Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Холодильна та кріогенна техніка, системи кондиціонування


Тітлов Олександр Сергійович. Науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів : Дис... д-ра наук: 05.05.14 - 2008.



Анотація до роботи:

Тітлов О.С. «Науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбціїних холодильних приладів ». – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за фахом 05.05.14 – холодильна, вакуумна і компресорна техніка, системи кондиціювання, Одеська державна академія холоду, Одеса, 2008

Дисертація присвячена розробці науково-технічних основ створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів. Обґрунтовані напрями створення таких холодильних приладів. Показано, що: склад інертного газу не впливає на ефективність циклу. Розроблені енергозберігаючі конструкції: випарника; рідинного теплообмінника; абсорбера; генераторних вузлів з теплоізоляцією у вигляді засипки гранул з високопористого комірчастого матеріалу; холодильника з витяжним каналом. Розроблений двохступеневий спосіб підведення тепла зі зменшеним на 10..15 % енергоспоживанням. Запропоновані новий підхід до вибору товщини теплоізоляції камер і новий принцип конструювання абсорбційних холодильників на базі теплових труб і термосифонів. Показана доцільність застосування мідного високопористого матеріалу, що стискається, як заповнювач в зоні теплового зв'язку і теплоізоляційного кожуха на всій висоті підйомної ділянки дефлегматора. Розроблена математична модель нестаціонарних температурних полів холодильників з тепловими трубами, що дозволяє проводити вибір числа теплових труб. Показана енергетична ефективність форсування теплового навантаження, що підводиться, в період пуску абсорбційних морозильників і способу управління з постійним підведенням теплового навантаження і контролем температури на виході дефлегматора. Встановлено, що абсорбційні холодильники можуть застосовуватися у всьому діапазоні температур холодильного зберігання – від мінус 18 С до плюс 12 С і стати універсальним побутовим холодильним приладом, а їх мінімальне енергоспоживання досягається в режимі трьохпозиційного управління. Перспективним напрямом енергозбереження в побутовій техніці є розробка приладів, що суміщають функції холодильного зберігання і теплової обробки харчових продуктів. Показано, що установка додаткової теплової камери не приводить до зростання енергоспоживання і не погіршує експлуатаційні характеристики камер охолоджування. Показано, що запропоновані моделі холодильників перевищують по екологічних характеристиках кращі аналоги; експлуатація нових холодильників на органічному паливі чинитиме сумірний або менший, в порівнянні з компресійними аналогами, техногенний вплив на навколишнє середовище.

1. На основі теоретичного аналізу, аналітичних і експериментальних досліджень розроблені науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів, які володіючи рядом позитивних якостей (безшумність, надійність і тривалий ресурс роботи, менша в порівнянні з компресійними аналогами вартість, відсутність вібрації, магнітних і електричних полів при експлуатації, можливість використання в одному агрегаті декількох джерел енергії – як електричних, так і теплових) і маючи робоче тіло, що складається із природних компонентів, можуть розглядатися як один з варіантів переходу на екологічно безпечні холодоагенти.

2. Встановлено, що найбільш перспективними напрямками при створенні енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів є: удосконалювання термодинамічних циклів АХА; удосконалювання режимів роботи й конструкцій елементів АХА; раціональне використання холоду в побутових АХП; енергозберігаюче управління режимами роботи побутових АХП; розширення функціональних можливостей побутових холодильних приладів на базі АХА за рахунок утилізації «викидного» тепла циклу.

3. Енергетичний і ексергетичний аналіз циклів АХА показав, що: склад інертного газу не впливає на ефективність циклу – заміна водню гелієм приводить лише до росту кількості циркулюючого газу в 2 рази, що ускладнює роботу КПЦ; максимальну енергетичну ефективність мають дво-трьох-чотирикамерні АХП що працюють у діапазоні температур охолодження – від мінус 18 С до плюс 12 С; енергетична ефективність АХП, оснащених пальниковими пристроями, у порівнянні з апаратами з електричними джерелами енергії, вище в 3 рази (для умов України); основні ексергетичні втрати в циклі АХА припадають на генератор (при роботі на електроенергії – до 80 % від загальних втрат, з пальниковими пристроями – до 60 %).

