Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Гематологія та трансфузіологія


Клименко Сергій Вікторович. Молекулярно-біологічні особливості субстратних клітин та механізми медикаментозної резистентності у хворих на гостру лейкемію, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС : дис... д-ра мед. наук: 14.01.31 / АМН України; Інститут гематології та трансфузіології. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Клименко С.В. Молекулярно-біологічні особливості субстратних клітин та механізми медикаментозної резистентності у хворих на гостру лейкемію, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.31 – гематологія та трансфузіологія. – Інститут гематології та трансфузіології АМН України, Київ, 2006.

У дисертації на основі комплексного вивчення результатів лікування, клініко-гематологічних, цитогенетичних, молекулярно-біологічних особливостей, факторів медикаментозної резистентності радіаційно-асоційованих лейкемій наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми щодо оптимізації тактики лікування гострої мієлоїдної лейкемії (ГМЛ) і гострої лімфобластної лейкемії (ГЛЛ) у осіб, які зазнали дії іонізуючої радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Одержано пріоритетні дані про патогенез пухлинного процесу, особливості фенотипових характеристик субстратних клітин, своєрідність перебігу гострої лейкемії у разі радіаційної асоційованості захворювання, розроблено стратегію лікування ГМЛ і ГЛЛ, що розвинулись в учасників ліквідації наслідків аварії та жителів радіоактивно забруднених територій.

  1. На основі комплексного вивчення результатів лікування, клініко-гематологічних, молекулярно-біологічних особливостей, факторів медикаментозної резистентності радіаційно-асоційованих лейкемій наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми щодо оптимізації тактики лікування ГМЛ і ГЛЛ у осіб, які зазнали дії ІР унаслідок аварії на ЧАЕС. Одержано пріоритетні дані про патогенез пухлинного процесу, особливості фенотипових характеристик субстратних клітин, своєрідність перебігу ГЛ у разі радіаційної асоційованості захворювання, розроблено стратегію лікування ГМЛ і ГЛЛ, що розвинулись в учасників ЛНА та жителів радіоактивно забруднених територій.

  2. Показано, що ГЛ в учасників ЛНА на ЧАЕС та жителів радіоактивно забруднених територій характеризується своєрідністю клініко-гематологічної картини. ГМЛ в опромінених осіб частіше, ніж спонтанний лейкемічний процес, представлена промієлоцитарним морфологічним варіантом (М3 за ФАБ класифікацією). За радіаційно-асоційованих ГМЛ і ГЛЛ частіше, ніж у разі спонтанних реєструється підвищений рівень ЛДГ, а за ГМЛ – й інші фактори несприятливого прогнозу перебігу захворювання, зокрема розвиток із МДС, наявність інфекційного процесу та трансфузійна залежність під час маніфестації захворювання.

  3. Порівняльний аналіз свідчить, що результати лікування хворих на ГЛ – учасників ЛНА на ЧАЕС та жителів радіоактивно забруднених територій – істотно відрізняються від таких у разі спонтанних випадків захворювання тривалістю виживання та відповіддю на терапію. Хворі на радіаційно-асоційовані ГМЛ і ГЛЛ рідше досягають повної морфологічної ремісії та характеризуються коротшим загальним виживанням, ніж пацієнти зі спонтанними лейкеміями. Гостра мієлоїдна лейкемія у осіб, які зазнали дії ІР, частіше представлена резистентними до цитостатичного лікування формами захворювання.

  4. Встановлено, що лейкемічний процес у осіб, опромінених унаслідок аварії на ЧАЕС, характеризується багатофакторністю медикаментозної резистентності, яка включає своєрідність патогенезу, утягування в її формування транспортних протеїнів, порушення регуляції апоптозу, генетичну нестабільність лейкемічного клону та нестачу мішеней для спрямованого протипухлинного лікування. У пацієнтів відзначаються ознаки множинних процесів та чинників, які зумовлюють нечутливість субстратних клітин до цитостатичної терапії.

