Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


Камінський Олексій Владиславович. Лікування відкритих ушкоджень надп'ятково-гомілкового суглоба з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання (клініко-експериментальне дослідження). : Дис... канд. наук: 14.01.21 - 2007.



Анотація до роботи:

Камінський О.В. Лікування відкритих ушкоджень надп’ятково-гомілкового суглоба з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання (клініко-експериментальне дослідження). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія. – Державна установа «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Академії медичних наук України», Харків, 2007.

У дисертації на підставі клінічних, морфологічних, біохімічних досліджень обґрунтовано доцільність застосування алгоритму лікувально-діагностичних заходів з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання у комплексному лікуванні хворих з відкритими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба.

Клінічна апробація запропонованого алгоритму комплексних лікувально-діагностичних заходів з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання при відкритих ушкодженнях надп’ятково-гомілкового суглоба дозволила оптимізувати терміни зрощення, уникнути ускладнень перебігу репаративного хондро- і остеогенезу, покращити анатомо-функціональні результати лікування. Порівняльна оцінка клінічних результатів лікування показала, що застосування алгоритму комплексного лікування в залежності від ступеня тяжкості ушкодження м'яких тканин, характеру і типу перелому та локального лазерного випромінювання упродовж 1 місяця дозволило поліпшити анатомо-функціональні результати лікування на 6,9%, за 3 місяці – на 8,0%, за 24 місяці – на 10,9%. Застосування алгоритму лікувальних заходів з використанням полімерної шини з вмонтованою фотонною сіткою дозволило поліпшити анатомо-функціональні результати лікування упродовж 1 місяця на 14,0%, за 3 місяці – на 11,6% та за 24 місяці на 18,2%.

  1. Сьогодні кількість незадовільних результатів лікування відкритих ушкоджень надп’ятково-гомілкового суглоба досягає 19,6-66,7%, вихід на інвалідність – 17,4%, незважаючи на значну увагу, що приділяється цій проблемі. Аспекти комплексного лікування відкритих ушкоджень надп’ятково-гомілкового суглоба розроблені недостатньо. Для поліпшення результатів лікування необхідні повноцінна первинна хірургічна обробка рани, відновлення конгруентності суглобових поверхонь, достатня фіксація кісткових фрагментів, проточне дренування й застосування факторів, які впливають на репаративний остеогенез, з метою його стимуляції та оптимізації.

  2. Гістологічно, в експерименті, під впливом низькоінтенсивного лазерного випромінювання спостерігалась активізація остеогенезу та хондрогенезу в зоні кістково-хрящового дефекту. В основі механізму дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання лежить стимуляція ангіогенезу та утворення колатералей, нормалізація реологічних і дисциркуляторних порушень, що сприяє поліпшенню місцевого кровотоку й активізації процесів репаративної регенерації.

  3. Електронно-мікроскопічно у тварин під впливом низькоінтенсивного лазерного випромінювання в ранні терміни в глибоких відділах регенерату, що заповнював дефект на межі «хрящ-кістка», виникали кровоносні судини, навколо яких відбувалися диференціювання клітин остеобластичного диферону та формування остеоїду.

  4. Аналіз особливостей і динаміки оксидантно-антиоксидантного стану у хворих з відкритими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба свідчив про активізацію процесів перекисного окислення ліпідів, вільнорадикальних процесів, реактивну мобілізацію антиоксидантної системи у хворих, до яких застосовували в 1-у добу низькоінтенсивне лазерне опромінення, у порівнянні з контрольною групою хворих. Напруження оксидантно-антиоксидантного стану зменшувалося й поверталося до норми на 14-у добу спостереження, причому активація процесів була більш вираженою у хворих, яким опромінювали гомілку та надп’ятково-гомілковий суглоб, ніж у хворих з локальним лазерним опроміненням рани.

  1. Розроблення і впровадження в клінічну практику способу лікування відкритих ушкоджень надп’ятково-гомілкового суглоба і пристрою для його реалізації у вигляді полімерної шини з вмонтованими світлодіодами для опромінення надп’ятково-гомілкового суглоба та гомілки сприяло загоєнню ран первинним натягом, утворенню грануляцій, скороченню термінів епітелізації ран, кращому відтоку рідини із запаленого осередку.

  2. Розроблення і впровадження алгоритму комплексного лікування відкритих ушкоджень надп’ятково-гомілкового суглоба дозволили оптимізувати репаративну регенерацію хрящової, кісткової тканин шляхом застосування найбільш адекватної лікувальної тактики в залежності від ступеня тяжкості ушкоджень шкірних покривів і м'яких тканин у ділянці надп’ятково-гомілкового суглоба; типу, характеру перелому та застосувати найбільш оптимальний комплекс лікувальних заходів, у тому числі засіб впливу низькоінтенсивного лазерного випромінювання на ділянку ушкодженого сегмента.

  3. Порівняльна оцінка клінічних результатів лікування основних груп хворих з відкритими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба у порівнянні з контрольною групою показала, що застосування алгоритму комплексного лікування в залежності від ступеня тяжкості ушкодження м'яких тканин, характеру і типу перелому у хворих групи В упродовж 1 місяця дозволило поліпшити анатомо-функціональні результати лікування на 6,9%, за 3 місяці – на 8,0%, за 24 місяці – на 10,9%. Застосування комплексу лікувальних заходів і полімерної шини з вмонтованою фотонною сіткою для опромінення всієї поверхні гомілки та надп’ятково-гомілкового суглоба в групі С дозволило поліпшити анатомо-функціональні результати лікування упродовж 1 місяця на 14,0%, за 3 місяці – на 11,6% та за 24 місяці на 18,2%.