Результати енергетичного аналізу режимних параметрів серійних і дослідних моделей АХА дозволили сформулювати ряд рекомендацій для виробників: необхідно забезпечувати максимальне переохолодження потоку рідкого аміаку і потоку слабкого ВАР на вході в абсорбер з максимальним наближенням до температури навколишнього середовища; для кардинального вирішення задач переохолодження потоків у рідкого аміаку і слабкого ВАР слід використовувати низькотемпературний потенціал потоку холодної насиченої ПГС, причому в низькотемпературних апаратах весь потік насиченої ПГС слід використовувати тільки для переохолодження потоку слабкого ВАР; температура кипіння у генераторі не повинна перевищувати 175 С (її ріст до 195 С супроводжується зниженням h від 24 % до 7 %).

4. Моделювання і аналіз режимів роботи елементів АХА з використанням результатів експериментальних досліджень серійних і дослідних моделей дозволили сформулювати рекомендації в частині забезпечення енергозберігаючих режимів роботи: для зниження витрат холоду на попереднє охолодження (від 10 % до 15 %) необхідно попередньо прохолоджувати потік очищеної ПГС на вході адіабатної ділянки випарника з недорекуперацією в 1…5 С (для морозильників) і в 5…10 С (для моделей із НТВ); досить підтримувати температурний напір в 5 С між потоком рідкого аміаку і мінімальною температурою випаровування для всіх типів АХА (за винятком, що працюють у складі універсальних АХП).

5. Результатами моделювання і аналізу режимів роботи елементів АХА стали оригінальні енергозберігаючі конструкції: випарника із проміжним зливом рідкого аміаку, яка дозволяє раціонально розподілити холод для попереднього охолодження потоків рідкого аміаку і очищеної ПГС і забезпечити в НТВ обсягом 40 дм3 температуру мінус 19…мінус 21 С; «сплющеного» РТО, яка дозволяє зменшити довжину РТО і підвищити надійність роботи АХА; АХА з ефективним відводом теплоти абсорбції за рахунок інтенсифікації внутрішнього і зовнішнього теплообміну і використання низькотемпературного потенціалу потоку насиченої ПГС.

6. Встановлено, що при наявності витяжного каналу на задній стінці холодильної шафи за рахунок інтенсифікації циркуляції повітря зниження енергоспоживання становить 10…20 %, при цьому підвищена температура повітряного потоку у верхній частині витяжного каналу дозволяє встановити додаткову ТК для термічної обробки харчових продуктів, сировини і напівфабрикатів. Застосування вентиляторів для обдування теплорозсіюючих елементів АХА енергетично недоцільно.

7. На основі аналізу енергозберігаючих режимів роботи генератора АХА розроблений: оригінальний двоступінчастий спосіб підведення тепла, який в діапазоні температур навколишнього середовища 10…32 С знижує енергоспоживання на 10..15 %; оригінальні конструкції генераторних вузлів з розташуванням джерел тепла у внутрішніх порожнинах і з теплоізоляцією у вигляді засипання гранул із ВПЧМ, що дозволило знизити енергоспоживання на 10 %, спростити технологію виробництва і підвищити надійність роботи АХП.

8. Запропоновані нові підходи до вибору товщини теплоізоляції охолоджуваних камер АХП, засновані на врахуванні вартості камер і експлуатації і на врахуванні темпів їх зміни, які враховують специфіку роботи АХП (розміщення теплорозсіюючих елементів АХА на задній стінці шафи і наявність теплових перетічок між камерами).

9. З урахуванням результатів експериментальних досліджень реальних конструкцій розроблена математична модель нестаціонарних температурних полів теплоізоляційних камер АХП із ТТ або ДФТС. На основі моделі розроблена номограма, що дозволяє проводити вибір числа ТТ і товщини стінки внутрішнього корпуса залежно від обсягу камери.