  5. З’ясовано, що спектр молекулярно-біологічних ознак радіаційно-асоційованих випадків ГМЛ зміщений у бік втрат і набуття хромосомного матеріалу з невипадково високою частотою делецій 5q і/або 7q та 7р. Перспективним окремим кандидатом на роль маркера радіаційно-індукованого лейкемічного процесу є точкова мутація гена AML1.

  6. Доведено, що транслокації з утягуванням генів AML1 і MLL не є розповсюдженими при лейкемії, що виникла в осіб, опромінених унаслідок аварії на ЧАЕС, а транслокація AML1/ETO зустрічається за радіаційно-асоційованої ГМЛ рідше, ніж за спонтанної.

  7. Показано, що лейкемічні клітини у пацієнтів з ГМЛ, які зазнали дії іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС, частіше, ніж у разі захворювання, що виникло спонтанно, гіперекспресують Р-глікопротеїн. Гіперекспресія Р-глікопротеїну асоціюється з резистентністю лейкемічного клону до цитостатичної терапії. Р-глікопротеїн негативність у разі неадекватності супровідної терапії ГМЛ не зумовлює перевагу щодо загального виживання відносно хворих з гіперекспресією Р-глікопротеїну через підвищену ранню летальність.

  8. Встановлено, що лейкемічний процес у осіб, опромінених унаслідок аварії, характеризується порушенням експресії регуляторів апоптозу. За радіаційно-асоційованої ГМЛ частіше, ніж за спонтанній, визначається гіперекспресія антиапоптозного протеїну BCL-2 і негативність щодо експресії проапоптозного рецептора CD95. Значною причиною формування стану медикаментозної резистентності у хворих на радіаційно-асоційовану ГЛЛ слід вважати поширену гіперекспресію інгібіторів апоптозу BCL-2 та BCL-XL.

  9. Доведено, що субстратні клітини в учасників ЛНА на ЧАЕС та жителів радіоактивно забруднених територій, хворих на ГЛ, з високою частотою виявлення є BCR/ABL позитивними. Радіаційно-асоційована ГМЛ характеризується транслокацією BCR/ABL непропорційно частіше від спонтанної.

  10. Отримані докази, що мутації гена FLT3 не відіграють істотної ролі в лейкемогенезі при розвитку ГМЛ і ГЛЛ в осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, а рецептор FLT3 не може бути перспективною мішенню для лікування радіаційно-асоційованої лейкемії. У разі дуплікації гена FLT3 ГМЛ у опромінених осіб непропорційно частіше, ніж за спонтанної лейкемії, характеризується наявністю множинних мутантів, що свідчить про генетичну нестабільність пухлини.

  11. Особливості формування стану медикаментозної резистентності, його багатофакторний характер, молекулярно-біологічні характеристики субстратних клітин хворих на радіаційно-асоційовані ГЛ – учасників ЛНА та жителів радіоактивно забруднених територій – спонукають більшість із них відносити до групи високого ризику.

  12. Запропоновано стратегію лікування постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС, згідно якої за відсутності у пацієнта прогностичних маркерів сприятливої відповіді на стандартну хіміотерапію та неможливості здійснити алогенну трансплантацію СГК, хворих на радіаційно-асоційовану ГЛ слід розглядати як першочергових кандидатів на включення до протоколів клінічних випробувань перспективних методів лікування.

Публікації автора:

  1. Бебешко В.Г., Клименко В.И., Дягиль И.С., Билько Н.М., Коваленко А.Н., КлименкоС.В., Радчук З.В., Оберенко О.А., Любарец Т.Ф., Крячок И.А., Кадникова Т.В., Зотиков Л.А., Михайловская Э.В., Юхимук Л.Н., Коваль А.И., Червякова Е.В., Шолойко В.В. Гематологические эффекты среди населения Украины, пострадавшего в результате катастрофы на Чернобыльской АЭС // Медицинские последствия аварии на Чернобыльской атомной станции: В 3 кн. / МЧС Украины, АМН Украины, Научный центр радиационной медицины. – К.: «МЕДЭКОЛ» МНИЦ БИО-ЭКОС, 1999. – Кн. 2: Клинические аспекты Чернобыльской катастрофы / Под ред. В.Г. Бебешко, А.Н. Коваленко. – С. 98–134.

