Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Смолянюк Надія Володимирівна. Напружено-деформований і граничний стани сталебетонних плит перекриттів: дисертація канд. техн. наук: 05.23.01 / Українська держ. академія залізничного транспорту. - Х., 2003. , табл.



Анотація до роботи:

Смолянюк Н.В. Напружено-деформований і граничний стани сталебетонних плит перекриттів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. – Українська державна академія залізничного транспорту, Харків, 2003.

Дисертація присвячена розробці нових конструктивних рішень плит перекриттів із зовнішнім листовим армуванням та математичного апарату для оцінки напружено-деформованого та граничного станів. Розроблено конструкцію сталебетонної плити перекриття, в якій сумісна робота тонкого металевого листа з бетоном досягається завдяки зробленим в цьому листі прямокутним просічкам. Просічки відігнуті та приварені до бортових елементів листа, утворена металева конструкція заповнена бетоном. Були виготовлені та випробувані дослідні зразки з різним розташуванням просічок. При випробуванні зразків були отримані і проаналізовані дані про закономірності деформування та вичерпання несучої здатності плит, характер тріщиноутворення в бетоні та пластичних властивостей в сталевому листі, а також про схеми руйнування зразків перекриттів.

На підставі експериментально і теоретично отриманої схеми руйнування розроблена методика оцінки несучої здатності сталебетонного перекриття за допомогою метода граничної рівноваги. Несуча здатність була визначена за нормальним перерізом та за міцністю контакту листа з бетоном. На основі методу кінцевих елементів за допомогою проектно-обчислювального комплексу Structure CAD для Windows була розроблена розрахункова модель сталебетонних плит перекриттів та оцінено напружено-деформований і обгрунтовано граничний стани.

1. На підставі огляду літературних джерел встановлено, що розробка нових конструктивних рішень сталебетонних плит перекриттів є актуальною задачею, направленою на зниження матеріалоємності і вартості будівництва.

2. Розроблено експериментальні зразки сталебетонних плит перекриттів, в яких спільна робота сталевого листа і шару бетону забезпечується за рахунок просічок, виконаних в тонкому листі.

3. Проведено експериментальні дослідження квадратних в плані плит, які дали наступні результати:

найбільшу несучу здатність мають плити з віялоподібним розташуванням просічок, їх несуча здатність майже на 60% більше, ніж у плит з просіченнями по кутах, і на 10% більше, ніж у плит з взаємно перпендикулярним розташуванням просічок;

на підставі отриманих даних про особливості роботи бетону і сталі в просічках зроблено висновок, що бетон в трикутній шпонці під відігнутою просічкою стислий, а в самій просічці виникають деформації розтягання;

у фібрових волокнах бетону в середині плити в момент, передуючий руйнуванню, деформації при рівномірному двовісному стисненні досягали величини 2,2 мм/м, що узгоджується з даними інших джерел;

пластичні деформації в сталевому листі з'являються при навантаженні на 30 - 40% більше, ніж в сталебетонних плитах, де спільна робота сталевого листа і бетону забезпечується за допомогою анкерів;

несуча здатність сталебетонних плит перекриття з просічками на 20% більше, ніж несуча здатність плит з привареними анкерними упорами.

4. На підставі експериментально і теоретично отриманої схеми руйнування розроблено методику оцінки несучої здатності сталебетонного перекриття за допомогою методу граничної рівноваги.

5. Розроблено розрахункову модель сталебетонних плит на підставі методу кінцевих елементів, за допомогою проектно-обчислювального комплексу SCAD оцінено напружено-деформований і обгрунтовано граничний стани.

6. Здійснено упровадження запропонованої конструкції сталебетонного перекриття при реконструкції депо «Варшавське» (Москва).

Публікації автора:

  1. Коровниченко Н.В. (Смолянюк Н.В.) Сталебетонная плита перекрытия // Збірник наук. праць. – Харків: ХарДАЗТ, 2001. – Вип. 48. – С.57 – 60.

  2. Смолянюк Н.В., Кислов А.Г. Экспериментальные исследования сталебетонных плит // Сб. науч. трудов. Вестник ХНАДУ. – Харьков, 2002. – Вып. 19. – С. 140 – 141.

Особистий внесок – Планування експерименту, розробка експериментальних зразків і отримання результатів.

  1. Смолянюк Н.В. Экспериментальные исследования сталебетонных плит с треугольными шпонками // Зб. наук. праць “Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди”. – Рівне: РДТУ, 2003. – Вип. 9. – С.317 – 323.

  2. Смолянюк Н.В. Экспериментальные исследования плит перекрытия с внешним армированием // Вестник БГТУ им. В.Г. Шухова. – Белгород: БГТУ, 2003. - №5. – С. 431 – 433.

  3. Смолянюк Н.В. Экспериментальные исследования сталебетонных плит // Вісник Одеського національного морського університету. Зб. наук. праць. – Одеса: ОНМУ, 2003. - №10. – С. 208 – 212.

  4. Смолянюк Н.В. Несущая способность сталебетонных плит // Науковий вісник будівництва. Матеріали міжнародної наукової конференції „Ресурси і безпека експлуатації конструкцій, будівель та споруд”. – Харків: ХДТУБА, ХОТВ АБУ, 2003. – Вип.. 23. – С.157 – 160.