10. Запропонований і апробований в серійному і дослідному виробництві ВЗХ новий принцип конструювання АХП на базі додаткових теплопередаючих систем (ТТ, ДФТС) для теплового зв'язку "об'єкт охолоджування – випарник АХА". На його основі розроблені конструкції, які відрізняються від традиційних виносом випарника АХА за межі корисного обсягу охолоджуваних камер і установкою його в спеціальному теплогідроізольованому блоці. Показана доцільність застосування стисливого мідного ВПЧМ у якості заповнювача в зоні теплового зв'язку випарника АХА і плоских теплосприймаючих поверхонь. Це дозволяє: збільшити корисний об'єм охолоджуваних камер; виключити з технології виробництва екологічно небезпечну операцію оцинкування поверхні випарника; зменшити енергоспоживання (на 7…9 % в однокамерному холодильнику із НТВ «Київ-410» АШ-160 і на 15…18 % в абсорбційному морозильнику «Стугна-101» АМЛ-180); знизити рівень температур в охолоджуваних камерах (у НТВ – на 7...8 С і на 12...14 С – у морозильнику); час виходу на робочий режим скоротити на 25…30 % у холодильнику із НТВ і на 50…55 % – у морозильнику.

11. Встановлено, що наявність теплоізоляційного кожуха, розрахованого з умови повного очищення парового потоку аміаку в жорстких умовах експлуатації, на всій висоті піднімальної ділянки дефлегматора дозволяє підвищити холодопродуктивність випарника в порівнянні із традиційною частковою теплоізоляцією на 15...20 %.

12. Показана енергетична ефективність форсування підведеного теплового навантаження в період пуску абсорбційних морозильників – зниження енерговитрат у цей період становить від 25 до 35 %.

13. Показано, що спосіб управління однокамерним АХП із НТВ із постійним підведенням теплового навантаження і контролем температури потоку на виході піднімальної ділянки дефлегматора дозволяє знизити енергоспоживання до 20 %, у порівнянні із традиційним двопозиційним.

14. Встановлено, що АХП можуть застосовуватися у всьому діапазоні температур холодильного зберігання, використовуваному в побуті – від мінус 18 С до плюс 12 С, тобто стати універсальним побутовим холодильним приладом, причому реалізація необхідних режимів холодильного зберігання може бути досягнута за допомогою зміни теплового навантаження в генераторі АХА. Мінімальне енергоспоживання універсального АХП у діапазоні температур навколишнього середовища 10…32 С и у всім діапазоні температур холодильного зберігання досягається в режимі «110- Qnom -0», де Qnom – номінальне теплове навантаження генератора АХА, яка розподіляється між основним і компенсаційними нагрівачами залежно від температури навколишнього середовища і режиму холодильного зберігання. У порівнянні із кращими світовими аналогами зниження енергоспоживання досягає 60 %.

15. Встановлено, що перспективним напрямком енергозбереження в побутовій техніці є розробка приладів, що сполучають функції холодильного зберігання і теплової обробки харчових продуктів, напівфабрикатів і сільськогосподарської сировини. У таких комбінованих приладах теплота, що виділяється при реалізації холодильного циклу, не відводиться в навколишнє середовище, а передається в спеціальну ТК, температура повітря в якій може досягати 70 С.

16. Експериментальні дослідження побутових комбінованих приладів абсорбційного типу, створених на базі серійної моделі ВЗХ "Кристал-408" АШ-150 показали: введення до складу побутових абсорбційних холодильників додаткової ТК, зв'язаної в тепловому відношенні з піднімальною ділянкою дефлегматора АХА, не приводить до росту енергоспоживання і не погіршує експлуатаційні характеристики камер охолодження.

17. Запропоновані оригінальні конструкції комбінованих апаратів на базі АХП, показана перспективність моделей з пальниковими пристроями і конструкцій із гнучкими теплопередаючими пристроями [42].

18. Оцінка техногенного впливу на навколишнє середовище побутових холодильних приладів дозволила зробити наступні виводи: нові АХП суттєво перевищують по екологічних характеристиках (у середньому – на 35 %) кращі закордонні і вітчизняні аналоги; в умовах, що склалися в Україні експлуатація нових моделей на органічнім паливі буде чинити порівняний або менший, у порівнянні з компресійними аналогами, техногенний вплив на навколишнє середовище.

Публікації автора:

Статті в наукових спеціалізованих виданнях

  1. Тiтлов О. С. Унiверсальне обладнання для первинної обробки м'ясних та молочних продуктiв / О. С. Тiтлов, Н. В. Рева, С. В. Вольневiч // Харчова та переробна промисловість. – 1992. – №8. – С. 29–30.

  2. Титлов А. С. Новое направление развития бытовой холодильной техники / А. С. Титлов // Тепловые режимы и охлаждение радиоэлектронной аппаратуры. – 1993. – № 2. – С. 61–63.

