Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Мистецтвознавство / Музичне мистецтво


Чжан Сяохао. Художньо-стильові принципи тенорового співу в оперному мистецтві : Дис... канд. наук: 17.00.03 - 2008.



Анотація до роботи:

Чжан Сяохао. Художньо-стильові принципи тенорового співу в оперному мистецтві. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового степеня кандидата мистецтвознавства по спеціальності 17.00.03 – Музичне мистецтво. Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової. – Одеса, 2007.

Робота присвячена проблемі розробки методології вокальної творчості в теноровому амплуа, у котрому в європейських умовах сконцентрувалися уявлення про чоловічий спів, максимально наближений до високої ліричної експресії фальцетистів та кастратів. У роботі показані епохальні відміни в трактовці смислу тенорового вокалу, у тому числі неоднозначне відношення до даного тембру в переддень та на початок буття європейської опери. Виділяються етапи «ліричного» та «драматичного» подання концепції тенорового співу як тої, що відповідає установкам на ідеальність понадбуттєвого вираження в театрі в XVII-XVIII та «життєву достовірність» звучання чоловічого голосу в опері ХІХ-ХХ ст. («вердієвські тенори»)

Аналіз тенорових партій у класичних операх, зокрема опер Верді, Чайковського, українських авторів вказує на взаємодію в них ознак «старої» школи, базової історично й смислово-фактично в підтримці ліричної установки трактування тенорів, оскільки й у драматичних партіях ліричний тонус звучання є вихідним і вирішальним.

Для музикантів Китаю ліричний принцип співу є органічним, тоді як драматичний тенор приймається й підтримується ентузіазмом публіки, можливо тому, що втілює ту динаміку голосу, яка символізує енергію росту китайської культури в цілому.

Публікації автора:

1 Чжан Сяохао. Виконавські особливості тенорових партій у співацькій практиці в опері // Теоретичні та практичні питання культурології. Випуск XVIII.- Мелітополь, 2005. - С. 52 - 60.

2 Чжан Сяохао. Теноровые партии как фактор эстетической ритмизации пения в церковной и оперной вокальной традиции // Метроритм - 2. Колективна монографія під редакцією І.М.Юдкіна. - Київ, 2005. - С. 44 - 47.

3 Чжан Сяохао. Релігійно-міфологічні та філософсько-естетичні передумови змісту співацького мистецтва: китайські і європейські витоки // Музичне мистецтво і культура. Науковий вісник ОДМА ім. А.В. Нежданової. Вип. 6. Кн. 2. - Одеса, 2005 - с. 371 - 380.

4 Чжан Сяохао. Тенорові партії в співацькій практиці опер різних національних шкіл // Проблеми сучасності: Культура, мистецтво, педагогіка. Зб. наукових праць. Вип. 3. - Луганськ, 2005. - с. 344 - 352.