Публікації автора:

1. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В., Торяник И.И. Морфологические изменения в костно-хрящевом комплексе голеностопного сустава при внутрисуставных повреждениях // Літопис травматології та ортопедії. – 2004. № 1-2. – С. 49-51.

Автором особисто зроблено аналіз даних морфологічних та ультрамікроскопічних досліджень кістково-хрящового комплексу у хворих з внутрішньосуглобовими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба.

2. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В., Торяник И.И. Применение лазеротерапии при посттравматических микроциркуляторных расстройствах в сосудах нижних конечностей // Український медичний альманах. 2005. – Т. 8, № 2 (додаток). – С. 17-18.

Автором особисто здійснено дослідження клінічних ефектів та мікроскопічних змін еритроцитів при застосуванні черезшкірного зонального низькоінтенсивного лазерного опромінення у хворих з післятравматичними мікросудинними розладами у судинах нижніх кінцівок.

3. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В., Торяник И.И. Лечение открытых повреждений голеностопного сустава с использованием низкоинтенсивного лазерного излучения // Вісник морської медицини. 2006. № 3 (34). С. 15-20.

Автором особисто досліджено стан проблеми лікування хворих з відкритими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба, проведено клініко-рентгенологічні обстеження хворих, виконано оперативні втручання, проведено оцінку результатів лікування і статистичну обробку отриманого матеріалу.

4. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В., Торяник И.И., Истомин Д.А. Влияние низкоинтенсивного лазерного излучения на регенерацию соединительной ткани // Ортопедия, травматология и протезирование. – 2006. № 4. – С. 122-126.

Автором особисто виконано обробку літературних даних та аналіз сучасних концепцій можливих механізмів дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання на репаративний хондро- і остеогенез.

5. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В., Жуков В.И., Истомин Д.А. Изменение биохимических показателей крови у больных с открытыми повреждениями голеностопного сустава под влиянием низкоинтенсивного лазерного излучения // Український медичний альманах. 2006. – Т. 9, № 4 (додаток). – С. 26-29.

Автором проведено аналіз динаміки метаболітів оксидантно-антиоксидантної системи організму, кальцій-фосфорного гомеостазу, лужної фосфатази у хворих з відкритими ушкодженнями надп’ятково-гомілкового суглоба під впливом низькоінтенсивного лазерного випромінювання.

6. Каминский А.В. Морфогенез костно-хрящевого регенерата при моделировании открытого повреждения голеностопного сустава под влиянием низкоинтенсивного лазерного излучения в эксперименте // Медицина и …. – 2006. – № 3 (14). – С. 69-74.

Автором проаналізовано дані світлової мікроскопії та морфометрії кістково-хрящового регенерату при моделюванні відкритого ушкодження надп’ятково-гомілкового суглоба в експерименті під впливом низькоінтенсивного лазерного випромінювання.

7. Деклараційний патент України 71826 А, 7А 61В 17/00. Спосіб лікування ушкоджень гомілковостопних суглобів (варіанти) та пристрій для його виконання (варіанти) / Бітчук Д.Д., Камінський О.В., Істомін А.Г., Коробов А.М., Коробов В.А., Торяник І.І., Казарінова М.В. № 20031212947; Заявл. 30.12.03; Опубл. 15.12.04. Бюл. № 12.

Особистий внесок автора полягає у проведенні патентно-інформаційного пошуку, технічному вирішенні ідеї та клінічній апробації способу і пристрою.

8. Каминский А.В. Опыт применения лазерной матрицы «Барва-Флекс К/ИК» в комплексном лечении открытых и закрытых повреждений голеностопного сустава // Применение лазеров в медицине и биологии: Материалы XXI Международной научно-практической конференции. – Одесса, 2004. – С. 29-30.

Особистий внесок автора полягає в оцінці клінічних критеріїв ефективності та аналізі результатів лікування.

9. Каминский А.В., Торяник И.И. Экспериментальная модель для лазерной медицины // Применение лазеров в медицине и биологии: Материалы XXI Международной научно-практической конференции. – Одесса, 2004. – С. 85-86.

Особистий внесок автора полягає у проведенні експериментальних оперативних втручань, обробленні отриманого матеріалу.

10. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Каминский А.В. Использование лазерной матрицы «Барва-Флекс К/ИК» в комплексном лечении открытых повреждений голеностопного сустава // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю заснування Харківського державного медичного університету. – Харків, 2005. – С. 137.

Особистий внесок автора полягає у проведенні оперативних втручань та аналізі результатів лікування хворих з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання.

11. Каминский А.В., Истомин А.Г., Торяник И.И. Клинические критерии эффективности воздействия низкоинтенсивного лазерного излучения в комплексном лечении открытых повреждений голеностопного сустава // Применение лазеров в медицине и биологии: Материалы XXV Международной научно-практической конференции. – Луцк, 2006. – С. 33-34.

Особистий внесок автора полягає в клінічному обстеженні, спостереженні за хворими, проведенні оперативних втручань та аналізі результатів лікування.