  3. Titlov A. S. Tendenzen der Entwicklung von Hauschalts-Kugl-und Gefriegeraten in der Ukraine und Untersuchungen neuer Arbeitsver -fahren / A. S. Titlov, M. V. Rybnikov // Die Kalte und Klima-technik. – 1994. – № 6. – S. 386–388.

  4. Тiтлов О. С. Побутовi холодильники для фермерських та селянських господарств / О. С. Тiтлов, В. В. Завертаний, О. Б. Василiв // Технiка АПК. – 1995. – № 4. – С.31–32.

  5. Титлов А. С. Оптимизация температурно-энергетических характеристик абсорбционно-диффузионных холодильных агрегатов и аппаратов бытовой техники на их основе / А. С. Титлов, Ю. С. Ботук, А. В. Мазур, В. В. Завертаный // Тепловые режимы и охлаждение радиоэлектронной аппаратуры. – 1995. – № 1 – 2. – С. 69–78.

  6. Тітлов О. С. Розробка побутових апаратів на базі абсорбційно-дифузійних холодильних машин / О. С. Тітлов // Наукові праці Одеської державної академії харчових технологій. – 1996. – № 16. – С. 228–235.

  7. Тітлов О. С. Методика розрахунку термодинамічних параметрів циклу абсорбційно-дифузійних холодильних машин (АДХМ) / О. С. Тітлов // Наукові праці Одеської державної академії харчових технологій. – 1997. – № 17. – С. 271–275.

  8. Титлов А. С. Сравнение характеристик абсорбционной и компрессионной бытовой холодильной техники / А. С.Титлов //Холодильная техника и технология. –1997. –№ 57. – С. 39–41.

  9. Титлов А. С. Разработка нового типа бытовых аппаратов / А. С. Титлов, О. Б. Васылив // Холодильное дело. – 1997. – № 3. – С. 21.

  10. Титлов А. С. Новые модели низкотемпературных камер абсорбционного типа / А. С. Титлов, О. Б. Васылив // Холодильное дело. – 1997. – № 5. – С. 30.

  11. Титлов А. С. Аппараты для комбинированной термической обработки пищевых продуктов / А. С. Титлов // Аграрная наука. – 1997. – № 5. – С. 42–43.

  12. Тітлов О.С. Сучасні тенденції розвитку побутової абсорбційної холодильної техніки / О. С. Тітлов // Наукові праці Одеської державної академії харчових технологій. – 1998. – № 18. – С. 205–208.

  13. Титлов А. С. Низкотемпературные камеры с абсорбционно-диффузионными холодильными машинами / А. С. Титлов А.С., О. Б. Васылив, В. В. Завертаный, Н. Ф. Хоменко // Холодильная техника. – 1998. – № 9. – С. 26–27.

  14. Захаров Н. Д. Новые конструкции энергосберегающих бытовых абсорбционных холодильных аппаратов / Н. Д. Захаров, А. С. Титлов, О. Б. Васылив, Д. С. Тюхай // Холодильная техника и технология. – 1998. – № 58. – С. 44–52.

  15. Титлов А. С. Использование тепловых труб и термосифонов в абсорбционных холодильниках / А. С. Титлов, М. В. Рыбников, В. В. Завертаный, О. Б. Васылив // Холодильная техника. – 1998. – № 2. – С. 12–13.

  16. Титлов А. С. Экспериментальные исследования температурно-энергетических характеристик низкотемпературных камер на основе АДХМ / А. С. Титлов, В. В. Завертаный, О. Б. Васылив, Л. Р. Ленский //Тепловые режимы и охлаждение радиоэлектронной аппаратуры. – 1998. – №1. – С. 60–67.

  17. Васылив О. Б. Поиск энергосберегающих режимов работы серийных абсорбционных холодильных аппаратов / О. Б. Васылив, А. С. Титлов // Холодильная техника и технология. – 1999. – №60. – С. 28–37.

  18. Захаров Н. Д. Проблемы энергосбережения в бытовой абсорбционной холодильной технике / Н. Д. Захаров, Д. С. Тюхай, А. С. Титлов, О. Б. Васылив, В. Н. Халайджи //Холодильная техника и технология. – 1999. – № 62. – С. 108–119.