Здобувачем проведено клініко-гематологічне обстеження, аналіз онкогематологічної патології в осіб, які перенесли ГПХ унаслідок аварії на ЧАЕС.

  1. Bebeshko V.G., Klymenko V.I., Dyagil I.S., Bilko N.M., Kovalenko A.N., Klymenko S.V., Radchuk Z.V., Oberenko O.A., Lubarets T.F., Kryachok I.A., Kadnikova T.V., Zotikov L.A., Mikhailovskaya E.V., Yukhimuk L.N., Koval A.I., Chervyakova E.V., Sholoiko V.V. Hematological effects among Ukrainian population suffered from the Chornobyl accident // Health effects of Chornobyl accident: Monograph in 4 parts / Ed. by A. Vozianov, V. Bebeshko, D. Dazyka. – Kyiv: DIA, 2003. – P. 104–128.

Здобувач приймав участь у клініко-гематологічному обстеженні хворих, аналізі онкогематологічної патології в осіб, опромінених унаслідок аварії на ЧАЕС, дослідженні мутаційного статусу гену р53.

  1. Клименко В.І., Любарець Т.Ф., Дягіль І.С., Бурвалова Г.І., КлименкоС.В., Черв’якова О.В., Каднікова Т.В. Особливості перебігу некласифікованого мієлодиспластичного синдрому у осіб, які зазнали дії комплексу факторів Чорнобильської катастрофи // Зб. наук. праць співроб. КМАПО ім. П.Л. Шупика. – 1999. – Вип. 8, кн. 1. – С. 154–158.

Здобувач виконував клініко-гематологічне обстеження хворих, аналіз особливостей радіаційно-асоційованого МДС.

  1. Клименко В.И., Любарец Т.Ф., Коваленко А.Н., КлименкоС.В. Миелодиспластический синдром: рефрактерная анемия с кольцевыми сидеробластами // Эксперим. онкология. – 1999. – Т. 20, № 2. – С. 157–159.

Здобувачем проведено аналіз захворюваності на ГЛ та МДС в осіб, які перенесли ГПХ.

  1. Бебешко В.Г., Мінченко Ж.М., Цвєткова Н.М., Кучер О.В., Крячок І.А., Клименко С.В. Проблеми трансплантації кісткового мозку в Україні // Трансплантологія. – 2001. – Т. 2, № 1. – С. 16–22.

Здобувачем здійснено аналіз світового досвіду в галузі трансплантології, сформульовано схеми лікування хворих на онкогематологічні захворювання з використанням процедури трансплантації СГК.

  1. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Биологические особенности и клиническое течение вторичных лейкемий // Онкология. – 2002. – Т. 4, № 3. – С. 217–224.

Здобувач приймав участь в аналізі стану проблеми вторинних лейкемій, дослідженні мутаційного статусу гену р53 при ГЛ у постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС, написанні статті.

  1. Клименко С.В. Рекомбинантный эритропоэтин в лечении миелодиспластического синдрома // Укр. журнал гематол. та трансфузіол. – 2003. – Т. 3, № 6. – С. 8–15.

  2. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Мутации FLT3 при острых миелоидных лейкемиях // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2004. – Т. 4, № 1. – С. 5–10.

Здобувачем проаналізовано світовий досвід вивчення мутаційного статусу гена FLT3 при ГМЛ, досліджено внутрішні тандемні подвоєння гена FLT3 при лейкеміях у постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС, написано статтю.

  1. КлименкоС.В., Тротт К.Р., Аткинсон М.Дж., Базыка Д.А., Дубровина Г.В., Роземанн М. Мутации гена AML1 при миелодиспластических синдромах и острых миелоидных лейкемиях у ликвидаторов последствий аварии на Чернобыльской АЭС // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2004. – Т. 4, № 2. – С. 20–23.

