Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Конституційне право, муніципальне право


Опанасюк Наталія Анатоліївна. Конституційно-правові основи туризму в Україні : дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Опанасюк Н.А. Конституційно-правові основи туризму в Україні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.02 – конституційне право. – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київ, 2005.

В дисертації досліджуються конституційно-правові основи туризму в Україні як гарантії реалізації людиною прав і свобод під час здійснення туристичних подорожей (право на свободу пересування, відпочинок, охорону здоров`я, безпечне для життя і здоров`я довкілля, задоволення духовних потреб, участі у культурному житті, а також право на доступ до культурних цінностей тощо), теоретичні й практичні проблеми його становлення й розвитку. Розкрито поняття туризму, надана його дефінітивна характеристика за формою, суттю та змістом. Сформульовано право на туризм за суттю, змістом і формою, а також з`ясовано його юридичну природу. У дисертації визначені та проаналізовані основні елементи конституційно-правових основ туризму в Україні, виокремлено систему законодавства України про туризм і здійснено аналіз його норм на предмет відповідності Конституції України, чинному законодавству, новітнім світовим тенденціям законотворчості в сфері туризму та практики застосування. Внесено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про туризм та механізму його реалізації.

Публікації автора:

1. Формування та розвиток туристичного законодавства в Україні // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 16. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, 2002. – С. 115-120.

2. Правове регулювання туристичної галузі в Україні: його стан та необхідність вдосконалення // Вісник ДІТБ: щорічний науковий журнал. Випуск 6. – Донецьк: Донецький інститут туристичного бізнесу, 2002. – С. 57-61.

3. Право Європейського Союзу і національне туристичне законодавство // Український часопис міжнародного права: науково-практичний журнал. – К. - 2002. – № 4. - С. 33-44.

4. Про проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про туризм” // Держава і право: Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 20. – К.: Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, 2003. – С. 181-188.

5. Право людини на свободу пересування як суб`єктивне право на туризм // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2003. - № 12. – С. 102-111.

6. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання // Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю.С.Шемшученко (голова редкол.) та ін. – К.: Укр.енцикл., 2004. – Т.6. – С. 662-664 (у співавторстві з Вихристенком Б.І.).

7. Місце туристичного законодавства в правовій системі України // Туристичний феномен: економічні, соціальні, екологічні та культурно-історичні передумови і наслідки: Матеріали ІУ-ої міжнародної науково-практичної конференції 14-16 травня 2002 р. – Святогорськ, 2002. – С. 80-83.

8. Проблеми кодифікації туристичного законодавства України на сучасному етапі // Другі осінні юридичні читання: Матеріали наукової конференції молодих вчених 14-16 листопада 2003 р. – Хмельницький, - 2003. – С. 56-58.