  19. Титлов А. С. Разработка автономных мобильных аппаратов абсорбционного типа для первичной холодильной обработки продукции речного и прудового рыбоводства / А. С. Титлов, О. Б. Васылив, Д. С. Тюхай, А. Т. Безусов, Н. И. Бабков, А. С. Паламарчук // Холодильная техника и технология. – 1999. – № 64. – С. 61–64.

  20. Титлов А. С. Поиск энергосберегающих режимов работы перекачивающих термосифонов АДХМ / А. С. Титлов, Д. С. Тюхай, О. Б. Васылив // Холодильная техника и технология. – 2000. – № 67. – С. 12–20.

  1. Титлов А. C. Перспективы использования эффекта осмоса в холодильной технике / А. С. Титлов, С. В. Вольневич, О. Б. Васылив, В. Н. Халайджи // Холодильная техника и технология. – 2000. – № 69. – С. 24–32.

  2. Захаров М. Д. Аналіз ексергетичної ефективності циклів АДХМ / М. Д. Захаров, О. С. Тітлов, Д. С. Тюхай, Ю. С. Ботук, О. Б. Василів // Наукові праці Одеської державної академії харчових технологій. – 2001. – № 22. – С. 161–167.

  3. Титлов А. С. Поиск и изучение перспективных теплоизоляционных материалов генераторных узлов АДХМ / А. С. Титлов, Н. В. Рева, Д. С. Тюхай // Холодильная техника и технология. – 2001. – №3 (72). – С. 12–18.

  4. Титлов А. С. Разработка энергосберегающих способов управления бытовыми и торговыми абсорбционными холодильными аппаратами / А. С. Титлов // Сб. науч. тр. 2-ой Междунар. науч.-техн. конф. «Современные проблемы холодильной техники и технологии» (приложение к журналу «Холодильная техника и технология»). – 2002. – С. 97–101.

  5. Титлов А. С. Анализ и моделирование тепловых режимов противоточного жидкостного теплообменника абсорбционно-диффузионной холодильной машины / А. С. Титлов, Д. С. Тюхай, О. Б. Васылив // Вестник Международной академии холода. – 2002. – № 1. – С. 19–21.

  6. Титлов А. С. Разработка энергосберегающей бытовой и торговой холодильной техники абсорбционного типа / А. С. Титлов // Науковi працi Одеськоi державноi академii харчових технологiй. – 2002. – № 23. – С. 237–240.

  7. Титлов А. С. Альтернативная бытовая и торговая холодильная техника на базе водоаммиачных абсорбционно-диффузионных холодильных машин / А. С. Титлов // Холодильная техника. – 2003. – № 4. – С. 9–12.

  8. Титлов А. С. Принципы проектирования энергосберегающих абсорбционных холодильных аппаратов различного функционального назначения / А. С. Титлов // Сб. науч. тр. 3-ей Междунар. науч.-техн. конф. «Современные проблемы холодильной техники и технологии» (приложение к журналу «Холодильная техника и технология»). – 2003. – №4. – С. 78–82.

  9. Васылив О. Б. Моделирование тепловых режимов нагревательных камер комбинированных бытовых аппаратов абсорбционного типа / О. Б. Васылив, А. С. Титлов, А. А. Оргиян // Холодильная техника и технология. – 2003. – № 2. – С. 13–18.

  10. Тітлов О. С. Оптимiзацiя режимiв роботи абсорбцiйних холодильних апаратiв рiзного функцiонального призначення / О. С. Тітлов, Д. С. Тюхай, О. Б. Василiв, О. В. Мазур // Науковi працi Одеськоi нацiональноi академii харчових технологiй. – 2003. – № 26.– С. 208–213.

  11. Титлов А. С. Энергосберегающие режимы работы перекачивающих термосифонов АДХМ / А. С. Титлов, Д. С. Тюхай // Промышленная теплотехника. – 2003. – Т. 25. – № 4. – С. 76–79.

  12. Титлов А. С. Новые модели бытовой и торговой холодильной техники на базе водоаммиачных абсорбционно-диффузионных холодильных машин / А. С. Титлов // Вісник Харьківського державного технічного унівеситету сільського гоподарства. – 2003. – № 22. – С. 60–66.

  13. Титлов А. С. Разработка аппаратов бытовой и торговой холодильной техники абсорбционного типа / А. С. Титлов // Обладнання та технології харчових виробництв: темат. зб. наук. пр. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2004. – № 11. – С. 91–98.