Здобувачем проведено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема ПЛР, сіквенування ДНК, порівняльний аналіз отриманих даних з даними японських дослідників, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Результаты лечения острых миелоидных лейкемий у больных, подвергшихся воздействию ионизирующей радиации вследствие аварии на Чернобыльской АЭС // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2004. – Т. 4, № 3. – С. 13–18.

Здобувачем заплановано та організовано дослідження, опрацьовано архівний матеріал щодо хворих на ГМЛ із заповненням комп’ютерної бази даних, проведено аналіз і синтез матеріалу, написано статтю.

  1. Клименко С.В. Клініко-лабораторні особливості гострих мієлоїдних лейкемій у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС // Медичні перспективи. – 2004. – Т. ІХ, № 3. – С. 109–113.

  2. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Лечение острой промиелоцитарной лейкемии // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2004. – Т. 4, № 6. – С. 19–25.

Здобувачем проаналізовано методи лікування ГПЛ, викопійовано архівні дані щодо хворих на ГПЛ, які зазнали дії ІР унаслідок аварії на ЧАЕС, проаналізовано результати їх лікування, написано статтю.

  1. Клименко С.В., Імамура Н., Клименко В.І. Мутації гену р53 при радіаційно-асоційованих гострих мієлоїдних лейкеміях // Галицький лікарський вісник. – 2004. – Т. 11, № 4. – С. 28–31.

Здобувачем зібрано зразки лейкемічних клітин для молекулярно-біологічних досліджень, проаналізовано клінічні данні та результати лікування радіаційно-асоційованої ГЛ в залежності від мутаційного статусу гену р53, написано статтю.

  1. КлименкоС.В., Бебешко В.Г., Тротт К.Р., Базыка Д.А., Аткинсон М., Роземанн М. Мутации гена FLT3 при острых миелоидных лейкозах // Онкология. – 2004. – Т. 6, № 4. – С. 269–272.

Здобувачем зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема ПЛР, визначення поліморфізму рестрикції продуктів ампліфікації, аналіз і синтез отриманих даних, написано статтю.

  1. Клименко С.В. Аналіз клініко-лабораторних особливостей гострих лімфобластних лейкемій у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС // Архів клінічної медицини. – 2004. – № 2. – С. 23–25.

  2. Бебешко В.Г., Мінченко Ж.М., Дмитренко І.В., Кучер О.В., Цвєткова Н.М., Крячок І.А., Мішаріна Ж.А., КлименкоС.В., Хоменко В.І. Клінічне значення молекулярних маркерів пухлинних клонів у пацієнтів з гострими лейкеміями при проведенні трансплантації кісткового мозку // Трансплантология. – 2004. – Т. 6, № 2. – С. 61–65.

Здобувачем проведено аналіз результатів трансплантації кісткового мозку, клінічного значення молекулярних маркерів пухлинних клонів, підготовлено ілюстративний матеріал.

  1. КлименкоС.В., Бебешко В.Г., Базика Д.А., Аткінсон М., Роземанн М. Внутрішні тандемні повторення та мутації кодону D835 гену FLT3 при гострих лімфобластних лейкеміях у постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології: Зб. наук. пр. – К., 2004. – Вип. 10. – С. 152–157.

Здобувачем зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема ПЛР, визначення поліморфізму рестрикції продуктів ампліфікації ДНК, аналіз і синтез отриманих даних, написано статтю.

  1. КлименкоС.В., Каднікова T.В., Дубровіна Г.В., Коваленко О.М., Базика Д.А., Бебешко В.Г. Аміфостін в лікуванні гострих лейкемій і мієлодиспластичного синдрому // Медичні перспективи. – 2004. – Т. ІХ, № 4. – Р. 79–82.

Здобувачем організовано дослідження, проведено лікування хворих із використанням аміфостіну, проаналізовано та узагальнено клініко-лабораторні дані, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., КлименкоС.В., Аткінсон М.Дж., Роземанн М. Мутації гену FLT3 при мієлодиспластичних синдромах в осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи // Галицький лікарський вісник. – 2004. – Т. 12, № 1, Ч. 2. – С. 11–13.

