Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


Суховецький Валерій Володимирович. Лікування переломів вертлюгової ділянки у хворих похилого та старечого віку апаратами зовнішньої фіксації на стержневій основі : Дис... канд. наук: 14.01.21 - 2006.



Анотація до роботи:

Суховецький В.В. Лікування переломів вертлюгової ділянки у хворих похилого та старечого віку апаратами зовнішньої фіксації на стержневій основі. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія. – Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України, Харків, 2006.

На підставі експериментально-математичних досліджень переломів вертлюгової ділянки вивчено напружено-деформований стан двох систем стержневої фіксації: одно- та двоплощинної, доведено переваги саме двоплощинного способу фіксації переломів вертлюгової ділянки.

Запропонований малотравматичний спосіб оперативного лікування хворих похилого та старечого віку з переломами вертлюгової ділянки стержневими апаратами двоплощинної фіксації, розроблена методика до- та післяопераційного ведення хворих, їх реабілітації.

Проведений порівняльний аналіз отриманих результатів лікування розробленою методикою з традиційними показав переваги розробленого нами методу. Система «кістка – апарат» зберігає свій стабільний стан саме за умов двоплощинної фіксації, а запропонована конструкція апарата дозволяє в найкоротші терміни активізувати хворих похилого та старечого віку з переломами вертлюгової ділянки.

Запропонована методика остеосинтезу є значно надійнішою, про що свідчить більший відсоток позитивних результатів та менша частота ускладнень, пов'язаних з розхитуванням стержнів, нестабільністю конструкції та гіподинамією хворих.

  1. Результати інформаційних досліджень щодо лікування хворих похилого та старечого віку з переломами вертлюгової ділянки свідчать, що застосування стержневих апаратів є перспективним напрямком, тому подальшу розробку нових фіксаторів і методик їх використання слід вважати доцільними.

  2. Запропонована методика остеосинтезу та пристрій для її здійснення дозволяють у 95% хворих виконати фіксацію в умовах місцевого знеболювання в комбінації з короткочасною седацією за 15 – 20 хвилин, та лише 5% хворих додатково потребують короткочасного внутрішньовенного наркозу, який не впливає на їх загальний стан і термін оперативного втручання. Розроблена методика остеосинтезу дозволяє розпочати активізацію хворих на 2 добу після оперативного втручання.

  3. За даними математичного моделювання одноплощинна фіксація характеризується високими значеннями НДС в місцях виходу стержнів із кісткової тканини – 49,78 мПа, що при одноопорному навантаженні кінцівки може призводити до розвитку руйнівних процесів. При двохплощинному варіанті фіксації (запропонованому нами) НДС в аналогічному місці складає 13,53 мПа, що попереджує розвиток руйнівних процесів в місцях виходу стержнів із кісткової тканини.

  4. Дослідження величин переміщень відламків при типових навантаженнях на біологічних моделях показало, що при осьовому навантаженні Р=500 Н в умовах одноплощинної фіксації виникає зміщення відламків у межах 2,11±0,16 мм, а в умовах двохплощинної фіксації це зміщення складає 1,35±0,16 мм, що в 1,6 разів менше, ніж у першому варіанті.

При навантаженні на згинання величина кута деформації в першому варіанті фіксації дорівнювала 2,48±0,05, у запропонованому нами – 1,70±0,05, що на 168% менше.

Таким чином, система пристрою з взаємоперпендикулярним розташуванням стержнів більш стійка при статичних та динамічних навантаженнях кульшового суглобу, ніж система з паралельним розташуванням стержнів.

  1. Запропонована методика остеосинтезу є значно надійнішою, про що свідчить більший відсоток позитивних результатів та менша частота ускладнень, пов'язаних з розхитуванням стержнів та гіподинамією хворих.

Публікації автора:

1. Бітчук Д.Д., Хименко М.Ф., Суховецький В.В. Наш погляд на лікування переломів вертлюгової ділянки у хворих похилого та старечого віку //Вісник ортопедії, травматології та протезування. – 2004. – №3.-С. 37-40.

Автором особисто зроблений огляд літератури, проведені клініко-рентгенологічні обстеження хворих, виконані оперативні втручання, проведена статистична обробка отриманого матеріалу.

2. Битчук Д.Д., Истомин А.Г., Хименко М.Ф., Суховецкий В.В. Математическое обоснование остеосинтеза переломов вертельной области стержневой конструкцией при лечении больных пожилого и старческого возраста //Український журнал телемедицини та телематики. – 2004. – Том 2, №1. – С. 64-70.

Автором проведений аналіз даних математичного моделювання переломів вертлюгової ділянки та на їх основі запропонована методика фіксації відламків стегнової кістки, місця введення стержнів.

3. Суховецкий В.В., Битчук Д.Д., Хименко М.Ф. Анатомо-техническое обоснование остеосинтеза переломов вертельной области у больных пожилого и старческого возраста стержневыми конструкциями //Експериментальна і клінічна медицина. – 2004. - №1. – С. 178-180.

Автором проведені експериментальні дослідження на препаратах стегнової кістки свині, розроблена техніка виконання остеосинтезу переломів вертлюгової ділянки.

4. Суховецкий В.В., Хименко М.Ф., Истомин А.Г. Биомеханические характеристики остеосинтеза переломов вертельной области стержневыми аппаратами (экспериментальное исследование) //Український медичний альманах. – 2004. – Том 7, №2 (додаток). – С. 123-126.

Автором особисто проведений аналіз даних біомеханічного дослідження остеосинтезу вертлюгових переломів стержневими апаратами при розміщенні стержнів в одній та двох площинах.

5. Пат. 70620А Україна, МКИ А61В17/58. Гвинт для остеосинтезу і спосіб для остеосинтезу фрагментів кісток /Суховецький В.В., Бітчук Д.Д., Хименко М.Ф. - №20031211746; Заявл. 17.12.2003; Опубл. 15.10.2004; Бюл. №10.

Особистий внесок полягає в проведенні інформаційно-патентного пошуку, участі в розробці та клінічній апробації стержневого апарата.

6. Пат. 64931А Україна, МКИ А61В17/56. Спосіб остеосинтезу вертлюжних переломів стегнової кістки та пристрій для його здійснення / Бітчук Д.Д., Хименко М.Ф., Суховецький В.В.-№2003021659; Заявл. 25.02.2003; Опубл. 15.03.2004; Бюл. №3.

Особистий внесок полягає в проведенні інформаційно-патентного пошуку, розробці оригінального гвинта та його експериментальній та клінічній апробації.