  14. Титлов А. С. Разработка энергосберегающих моделей холодильников абсорбционного типа / А. С. Титлов, С. В. Вольневич, А. К. Войтенко // Холодильная техника и продовольственная безопасность : сб. науч. тр. науч.-техн. конф. посвященной 10-летию Украинского филиала Международной академии холода (Одесса, 22 дек. 2005 г.), (приложение к журналу "Холодильная техника и технология"). – 2005. – С. 31–38.

  15. Тітлов О. С. Науково-технічні основи енергозбереження під час проектування холодильних апаратів з абсорбційно-дифузійними холодильними машинами / О. С. Тітлов // Обладнання та технології харчових виробництв: темат. зб. наук. пр. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – № 15. – С. 52–59.

  16. Титлов А. С. Научно-технические основы энергосбережения при проектировании холодильных аппаратов с абсорбционно-диффузионными холодильными машинами / А. С. Титлов // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. – 2006. – № 29. – Т. 1. – С. 194–200.

  17. Титлов А. С. Моделирование и анализ режимов работы прямоточного испарителя абсорбционного холодильного агрегата / А. С. Титлов // Сб. науч. тр. IV-го семинара "Информационные системы и технологии" (Одесса 19-20 окт. 2006 г. ) – Одесса : ОГАХ, 2006. – С. 214–221 (Приложение к журналу "Холодильная техника и технология").

  18. Тітлов О. С. Розробка малих холодильних апаратів для фермерських і селянських господарств, що працюють на поновлюваному джерелі енергії / О. С. Тітлов // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. – 2007. – № 7. – С. 53–58.

  19. Титлов А. С. Соврем6енный уровень разработок и производства бытовых абсорбционных холодильных приборов и их экономическая эффективность / А. С. Титлов // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. – 2007. – № 9. – С. 9–17.

Авторські свідотства і патенти

  1. Пат. 1722118 Российская Федерация, МПК5 F 25 B 15/10. Абсорбционный холодильник. / В. Ф. Чернышов, В. В. Двирный, Г. И. Овечкин, К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), А. С. Титлов (Украина). – № 4821585/06 ; заявл. 23.05.90 ; опубл 23.03.92, Бюл. № 11.

  2. А. с. 1747816 СССР, МКИ5 F 25 В 15/10. Способ регулирования производительности абсорбционно-диффузионного холодильного аппарата и абсорбционно-диффузионный холодильный аппарат / А. С. Титлов (СССР). – № 4820950/06 ; заявл. 04.05.90 ; опубл. 15.07.92, Бюл. № 26.

  3. А.с. 1747826 СССР, МКИ5 F 25 D 5/00, 7/00. Контейнер для транспортирования пищевых продуктов/ О. Г. Бурдо, А. С. Титлов, С. Ф. Горыкин, Ф. Р. Атлуханов (СССР) – № 4767707/13 ; заявл. 12.12.89 ; опубл. 15.07.92. – Бюл. № 26.

  4. Пат. 1814006 Российская Федерация, МПК5 F 25 D 11/02. Комбинированный абсорбционный холодильник / В. Ф. Чернышов, В. В. Двирный, Г. И. Овечкин (Россия), А. С. Титлов (Украина), К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), Н. Ф. Хоменко (Украина), В. Х. Демтиров (Россия), Г. И. Григоров (Россия), Г. М. Олифер (Украина) – № 4890425/06 ; заявл. 13.12.90 ; опубл. 07.05.93, Бюл. № 17.

  5. Пат. 1814007 Российская Федерация, МПК5 F 25 D 11/02. Комбинированный абсорбционный холодильник / А. С. Титлов (Украина), В. Ф. Чернышов, В. В. Двирный, Г. И. Овечкин, К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), Н. Ф. Хоменко, Г. М. Олифер (Украина), В. Х. Демтиров, Г. И. Григоров (Россия). – № 4890427/06 ; заявл. 13.12.90 ; опубл. 07.05.93, Бюл. № 17.