Здобувачем зібрано зразки субстратних клітин хворих на МДС, проведено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема ПЛР, визначення поліморфізму рестрикції продуктів ампліфікації ДНК, аналіз і синтез отриманих даних, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Гострі лімфобластні лейкемії серед постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: аналіз результатів лікування // Онкологія. – 2005. – Т. 7, № 1. – C. 52–54.

Здобувачем заплановано та організовано дослідження, опрацьовано архівний матеріал щодо хворих на ГЛЛ із заповненням комп’ютерної бази даних, проведено аналіз і синтез матеріалу, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., Базика Д.А., КлименкоС.В., Мазниченко О.Л., Голярник Н.А., Лясківська О.В., Ільєнко І.М., Третяк Н.М., Вдовцов О.О., Сербіненко Т.М., Зубрицька Т.Б., Зінченко В.Н. Експресія Р-глікопротеїну при радіаційно-асоційованих гострих мієлоїдних лейкеміях // Лікарська справа. – 2005. – № 3. – С. 29–32.

Здобувачем заплановано та організовано дослідження, зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено клініко-гематологічні дослідження, оброблено та проаналізовано дані проточної цитометрії, зіставлено та узагальнено отримані результати, написано статтю.

  1. Klymenko S., Trott K., Atkinson M., Bink K., Bebeshko V., Bazyka D., Dmytrenko I., Abramenko I., Bilous N., Misurin A., Zitzelsberger H., Rosemann M. AML1 gene rearrangements and mutations in radiation-associated acute myeloid leukemia and myelodysplastic syndromes // J. Radiat. Res. – 2005. – Vol. 46, № 2. – P. 249–255.

Здобувачем заплановано дослідження, зібрано зразки субстратних клітин ГМЛ та МДС, здійснено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема FISH, ПЛР, сіквенування ДНК, оброблено та зіставлено дані, проаналізовано та узагальнено результати досліджень, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., Клименко С.В. Механізми медикаментозної резистентності при гострих лейкеміях: значення транспортних протеїнів // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2005. – Т. 5, № 2. – С. 33–38.

Здобувачем проаналізовано світовий досвід дослідження факторів ММР, оброблено та проаналізовано дані проточної цитометрії щодо експресії транспортних протеїнів при ГЛ в осіб, які зазнали дії ІР унаслідок аварії на ЧАЕС, написано статтю.

  1. Бебешко В.Г., Базика Д.А., КлименкоС.В., Мазниченко О.Л., Голярник Н.А., Лясковська О.В., Ільєнко І.М., Третяк Н.М., Вдовцов О.О., Сербіненко Т.М., Зубрицька Т.Б., Зінченко В.Н. Експресія молекул апоптозу CD95 та BCL-2 при радіаційно-асоційованих гострих мієлоїдних лейкеміях // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2005. – Т. 5, № 1. – С. 28–32.

Здобувачем заплановано та організовано дослідження, зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено клініко-гематологічні дослідження, оброблено та проаналізовано дані проточної цитометрії, зіставлено та узагальнено отримані результати, написано статтю.

  1. Klymenko S.V., Bink K., Trott K.R., Bebeshko V.G., Bazyka D.A., Dmitrenko I.V., Abramenko I.V., Bilous N.I., Zitzelsberger H., Misurin A.V., Atkinson M.J., Rosemann M. MLL gene alterations in radiation-associated acute myeloid leukemia // Exp. Oncol. – 2005. – Vol. 27, № 1. – P. 71–75.

Здобувачем заплановано дослідження, зібрано зразки лейкемічних клітин, здійснено молекулярно-біологічні дослідження, зокрема FISH, проаналізовано та узагальнено результати досліджень, написано статтю.

