Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Психологічні науки / Загальна психологія, психологія особистості, історія психології


36. Вірна Жанна Петрівна. Мотиваційно-смислова регуляція у професіоналізації психолога: дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Вірна Ж.П. Мотиваційно-смислова регуляція у професіоналізації психолога. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 - загальна психологія, історія психології. - Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України. - Київ, 2004.

Дисертація присвячена виявленню закономірностей стильового прояву мотиваційно-смислової регуляції професійної реалізації та розкриттю способу визначення стилю мотиваційно-смислової регуляції у професіоналізації психолога.

Автором здійснено теоретичний аналіз мотиваційно-смислової регуляції та обґрунтовано життєво-стильовий концепт цього психологічного феномену. Виявлено структурно-функціональні та динамічні особливості мотиваційно-смислової регуляції професійної реалізації психолога на усіх етапах професійного становлення від оптанта до дипломованого фахівця з досвідом роботи. Репрезентація процесуальних і результативних характеристик професійного досвіду психолога покладена в основу обґрунтування типології стилів мотиваційно-смислової регуляції професійної реалізації психолога. Дослідження стильового прояву мотиваційно-смислової регуляції засобом операційної та тенденційної фіксації професійного досвіду дало змогу визначити психологічну характеристику стилів та виявити основні критерії їх прояву.

У роботі розкрито психологічний зміст та основні закономірності стильового прояву мотиваційно-смислової регуляції психологів залежно від рівня їх професійного досвіду та компетентності. Розроблена автором модель мотиваційно-смислової регуляції професійної реалізації демонструє шляхи формування професійного досвіду психолога як варіантів конструктивної реалізації його актуальних і потенційних можливостей.