  6. Пат. 1814008 Российская Федерация, МПК5 F 25 D 11/02. Комбинированный абсорбционный холодильник / В. Ф. Чернышов, В. В. Двирный (Россия), А. С. Титлов (Украина), Г. И. Овечкин, К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), Н. Ф. Хоменко (Украина), В. Х. Демтиров, Г. И. Григоров (Россия), Г. М. Олифер. (Украина). – №4890428/06 ; заявл. 13.12.90 ; опубл. 07.05.93, Бюл. № 17.

  7. Пат. 1825073 Российская Федерация, МПК5 F 25 В 15/10. Двухкамерный абсорбционный холодильник / В. Ф. Чернышов (Россия), А. С. Титлов (Украина), Г. И. Овечкин, К. Г. Смирнов-Васильев, Н. Ф. Чикаров, В. Х. Демтиров (Россия). – № 4890426/06 ; заявл. 03.12.90 ; опубл 20.08.95, Бюл. № 23.

  8. Пат. 1835898 Российская Федерация, МПК5 F 25 D 11/00. Устройство для тепловой обработки и хранения продуктов / В. Ф. Чернышов, Г. И. Овечкин, А. С. Титлов (Украина), К Г. Смирнов-Васильев, В. В. Двирный (Россия), Н. Ф. Хоменко, Г. М. Олифер (Украина). – №4874603/13 ; заявл. 17.10.90 ; опубл. 06.06.94, Бюл. № 25.

  9. Пат. 2024802 Российская Федерация, МПК5 F 25 B 15/10. Абсорбционно-диффузионный холодильный агрегат / Н. Ф. Хоменко, А. С. Титлов (Украина), Г. И. Овечкин, В. Ф. Чернышов, К. Г. Смирнов-Васильев, В. В. Двирный (Россия), Г. М. Олифер, Ю. Г. Дубовский (Украина). – № 4891420/06 ; заявл. 13.12.90 ; опубл. 15.12.94, Бюл. № 23.

  10. Пат. 2033582 Российская Федерация, МПК6 F 25 B 15/02. Способ работы генератора абсорбционно-диффузионного холодильного агрегата. / Г. И. Овечкин, В. Ф. Чернышов, К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), А. С. Титлов (Украина), В. В. Двирный (Россия). – № 4880699/06 ; заявл. 11.09.90 ; опубл. 20.04.95, Бюл. № 11.

  11. Пат. 2039916 Российская Федерация, МПК6 F 25 D 11/02, 23/10. Способ соединения теплопередающих деталей разной конфигурации в абсорбционном холодильнике и абсорбционный холодильник / В. Ф. Чернышов, Г. И. Овечкин (Россия), А. С. Титлов (Украина), К. Г. Смирнов-Васильев, В. В. Двирный (Россия), Н. Ф. Хоменко (Украина). – № 4877935/13 ; заявл. 11.09.90 ; опубл. 20.07.95, Бюл. № 20.

  12. Пат. 2054606 Российская Федерация, МПК6 F 25 B 15/10. Способ работы абсорбционно-диффузионного холодильного агрегата и устройство для его осуществления / А. С. Титлов (Украина), Г. И. Овечкин, В. Ф. Чернышов, В. В. Ильиных (Россия). – № 92010437 ; заявл. 08.12.92 ; опубл. 20.02.96, Бюл. № 5.

  13. Пат. 2055279 Российская Федерация, МПК6 F 25 B 33/00. Генератор абсорбционно-диффузионного холодильного агрегата / Г. И. Овечкин (Россия), А. С. Титлов (Украина), В. Ф. Чернышов, В. В. Двирный, К. Г. Смирнов-Васильев (Россия), Н. Ф. Хоменко (Украина). – № 4875053/06 ; заявл. 17.10.90 ; опубл. 27.02.96, Бюл. № 6.

  14. Пат. 2073179 Российская Федерация, МПК6 F 25 B 15/04. Абсорбционный холодильник / А. С. Титлов (Украина), Г. И. Овечкин, В. Ф. Чернышов, В. В. Ильиных (Россия). – № 92010547/06 ; заявл. 08.12.92 ; опубл. 10.02.97, Бюл. № 4.

  15. Пат. 2088862 Российская Федерация МПК6 F 25 B 15/00. Способ получения холода в абсорбционно-диффузионном холодильном агрегате и абсорбционно-диффузионный холодильный агрегат / Г. И. Овечкин (Россия), А. С. Титлов (Украина), В. Ф. Чернышов, В. В. Ильиных (Россия). – № 92010438 ; заявл. 08.12.92 ; опубл. 27.08.97, Бюл. № 24.