  1. КлименкоС.В., Бебешко В.Г., Базика Д.А., Аткінсон М.Дж., Роземанн М. Мутаційний статус гену FLT3 при радіаційно-асоційованій гострій мієлоїднії лейкемії: ознаки генетичної нестабільності пухлини // Архів клінічної медицини. – 2005. – № 2. – С. 56–59.

Здобувачем зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено клініко-гематологічні та молекулярно-біологічні дослідження, аналіз і синтез отриманих даних, написано статтю.

  1. КлименкоС.В., Мішаріна Ж.А., Абраменко І.В., Білоус Н.І., Бебешко В.Г. Визначення транслокації BCR/ABL при радіаційно-асоційованих гострих мієлоїдних лейкеміях методом флуоресцентної in situ гібридизації // Цитологія і генетика. – 2005. – Т. 39, № 6. – С. 55–59.

Здобувачем зібрано зразки лейкемічних клітин, проведено клініко-гематологічні та молекулярно-біологічні дослідження, аналіз і синтез отриманих даних, написано статтю.

  1. Пат. 32234 А Україна. Спосіб діагностики некласифікованого варіанта мієлодиспластичного синдрому як передстадії лейкемії у осіб, що зазнали дії іонізуючого опромінення / В.Г. Бебешко, В.І. Клименко, І.С. Дягіль, Т.Ф. Любарець, Т.В. Каднікова, С.В. Клименко; НЦРМ АМН України. – № 99010349; Заявл. 22.01.99; Опубл. 15.12.2000, Бюл. № 7-ІІ. – 3 c.

Здобувач приймав участь у розробці концепції патенту, клінічному обстеженні хворих на МДС, аналізі особливостей радіаційно-асоційованого МДС та етапів трансформації лейкемічного процесу.

  1. Klymenko V., Dyagil I., Klymenko S., Kadnikova T., Burvalova G. Features of myelodysplastic syndrome in the persons suffered from the Chernobyl accident // Acta Haematologica Polonica. – 1999. – Vol. 30, Suppl. 1. – P. 298–299.

  2. Klymenko V.I., Dyagil I.S., Bebeshko V.G., Klymenko S.V., Bazyka D.A., Lubarets T.F. Myelodysplastic syndrome in patients who suffered from the Chernobyl accident // Haematologica. – 1999. – Vol. 84, EHA-4 Abstract Book. – P. 177.

  3. Dyagil I.S., Klymenko V.I., Klymenko S.V. All-trans-retinoic acid in the treatment of acute promyelocytic leukemia in radiation exposed // Haematologica. – 1999. – Vol. 84, EHA-4 Abstract Book. – P. 147.

  4. Клименко В.І., Любарець Т.Ф., Дягіль І.С., Базика Д.А., Крячок І.А., Каднікова Т.В., Черв’якова О.В., Шолойко В.В., КлименкоС.В., Зотіков Л.О., Білько Н.М. Гематологічні ефекти у осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у віддалений період // Міжвідомчий збірник “Гематологія і переливання крові”; Тр. ІV з’їзду гематологів та трансфузіологів України. – К.: “Нора–прінт”, 2001. – Вип. 30. – С. 211.

  5. Bebeshko V.G., Klymenko V.I., Bazyka D.A., Dyagil I.S., Sholoiko V.V., Klymenko S.V. Acute leukemias transformed with myelodisplastic syndrome in victims owing to accident on the Chernobyl atomic power plant // Leuk. Res. – 2001. – Vol. 25, Suppl. 1. – P. 63.

  6. КлименкоС.В., Имамура Н., Базыка Д.А., Клименко В.И. Точечные мутации гена р53 у лиц, пострадавших в результате аварии на ЧАЭС, с острыми миелоидными лейкемиями // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2002. – Т. 2, №5. – С. 26–27.

  7. Klymenko S.V., Imamura N., Kryachok I.A., Klymenko V.I. Mutations of p53 supressor oncogene in patients with acute myeloid leukemia and myelodysplastic syndrome among victims of the Chernobyl accident // Hematol. J. – 2003. – Vol. 4, Suppl. 2. – P. 200.

