Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право


Короленко Микола Павлович. Кваліфікація і класифікація умисних вбивств при обтяжуючих обставинах: Дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2002. - 203арк. - Бібліогр.: арк. 190-203.



Анотація до роботи:

Кваліфікація і класифікація умисних вбивств при обтяжуючих обставинах. – Рукопис.

за спеціальністю 12.00.08. – кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право. – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київ, 2001.

Робота присвячена дослідженню кримінально-правових і кримінологічних проблем класифікації, кваліфікації вбивств при обтяжуючих обставинах і складається із вступу, 3 розділів та 9 підрозділів, висновків, списку використаних нормативних і літературних джерел.

На основі системного аналізу вітчизняних і зарубіжних досліджень, нормативно-правових актів, монографій та іншої літератури досліджується кримінально-правова і кримінологічна характеристики умисних вбивств при обтяжуючих обставинах, їх історичні витоки, соціально-політичні, психофізичні і економічні корені. Базуючись на результатах проведеного дослідження, висвітлюються шляхи протидії такому негативному антисоціальному явищу як умисне позбавлення життя іншої людини. Вносяться пропозиції по вдосконаленню норм КК, які передбачають відповідальність за умисні вбивства при обтяжуючих обставинах. Особлива увага приділяється практичному застосуванню цих норм.

Результати дослідження можуть бути використані у процесі підготовки працівників правоохоронних і судових органів; при написанні учбових посібників; у навчальному процесі під час проведення занять у вищих навчальних закладах по відповідним темам і в науково-дослідній роботі.

У висновках викладені основні теоретичні підсумкові положення та практичні рекомендації, що випливають із результатів проведеного дослідження, пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства , зокрема: 1) враховуючи історичний розвиток кримінального законодавства пропонується власне визначення поняття вбивства під яким розуміється лише умисне протиправне позбавлення життя іншої особи, народженої людиною та уточнюється юридичні ознаки вбивств при обтяжуючих обставинах; 2) в Особливій частині КК України передбачити окремі розділи щодо посягання на життя та на здоров‘я людини; 3) виключити з числа вбивств “вбивство через необережність” ; 4) доповнити ч. 2 ст. 115 КК України такими обтяжуючими обставинами: вбивство родича; вчинення вбивства членом злочинного угрупування; вчинення вбивства з метою запобігання арешту, затриманню, приводу; вчинення вбивства з використанням отрути або іншої речовини, яка під час заподіяння смерті викликала особливі страждання або від якої неможливо захиститись; вчинення вбивства особою, яка вчиняє втечу із-під варти або з місця позбавлення волі, а також особою, яка відбуває покарання; вчинення вбивства особою, яка ухиляється від правосуддя, або з метою отримання засобів (коштів) для існування на час ухилення від явки до суду; співучасть у вбивстві новонародженої дитини; підбурювання до вбивства дитини, вчинення вбивства, пов’язаного з викраденням людини; вчинення вбивства з метою використання органів або тканин потерпілого тощо.

Публікації автора:

І. Брошурах:

2. Проблеми декриміналізації діянь.-К.: Видавництво “Науковий світ”. - 2000.-11с.

3. Проблеми криміналізації діянь. – К.: Видавництво “Науковий світ”. – 2000.-9 с.

4. Класифікація об’єктів злочинів проти загальної безпеки .- К.: Видавництво “Науковий світ”. - 2000. -31с.

5. Проблеми кваліфікації і класифікації злочинів за ступенем їх тяжкості. – К.: Видавництво “Науковий світ”. – 2000.-11с.

6. Суспільна небезпека злочинів, які посягають на загальну безпеку і їх відмінність від злочинів що посягають на спеціальну безпеку. – К.: Видавництво “Науковий світ”. – 2000.-17с.

ІІІ. Статтях у наукових журналах і збірниках, тезах наукових доповідей:

7. Умисне вбивство вчинене з особливою жорстокістю (п. “е” ст. 93 КК України). //Проблеми пенітенціарної теорії і практики. – К.: РВВ КІВС, 2000. №5. – С. 115-122.

8. Об’єкт злочинів проти життя людини //Економіка, фінанси, право - К. – 2001. № 4. – С.29-31

9. Співучасть в умисних вбивствах та її вплив на кваліфікацію. //Правова держава №3. Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова., 2001. – С. 74-79.

10. Безпека життя людини, як складова національної безпеки України і безпеки підприємництва. //Збірник наукових праць по матеріалах науково-практичної конференції “Недержавна система безпеки підприємництва, як складова безпеки України”. Президія НАН України (секція прикладних проблем) Європейський Університет. - 2001. – С. 191-192.