  16. Пат. 19328 Украина, МПК5 F 25 B 15/10. Абсорбционный холодильник / Н. Ф. Хоменко, Г. М. Олифер, А. С. Титлов (Украина). –№ 95321331; заявл. 03.04.91; опубл. 25.12.97, Бюл. № 6.

  17. Деклараційний патент № 47751А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Комбінований абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів, С. В. Вольневіч (Україна). – № 2001096073 ; заявл. 04.09.2001 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  18. Деклараційний патент № 47752А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів (Україна). – № 2001096076 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  1. Деклараційний патент № 47753А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів (Україна). – № 2001096077 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  2. Деклараційний патент № 47754А Україна, МПК7 H 05 K 7/20. Шафа для радіоелектронної апаратури / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів (Україна). – № 2001096079 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  3. Деклараційний патент № 47755А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Теплоізоляційний кожух генераторного вузла абсорбційно-дифузійних холодильних машин / М. Д. Захаров, О. С. Тітлов, О. Б. Василів (Украіна). – № 2001096080 ; заявл. 04.09.02 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  4. Деклараційний патент № 47757А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Абсорбційно-дифузійна холодильна машина / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О .Б. Василів (Україна). – № 2001096082 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  5. Деклараційний патент № 47866А Україна, МПК7 F 25 D 11/02. Комбінований абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів, С. В. Вольневіч (Україна). – № 2001106933 ; заявл. 11.10.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  6. Деклараційний патент № 47867А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів (Україна). – № 2001106934 ; заявл. 11.10.01 ; опубл. 15.07.02, Бюл. № 7.

  7. Деклараційний патент № 49232А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Абсорбційний холодильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів (Україна). – № 2001096075 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 16.09.02, Бюл. № 9.

  8. Деклараційний патент № 50941А Україна, МПК7 F 25 B 15/10. Морозильник / О. С. Тітлов, М. Д. Захаров, О. Б. Василів, Г. М. Олiфер, М. Ф. Хоменко (Україна). – № 2001096075 ; заявл. 04.09.01 ; опубл. 16.09.02, Бюл. № 11.

  9. Деклараційний патент № 56791А Україна, МПК7 F 25 B 1/00, F 25 B 15/10. Транспортна холодильна установка / О. С. Тітлов, О. Б. Василів, М. І. Бабков, Г. С. Паламарчук (Україна). – № 2002097485 ; заявл. 17.09.02 ; опубл. 15.05.2003, Бюл. № 5.

  10. Деклараційний патент № 56883А Україна, МПК7 F 25 B1 5/10. Абсорбційний холодильник / О. Б. Василів, О. С. Тітлов, М. Д. Захаров (Україна). – № 2002108365 ; заявл. 22.10.02 ; опубл. 15.05.03, Бюл. № 5.

  11. Деклараційний патент № 59674А МПК7 F 25 B 15/10. Морозильник /О. С. Тiтлов, О. Б. Василiв, М. Д. Захаров, C. М. Кудашев (Україна). – №2002119067 ; заявл. 14.11.02 ; опубл. 15.09.03, Бюл. № 9.

  12. Деклараційний патент № 59825А Україна, МПК7 F 25 B 13/00. Холодильна камера / О. С. Тiтлов, О. Б. Василiв, М. Д. Захаров, Р. М. Проць (Україна). – № 20021210411 ; заявл. 23.12.02 ; опубл. 15.09.2003, Бюл. № 9.

Особистий внесок автора в наукові праці

  1. проведення літературно-патентного пошуку й аналізу, підготовка матеріалів до публікації (поз.1,14,18,21);

  2. створення математичних моделей і методик, аналіз і узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації (поз.17,20,22,23,25,29-31);

  3. проведення експериментальних досліджень, обробка аналіз і узагальнення результатів, підготовка матеріалів до публікації (поз.1,3-5,9,10,15,16,23,34);

  4. складання й редагування формул винаходів, складання описів до винаходів, теоретичне обґрунтування запропонованих рішень (поз.40,42,45,48,50-52,54,60,67);

  5. розробка патенту, підготовка матеріалів до патентування (поз.43,44,46,47,49,53,55-59,61-66,68,69).