Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Соціальна філософія та філософія історії


Зуєва Валентина Іванівна. Гуманістичні засади впровадження інформаційних освітніх технологій (соціально-філософський аспект) : дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Інститут вищої освіти АПН України. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Зуєва В.І. Гуманістичні засади впровадження інформаційних освітніх технологій (соціально-філософський аспект). Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії. – Інститут вищої освіти АПН України, Київ, 2005.

У роботі висвітлюється соціально-філософський аспект гуманізації впровадження інформаційних освітніх технологій у суспільстві, що трансформується. Аналізуються специфіка, сучасний стан і соціальні чинники активізації гуманістичної спрямованості інформаційних технологій в українській освіті та інтенсифікація гуманістичної складової шляхів і засобів їх упровадження в навчальний процес.

У висновках підведено підсумки дисертаційного дослідження та окреслено подальші шляхи роботи над обраною темою. Головний висновок дисертаційної роботи полягає в тому, що гуманізація інформаційних освітніх технологій в умовах становлення інформаційного суспільства покликана сприяти утвердженню людини як найвищої соціальної цінності, допомагати найповнішому розкриттю її здібностей та задоволенню її освітніх потреб. Під час аналізу елементів складної системи інформаційних освітніх технологій, в дисертаційному дослідженні особлива увага звертається на те, що в освіті важливою умовою їх успішного впровадження є професійна підготовка педагогів і фахівців, які забезпечують експлуатацію систем і засобів новітніх технологій навчання.

Наснага гуманістичного спрямування інформаційних освітніх технологій окреслює майбутнє людини в інформаційному суспільстві, пов’язане з її активністю, раціональною діяльністю. З огляду на це в дисертаційному дослідження зроблено висновок про те, що гуманізація інформаційних освітніх технологій в період становлення інформаційного суспільства реалізується в усіх компонентах освітньої системи і тісно узгоджується з процесом її гуманітаризації. Проекція цих процесів на царину освіти дозволяє стверджувати, що її гуманізація є створенням такої освітньої системи, яка відповідає гуманістичним цінностям та ідеалам, а гуманітаризація освіти є наповненням освітньої програми гуманістичним змістом. Під цим оглядом в дисертаційному дослідженні зроблено висновок про особливе значення соціокультурних чинників інтенсифікації гуманістичного спрямування впровадження інформаційних технологій в освіту суспільства, що розвивається. Водночас у дисертації підкреслюється, що в такому суспільстві адекватно обрані шляхи і засоби допомагають розвивати в людини критичне мислення і мають яскраво виражене креативне спрямування. Тому дослідження соціально-філософського аспекту гуманістичних засад впровадження інформаційних освітніх технологій має не тільки теоретичне, але й практичне значення.

Публікації автора:

  1. Зуєва В.І. Сучасний стан інформаційних технологій в українській освіті // Нова парадигма, 2005. – Вип. 43. – С.78-84.

  2. Зуєва В.І. Гуманізм як принцип розвитку інформаційних освітніх технологій // Вісник Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”. Філософія. Політологія. Психологія. – К., 2005. – № 1(13). – С.24-30.

  3. Зуєва В.І. Аксіологічний аспект гуманістичної спрямованості інформаційних освітніх технологій // Мультиверсум. – К., 2005. – № 49. – С.241-246.

  4. Зуєва В.І. Реалізація гуманістичних засад методології гуманітарних наук у системі вищої освіти // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія 10: філософія, економіка, соціологія. – № 4. – Тернопіль, 2000. – С.95-100. (Співавт. В.М. Зуєв. 0,5 д.а.).

  5. Кушерець В.І., Зуєва В.І. Концептуальні засади дистанційної освіти українців зарубіжжя. – К.: Знання України, 2003. – 168 с. (Розділ І, підрозділ 1: „Основні риси дистанційної освіти”. – С.7-14; розділ ІV: „Система дистанційної освіти українців зарубіжжя”. – С.107-164).