Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нефрологія


Снісар Людмила Миколаївна. Клінічна, лабораторна і морфологічна характеристика та лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом : Дис... канд. наук: 14.01.37 - 2009.



Анотація до роботи:

Снісар Л.М. Клінічна, лабораторна і морфологічна характеристики та лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.37. – нефрологія. – ДУ „Інститут нефрології АМН України”, Київ, 2009 р.

Дисертація присвячена вивченню клініко – лабораторної та морфологічної характеристик мезангіопроліферативного гломерулонефриту з нефротичним синдромом; підвищенню ефективності лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом на основі вивчення клініко-лабораторних та морфологічних характеристик хвороби.

При клініко-лабораторному та морфологічному співставленні відмічено чітке зростання рівнів систолічного артеріального тиску, діастолічного артеріального тиску, креатиніну сироватки крові, зменшення швидкості клубочкової фільтрації по мірі збільшення проявів екстракапілярних, тубуло-інтерстиціальних та фібропластичних змін. Відмічено наростання рівня протеїнурії зі збільшенням ступеня вираженості екстракапілярних та фібропластичних змін (для всіх випадків р < 0,05).

Прогнозопозитивними критеріями лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом є: відсутність артеріальної гіпертензії, порушення функції нирок, відсутній та слабкий ступінь екстракапілярних, тубуло-інтерстиціальних та фібропластичних змін, а також вік менше 40 років та жіноча стать.

Враховуючи частоту ремісій, частоту та структуру рецидивів, монотерапія преднізолоном не доцільна; методом вибору лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом є застосування пульсових доз циклофосфану у поєднанні з преднізолоном.

В дисертації наведено вирішення актуальної наукової проблеми – підвищення ефективності лікування хворих на МезПГН з НС на основі вивчення клінічних, лабораторних та морфологічних характеристик хвороби.

  1. Встановлені частота і структура варіантів мезангіальних змін, cтупінь вираженості ЕКЗ, ТІЗ та ФПЗ, переважно мезангіальна локалізація електроннощільних депозитів та депозиція IgM.

    На момент морфологічної верифікації діагнозу у 74,5 % хворих протеїнурія була від 4 до 8 г/добу; у 25,5 % пацієнтів протеїнурія перевищувала 8 г/добу, рівень протеїнурії > 8 г/добу асоціювався з вираженою ЕКЗ та ФПЗ.

    АГ (82,2 %), зниження ШКФ < 60 мл/хв (15,6 %) спостерігались у пацієнтів з вираженими ЕКЗ, ТІЗ та ФПЗ.

    Лікування Пр супроводжувалось розвитком ПКЛР у 10,4 ± 3,0 % та ЧКЛР у 18,8 ± 3,9 % хворих з наступним раннім (33,3 %) та пізнім (9,1 ± 2,0 %) рецидивом НС; стероїдорезистентність спостерігалась у 70,8 %. Лікування ЦФ + Пр дозволило досягти лише розвитку ЧКЛР у 25,8 ±

    4,3 % пацієнтів; у 34,2 ± 3,4 % хворих спостерігалось пізнє рецидивування. Застосування пульс-доз ЦФ супроводжувалось розвитком ПКЛР у 16,7 ± 3,7 % та ЧКЛР у 23,3 ± 4,2 % хворих; у 23,3 ± 3,2 % пацієнтів мали місце пізні рецидиви НС.

    1. Враховуючи частоту ремісій, частоту та структуру рецидивів, монотерапія Пр не доцільна; методом вибору є застосування пульсових доз ЦФ у поєднанні з Пр.

    2. Прогнозопозитивними критеріями лікування хворих на МезПГН з НС є: відсутність АГ, порушення функції нирок, відсутні та слабо виражені ЕКЗ, ТІЗ та ФПЗ, а також вік менше 40 років та жіноча стать.

Публікації автора:

  1. Снісар Л.М. Клініко-морфологічні співставлення у хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом / Л.М Снісар // Український журнал нефрології та діалізу. – 2007. – № 2. – С.58 – 61.

  2. Снісар Л.М. Аналіз безпосередніх результатів лікування хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом / Л.М. Снісар // Український журнал нефрології та діалізу. – 2008. – № 3. – С.9 – 14.

  3. Віннікова Л.М. Пульс – терапія циклофосфамідом в лікуванні хворих на гломерулонефрит / Л.М. Віннікова // Актуальні проблеми нефрології. Зб. наук. праць, ( Випуск 9 ). – Київ: Задруга, 2003. – С. 65 – 70.

  4. Оптимізація лікування гормонорезистентного гломеруло-нефриту з нефротичним синдромом : тези XV з’їзду терапевтів України, 21-23 квітня 2004 р. – К., 2004. С. 56. (Здобувачем проведено відбір та обстеження хворих).

  5. Ускладнення лікування пульс – терапією циклофосфамідом у хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом : матеріали XV з’їзду терапевтів України, 21–23 квітня 2004 р. – К., 2004. – С. 137.

  6. Віннікова Л.М. Аналіз ефективності пульс-терапії циклофосфаном у хворих на мезангіопроліферативний гломерулонефрит з нефротичним синдромом / Л.М. Віннікова // Український журнал нефрології та діалізу. – 2005. – додаток № 3 (6). – С.6.

  7. Застосування цитостатиків в комплексному лікуванні гломерулонефриту з нефротичним синдромом з рецидивуючим перебігом : матеріали ІX з’їзду ВУЛТ, 2007. – С. 89. (Здобувачем проведено відбір та обстеження хворих).