  8. Klymenko S.V., Kovalenko A.N., Dubrovina G.V., Klymenko V.I. Amifostine treatment of myelodysplastic syndrome in patient survived acute radiation syndrome due to Chernobyl accident // Leuk. Res. – 2003. – Vol. 27, Suppl. 1. – P. 114.

  9. Bebeshko V.G., Klymenko V.I., Lubaretc T.F., Dyagil I.S., Kadnikova T.V., Belinska I.V., Sholoiko V.V., Chervyakova E.V., Klymenko S.V. Secondary myelodysplastic syndrome in the persons suffered following Chornobyl accident // Leuk. Res. – 2003. – Vol. 27, Suppl. 1. – P. 9–10.

  10. Klymenko S.V., Atkinson M.J., Bebeshko V.G., Bazyka D.A., Bink K., Dmitrenko I.V., Abramenko I.V., Bilous N., Zitzelsberger H., Rosemann M. AML1 gene rearrangements in radiation-associated acute myeloid leukemia and myelodysplastic syndrome // Hematol. J. – 2004. – Vol. 5, Suppl. 2. – P. 76–77.

  11. Бебешко В.Г., Клименко В.И., Любарец Т.Ф., Шолойко В.В., Червякова Е.В., Кадникова Т.В., Белинская И.В., Дягиль И.С., КлименкоС.В. Миелодиспластический синдром у лиц, пострадавших в результате аварии на Чернобыльской АЭС // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології: Зб. наук. пр. – К., 2004. – Вип. 10. – С. 255–266.

  1. Bebeshko V.G., Bazyka D.A., Klymenko S.V., Maznichenko О.L., Golarnik N.А., Ljaskivska O.V., Iljenko I.M. Drug transporters and apoptosis-related proteins expression analysis in acute myeloid leukemia patients exposed to ionizing radiation due to the Chernobyl accident // Haematologica. – 2005. – Vol. 90, Suppl. 2. – P. 379.

  2. Klymenko S.V., Bazyka D.A., Maznichenko О.L., Golarnik N.А., Ljaskovska O.V., Iljenko I.M., Tretyak N.M., Vdovcov О.О., Serbinenko Т.М., Zubricka Т.B., Zinchenko V.N., Bebeshko V.G. Apoptosis-related proteins expression in radiation-associated acute myeloid leukemia // Український біохімічний журнал. – 2005. – Т. 77, № 2. – С. 116.

  3. Dmytrenko I.V., Bebeshko V.G., Minchenko J.M., Dmytrenko O.O., Tsvetkova N.M., Kucher O.V., Kryachok I.A., Klymenko S.V., Shlyahtichenko T.Y. Association of the molecular-genetic disturbances and markers of various genetic blood systems in patients with oncohematologic pathology with features of disease flowing on different steps of the hemopoetic cells transplantation // Український біохімічний журнал. – 2005. – Т. 77, № 2. – С. 168.

  4. Klymenko S.V. Clinical, morphological and molecular genetic features of acute myeloid leukemia developed in patients exposed to ionizing radiation due to the Chernobyl accident // Тез. доп. наук-практич. конф. молод. вчен. та спеціаліст. – К.: Знання України, 2005. – С. 27–28.

  5. Бебешко В.Г., Базыка Д.А., КлименкоС.В., Мазниченко О.Л., Голярник Н.А., Лясковская Е.В., Ильенко И.Н. Анализ экспрессии Bcl-2, CD95 и P-гликопротеина при острых лейкемиях у пациентов, подвергшихся воздействию ионизирующей радиации вследствие Чернобыльской катастрофы // Матер. ІІІ Междунар. симпозиума “Хроническое радиационное воздействие: медико-биологические эффекты”. – Челябинск, 2005. – С. 61–62.

  6. Клименко С.В., Бебешко В.Г., Базика Д.А. Біологічні особливості та детермінанти медикаментозної резистентності гострих лейкемій в осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: удосконалення стратегії лікування // Укр. ж. гематол. та трансфузіол. – 2005. – Т. 5, № 4. – С. 100–102.