Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Технологія виробництва продуктів тваринництва


Васильєва Юлія Олександрівна. Обґрунтування ефективності використання симентальської худоби різних виробничих типів : Дис... канд. наук: 06.02.04 - 2007.



Анотація до роботи:

Васильєва Ю.О. Ефективність використання симентальської комбінованої худоби різних виробничих типів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва. – Інститут тваринництва УААН, Харків, 2006.

Дисертація присвячена комплексній господарсько-біологічній оцінці внутрішньопорідних типів симентальської комбінованої худоби та виявленню типу, здатного найбільш повно застосовувати енергію та поживні речовини корму для виробництва основної товарної продукції (молока та м’яса) з урахуванням економічної ефективності використання типу в практичному поєднанні «корова-молодняк». Такий тип – молочно-м’ясний.

Вивчені особливості молочної продуктивності корів різних виробничих типів, показники якості молока та конверсія протеїну і енергії корму у молоко: коефіцієнт конверсії протеїну – 26,14% у корів молочного типу, 25,73% – у корів молочно-м’ясного та 24,84% – у корів м’ясо-молочного; за конверсією енергії встановлені наступні показники відповідно до типів: 27,57%, 27,23%, 26,39%.

Введені коефіцієнти розподілу протеїну та енергії корму на виробництво молока і яловичини (КRP, KRE), які характеризують глибину спеціалізації типу.

Запропонована методика прогнозування відносної економічної ефективності використання типів у поєднанні «корова-молодняк» при врахуванні коефіцієнтів розподілу (КRP, KRE) та відносного співвідношення цін на молоко та яловичину дозволяє судити про відносні прибутки.

Тварини молочно-м’ясного типу у поєднанні «корова-молодняк» здатні забезпечувати вищі економічні показники в діапазоні співвідношення цін на молоко та яловичину (у забійній масі) від 3,7 до 15,7 рази, тварини молочного типу – у діапазоні співвідношення до 3,7, м’ясо-молочні – більше за 15,7.

  1. Тварини молочно-м’ясного типу симентальської комбінованої породи у комплексному поєднанні «корова-молодняк» здатні ефективніше трансформувати протеїн і енергію корму у молочну і м’ясну продукцію та давати найвищий економічний ефект при їх використанні: рентабельність становить 40,7%, що на 1,51-3,1 % вище, ніж при використанні тварин відповідно м’ясо-молочного та молочного типів.

  2. Для виробництва молока найбільш придатні тварини молочного типу: конверсія протеїну і енергії корму у молоко в них становить 26,14 та 27,57%, що краще від корів ІІ групи на 0,4 і 0,3 %; від корів ІІІ групи – на 1,3 і 1,2 % відповідно. За рентабельністю виробництва молока молочно-м’ясні корови відстають від молочних лише на 0,8 %, а м’ясо-молочні – на 5,3 %.

  3. За міцністю конституції та репродуктивною здатністю встановлена перевага корів молочно-м’ясного та м’ясо-молочного типів над коровами молочного типу.

  4. Майже однаково висока економічна та біологічна ефективність виробництва яловичини досягалась при вирощуванні молодняку м’ясо-молочного та молочно-м’ясного типів (конверсія протеїну корму – 8,5-8,8% та конверсія енергії корму –5,2-5,5% відповідно в білок і енергію м’якоті туш), що значно вище за аналогічні показники молочного типу.

  5. За основними показниками м’ясної продуктивності та якості м’яса корови, бугайці та телиці симентальської породи м’ясо-молочного типу переважали своїх однолітків, але тварини молочно-м’ясного типу поступалися незначно.

  6. Якість шкіряної сировини та шкір корів і молодняку (у 18- місячному віці) всіх виробничих типів симентальської породи була висока. Вся сировина віднесена до важкої. Однак якість шкур та готових шкір від тварин м’ясо-молочного типу була найвища, а від тварин молочно-м’ясного типу займала проміжне положення.

  7. Оцінка типів худоби за коефіцієнтами розподілу протеїну і енергії корму на виробництво продукції (КRP, KRE) характеризує глибину спеціалізації і дозволяє прогнозувати відносну економічну ефективність використання типу великої рогатої худоби симентальської породи.

  8. Тварини молочно-м’ясного типу у поєднанні «корова-молодняк» здатні забезпечувати вищі економічні показники при виробництві молока і яловичини, ніж симентальська худоба інших типів, в діапазоні співвідношення цін на молоко та яловичину (у забійній масі) від 3,7 до 15,7.

  9. Найвища економічна ефективність виробництва молока і яловичини досягалася при використанні худоби молочно-м’ясного типу симентальської породи. При цьому рентабельність становила 40,7%, що на 3,1% вище, ніж при використанні тварин молочного, та на 1,5% вище, ніж при використанні тварин м’ясо-молочного типів.

Публікації автора:

1. Васильєва Ю.О. Забійні якості та морфологічний склад туш корів симентальської комбінованої породи // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини: Зб. наук. праць ХЗВІ. – Харків, 1999. - Вип. 5(29). Ч.І. сільськогосподарські науки. - С.23-26.

2. Васильєва Ю.О. Комплексна продуктивність симентальських корів різних виробничих типів // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини: Зб. наук. праць ХДЗВА. – Харків, 2004. - Вип. 12(36). - С.23-26.

3. Прудніков В.Г., Попова В.О., Васильєва Ю.О. Характеристика і методи використання створюваного знам’янського типу південної м’ясної породи та симентальської худоби в умовах лісостепу України // Підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин: Зб. наук. пр. / ХНАУ, ХДЗВА – Харків, 2004. – С. 63-66. (Здобувачем проведено узагальнення експериментального матеріалу щодо симентальської породи).

4. Васильєва Ю.О. Використання бичків симентальської породи різних типів для виробництва яловичини // Вісник СНАУ: Зб. наук. праць СНАУ. – Суми,2004. – Вип.5(8), серія Тваринництво. - С.18-22.

5. Прудніков В.Г., Васильєва Ю.О. Молочно-м’ясна продуктивність виробничих типів симентальської худоби різних статево-вікових груп лісостепової зони України // Підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин: Зб. наук. праць. ХНАУ ім Докучаєва, ХДЗВА. - Харків, 2005. - Т 15. -С. 109-113. (Здобувачем виконана експериментальна частина, статистична обробка результатів ат їх аналіз).

6. Прудников В.Г., Васильева Ю.А. Производственные типы молодняка в современной симментальской породе и их роль в производстве говядины // Проблемы животноводства: Сб. науч. трудов ФГОУ ВПО «БГСХА». -0 Белгород, 2005. Вип. 4. – С. 90-94. (Здобувачем виконана експериментальна частина, статистична обробка результатів ат їх аналіз).

7. Прудніков В.Г., Васильєва Ю.О. Якість шкіряної сировини та шкір симентальського молодняку різних виробничих типів // Підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин: Зб. наук. праць ХДЗВА. – Харків, 2006. – Т 16. - С. 218-222. (Здобувачем виконана експериментальна частина, статистична обробка результатів ат їх аналіз).

8. Прудніков В.Г., Васильєва Ю.О. Сучасна симентальська комбінована худоба та напрями її використання: Рекомендації. – Харків, 2006. - 28 с. (Здобувачем отримані експериментальні дані, розроблені методики прогнозування економічної ефективності використання типів; о. в. – 80 %).