофлори сечі, як можливого наслідку вивільнення збудника з каменя після його фрагментації.

  3. Відстрочена ЕУХЛ у хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим пієлонефритом, яка проводилась після ліквідації ознак гострого пієлонефриту за допомогою катетеризації сечовода та антибіотикотерапії, забезпечила ефективність лікування у 84,4+3,1% хворих.

  4. За рівнем С-реактивного білка сироватки крові, як гострофазного маркера пошкодження тканин та активності запальних змін, встановлена відсутність клінічно значущої травматичної дії на нирку ЕУХЛ каменів сечовода і не підтверджено її негативний вплив на активізацію запального процесу у випадках застосування методу на фоні антибактеріальної терапії при наявності гострого пієлонефриту, що обґрунтовує можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом.

  5. Висока ефективність екстреної ЕУХЛ (90,2+4,3 %) дозволяє застосувати її як альтернативний метод відновлення пасажу сечі з блокованої нирки у хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим серозним пієлонефритом, при каменях розміром до 1,0см у верхній третині та каменях до 1,5см у середній та нижній третинах сечовода.

  6. Об’єктивним показником ефективності відновлення пасажу сечі з нирки може служити зменшення периметру порожнинної системи останньої щонайменше на 20 %, яке визначається за допомогою повторного УЗД через 5 годин після сеансу ЕУХЛ при каменях верхньої і середньої третин сечовода та через 24 години - нижньої третини сечовода.

  7. Розроблений алгоритм тактики ведення хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим пієлонефритом, дозволяє на базі урологічних відділень міських та обласних клінічних лікарень та вищих медичних закладів третього і четвертого рівня акредитації без додаткових витрат поліпшити якість спеціалізованої допомоги, зокрема у хворих на серозний гострий пієлонефрит досягти позитивного клінічного ефекту, виключити застосування інвазивних методів лікування та скоротити термін госпіталізації в середньому на 6,8 діб.

Публікації автора:

  1. Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Сучасні можливості лікування хворих на гострий калькульозний пієлонефрит із застосуванням малоінвазивних методів лікування // Урологія.– 2003.– №1.– С. 94-101. Здобувач самостійно провів огляд літературних джерел.

  2. Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Руденко А.В., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Видовий спектр збудників калькульозного пієлонефриту та його зміни під впливом екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) // Урологія.– 2004.– №4.– С. 7-14. Здобувач зібрав клінічний матеріал, провів аналіз та обробку результатів, брав участь у підготовці статті до друку.

  3. Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Досвід застосування малоінвазивних методів лікування хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим пієлонефритом // Практична медицина.– 2002.– №1.– С. 130-133. Здобувач самостійно проаналізував історії хвороб пацієнтів, провів обробку і аналіз даних, зробив попередні узагальнення і висновки.

  4. Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія при уретеролітіазі, ускладненому гострим пієлонефритом // Урологія.- 2002.- №3.- С. 5- 11. Здобувач брав участь у лікуванні хворих із зазначеною патологією, проаналізував клінічні результати, провів обробку даних.

  5. Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Екстрена ударно-хвильова літотрипсія у лікуванні хворих на уретеролітіаз, ускладнений гострим пієлонефритом // Урологія.– 2005.– №2.– С. 5-10. Здобувач брав участь у розробці алгоритму тактики ведення хворих із зазначеною патологією.

  6. Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. Моніторинг С-реактивного білка в оцінці ступеня пошкодження нирки при екстракорпоральній ударно-хвильовій літотрипсії та при гострому пієлонефриті // Урологія.– 2004.– №3.– С. 5-10. Здобувач самостійно зібрав і провів оцінку клінічного матеріалу.

  7. Vozianov A.F.,Pasechnikov S.P., Mitchenko M.V., Sinishin Y.I. Urgent Extracorporal shockwave Lithotripsy (ESWL) in the treatment of patients with ureterolithiasis complicated with acute pyelonephritis // Advances in clinical and experimental medicine.- 2003.- Vol. 12, № 4, suppl. 1.- P. 159. Здобувач самостійно зібрав матеріал, дослідив результати проведеного лікування, провів статистичну обробку отриманих даних, сформулював узагальнення.

  8. Синишин Ю.І. Застосування малоінвазивних методів у лікуванні хворих на уретеролітіаз, що ускладнений гострим обструктивним пієлонефритом // Матеріали третьої української конференції молодих вчених. – К.: Ін-т геронтології АМНУ. – 2002. – С. 235.

  9. Синишин Ю.І. Мікробіологічна характеристика хворих на сечокам’яну хворобу та калькульозний пієлонефрит на сучасному етапі // Матеріали четвертої української конференції молодих вчених. – К.: Ін-т геронтології АМНУ. – 2003. – С. 273.

  10. Деклараційний патент на винахід 51478А Украіна, МПК А61В17/225, А61В8/00. Спосіб лікування уретеролітіазу, ускладненого гострим пієлонефритом Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Синишин Ю.І. (Україна); Інститут урології АМН України – №2002042807; Заявл. 08.04.2002; Опубл.15.11.2002, Бюл.№ 11. Здобувач самостійно зібрав клініко-статистичний матеріал, виявив особливості, брав участь у роботі над патентом на винахід.