Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Військові науки / Озброєння і військова техніка


Невзоров Андрій Володимирович. Методика визначення залишкового ресурсу сучасних радіоелектронних засобів озброєння : Дис... канд. наук: 20.02.14 - 2005.



Анотація до роботи:

Невзоров А.В. Методика визначення залишкового ресурсу сучасних радіоелектронних засобів озброєння. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14 – озброєння і військова техніка. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут. Київ, 2005.

Дисертація присвячена розвитку теорії і практики технічної експлуатації радіоелектронних засобів озброєння (РЕЗО) радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗСУ. У роботі розроблена методика визначення залишкового і обґрунтування значення призначеного ресурсів сучасних РЕЗО. Відмінністю методики є використання запропонованих у роботі нових математичних моделей безвідмовності і ремонтопридатності, що більш точно описують процеси зміни технічного стану об’єктів РЕЗО у процесі тривалої експлуатації внаслідок витрати ресурсу.

Розроблені нові математичні моделі безвідмовності і ремонтопридатності елементів декомпозиції і об’єкту РЕЗО в цілому. Відмінність моделі безвідмовності полягає в урахуванні структури об’єкту РЕЗО і можливості спільного виникнення відмов двох типів: раптових і поступових. Відмінність моделі ремонтопридатності полягає в тому, що вона, незважаючи на припущення про сталість інтенсивності відновлення кожного елементу декомпозиції, дозволяє врахувати зміну в часі середнього часу відновлення об’єкту РЕЗО у цілому за рахунок запропонованої моделі безвідмовності.

З урахуванням розроблених математичних моделей і методики запропоновані і обґрунтовані рекомендації з визначення термінів виводу радіоелектронних засобів озброєння радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗСУ на плановий ремонт за технічним станом.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що полягає в розробці методики визначення залишкового і обґрунтування значення призначеного ресурсів радіоелектронних засобів озброєння радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України з використанням розроблених математичних моделей безвідмовності і ремонтопридатності.

Основним науковим результатом роботи є розроблена методика визначення залишкового і обґрунтування значення призначеного ресурсів об’єкту РЕЗО.

Розробка цієї методики стала можливою завдяки одержанню іншого наукового результату - математичних моделей безвідмовності і ремонтопридатності елементів декомпозиції і об’єкту РЕЗО в цілому, а також розробці статистичної моделі для визначення залишкового і обґрунтування значення призначеного ресурсів об’єкту РЕЗО.

Розроблені математичні моделі і методика є новими. Новизна математичної моделі безвідмовності від відомих полягає в урахуванні структури об’єкту РЕЗО і можливості спільного виникнення відмов двох типів: раптових (аварійних) і поступових, зумовлених зносом і старінням апаратури внаслідок витрати ресурсу в процесі тривалої експлуатації. Це дозволяє наблизити модель до реальних процесів виникнення і усунення відмов і підвищити її адекватність. Новизна математичної моделі ремонтопридатності полягає в тому, що вона, незважаючи на припущення про сталість інтенсивності відновлення кожного елементу декомпозиції, дозволяє врахувати зміну в часі середнього часу відновлення об’єкту РЕЗО у цілому за рахунок запропонованої моделі безвідмовності.

Відмінність розробленої методики від відомих, призначених для вирішення аналогічних задач, полягає у використанні запропонованих у роботі нових математичних моделей безвідмовності і ремонтопридатності, що більш точно описують процеси зміни технічного стану об’єктів РЕЗО у процесі тривалої експлуатації внаслідок витрати ресурсу. Вона дозволяє науково обґрунтувати рекомендації з визначення строків виводу розглянутого класу об’єктів РЕЗО на плановий ремонт за технічним станом і кількісно визначити їх залишковий ресурс у довільний момент часу експлуатації.

Наукове значення роботи полягає в тому, що отримані наукові результати сприяють вирішенню актуальної задачі технічної експлуатації – наукового обґрунтування термінів виводу об’єктів РЕЗО на плановий ремонт за технічним станом.

Практичне значення роботи полягає в тому, що отримані у ній наукові результати дозволяють призначати терміни виводу об’єктів РЕЗО на плановий ремонт, які будуть відповідати термінам витрати ресурсу об’єктами. Це дозволить підвищити ефективність застосування об’єктів за призначенням з одного боку, і зменшити питомі витрати на їх експлуатацію – з іншого.

Публікації автора:

1. Невзоров А.В. Математична модель прогнозування параметрів безвідмовності об’єкту радіоелектронної техніки на основі статистичних даних // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2003. – Ювілейний випуск. – С. 127 – 133.

2. Креденцер Б.П., Буяло О.В., Невзоров А.В. Математична модель дефектації складових частин радіоелектронних засобів озброєнь при проведенні середнього ремонту у ремонтному органі // Зб. наук. пр. ВІТІ НТУУ „КПІ”. – 2004. - № 3. – С. 81 – 89.

3. Невзоров А.В. Математична модель оцінки залишкового ресурсу складних технічних систем // Зб. наук. пр. ОІСВ. – 2005. - № 10. - С. 103 – 107.

4. Рєзніков М.І., Гахович С.В., Невзоров А.В., Буяло О.В. Статистична модель надійності складних технічних систем з кінцевим часом відновлення // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2005. – № 10. – С. 33 – 36.

5. Невзоров А.В. Математическая модель надежности сложных технических систем // Матеріали VII міжнародної науково-практичної конференції „Наука і освіта – 2005”. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005, Т. 62. – С. 24 – 26.

6. Невзоров А.В. Статистична модель надійності складних технічних систем // Матеріали ІІ науково-практичної конференції „Пріоритетні напрямки розвитку телекомунікаційних систем спеціального призначення”. – К.: 2005. – С. 143.

7. Креденцер Б.П., Рєзников М.И., Невзоров А.В., Зубарев В.В. Математическая модель прогнозирования остаточного ресурса сложных технических систем // Матеріали VI міжнародної науково-практичної конференції „Сучасні інформаційні і електронні технології”. – Одеса: 2005. – С. 255.

Крім того, окремі результати викладено у звіті про НДР „Діагностика” (№ РК0101U002251), що виконувалась у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.