Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Всесвітня історія


Міськов Іван Олексійович. Міські поселення Північно-Східної Угорщини ХІ - першої чверті ХVІ ст. : дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ужгородський національний ун-т. — Ужгород, 2007. — 227арк. — Бібліогр.: арк. 190-210.



Анотація до роботи:

Міськов І.О. „Міські поселення Північно-Східної Угорщини ХІ – першої чверті ХVІ ст.”– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.02– всесвітня історія.–Ужгородський національний університет, Ужгород, 2007.

Дисертація присвячена дослідженню міських поселень Північно-Східної Угорщини ХІ – першої чверті ХVІ ст. Особливу увагу звернено на сучасні міста та селища Закарпатської області. Проаналізовані наявні у розпорядженні дослідника письмові, лінгвістичні та археологічні джерела, рівень та перспективи наукового дослідження проблеми. Розкрито причини виникнення поселень, котрі підвищуються у статус містечок і міст, внаслідок іноземної колонізації, укріплення комітатської системи Угорського королівства. Автором дається правова характеристика міських поселень, їх взаємовідносини з феодальною владою. Окремі міста та містечка мала обов’язки та права перед владою. Королі та дворяни постійно підтверджували привілеї міських поселень у комітатах Берег, Абауй, Земплін, Саболч, Сатмар, Угоча, Мараморош, Унг. У даному регіоні нараховувалося приблизно 75 міських поселень, містечок і міст. Більшість з них спочатку були королівською, а потім дворянською власністю. Королівський статус зберегли за собою міста Кошшо (Кошіце), Сатмар і Нейметі (Сату-Маре), Оссоньпоток (Бая-Маре). Такі міста як Берегсас, Мункач, Вішк, Тейчо, Хуст, Сігет, Госсумезо були передані на декотрий час з королівської у дворянську власність. Решта поселень належала дворянам. Особлива роль у розвитку поселень даного регіону належала госпітам.