Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прикладна геометрія, інженерна графіка та ергономіка


Бондар Олена Анатоліївна. Геометричні моделі потокорозподілу ресурсів в складних соціотехнічних системах : дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2007. — 217арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 168-180.



Анотація до роботи:

Бондар О.А. Геометричні моделі потокорозподілу ресурсів в складаних соціотехнічних системах – Рукопис

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.01. – Прикладна геометрія, інженерна графіка. Київський національний університет будівництва і архітектури, м. Київ, 2007р.

Дисертація присвячена створенню геометричних моделей потокорозподілу ресурсів в складній соціотехнічній системі – наукоєній організації.

Досліджено структуру та специфічні властивості СТС, як організації. Побудовано організаційну структуру наукоємного підприємства - сіткову. Основною її перевагою є забезпечення саморегуляції СТС через взаємодію ключових параметрів, основними з яких є ресурсних потоки: фінансовий, інформаційний, кадровий, методологічний, товарний.

Створено графоаналітичні моделі потокорозподілу ресурсів в СТС та її основних підсистемах. Виконано аналітичний опис ресурсних потоків із виділенням основних базових залежностей параметрів за допомогою економетричних виробничих функцій.

У відповідності до системного геометричного уявлення СТС та її підсистем визначено загальну структуру СТС, наочно відтворено графічну інтерпретацію задачі потокорозподілу та встановлено функціональні залежності між: параметрами ресурсних потоків, власне ресурсними потоками, підсистемами та цілісної СТС .

В результаті геометричного дослідження системи, її підсистем та ресурсних потоків визначено та проаналізовано основні режими функціонування СТС вцілому в залежності від особливостей її розвитку за допомогою визначених параметрів управління.

Здійснено комплексний візуально-геометричний аналіз засобами системи „РАНОК” та середовища MATLAB. За допомогою створеного програмного комплексу отримано наочні образи, які візуально інтерпретують функціонування та розвитку як основних підсистем СТС так і системи вцілому. Відповідно до задачі оптимізації побудовано градієнт підйому, траєкторія руху якого утворює вісь спіралі розвитку СТС в часі та просторі.

Розроблено основні рекомендації щодо розвитку СТС „Прикладна геометрія” в просторі і часі відповідно до її складових. Побудовано алгоритм геометричного програмного модулю функціонування та прогнозування розвитку СТС.

Універсальність запропонованих геометричних моделей підтверджується екстраполяцією результатів роботи на організації різних галузей народного господарства про що свідчить впровадження результатів дисертаційної роботи.

  1. Досліджено структуру та специфічні властивості СТС, як організації. Побудовано організаційну структуру наукоємного підприємства, як сіткової динамічної організації.

  2. Створено графоаналітичні моделі потокорозподілу ресурсів в СТС та її основних підсистемах. Аналітично описано ресурсні потоки із виділення основних базових параметрів управління СТС.

  3. У відповідності до системного геометричного уявлення СТС та її підсистем визначено загальну структуру СТС, графоаналітично відтворено інтерпретацію задачі потокорозподілу та встановлено функціональні залежності між параметрами ресурсних потоків, власне ресурсними потоками, підсистемами та СТС в цілому.

  4. В результаті геометричного аналізу та дослідження системи, її підсистем та ресурсних потоків визначено основні режими (сценарії) функціонування СТС.

  5. Здійснено комплексний візуально-геометричний аналіз задачі потокорозподілу ресурсів засобами системи „РАНОК” та середовища MATLAB. Завдяки створеному програмному комплексу отримано наочні образи, які візуально інтерпретують функціонування та розвиток як основних підсистем СТС, так і системи вцілому. Відповідно до задачі оптимізації побудовано градієнт підйому, траєкторія руху якого утворює вісь спіралі розвитку СТС в часі.

  6. Розроблено основні рекомендації щодо розвитку СТС „Прикладна геометрія” в просторі і часі відповідно до її складових.

  7. Універсальність запропонованих геометричних моделей підтверджується екстраполяцією використання результатів роботи на організації різних галузей народного господарства та їх широкого використання, про що засвідчують впровадження результатів дисертаційної роботи.

Публікації автора:

  1. Бондар О.А. До питання створення моделей потокорозподілу ресурсів у складній соціотехнічній системі // Прикладна геометрія та інженера графіка, - Вип.74, - КНУБА, - Київ, 2004, с. 223-227.

  2. Бондар О.А. Ресурсні потоки в соціотехнічній системі // Геометричне та комп’ютерне моделювання, - Вип.10,- ХДУХТ,- Харків, 2005, - с.144-149.

  3. Бондар О.А. Принципи побудови моделей деяких соціотехнічних систем // Геометричне та комп’ютерне моделювання, - Вип.11,- ХДУХТ,- Харків, 2005, - с.162-165.

  4. Плоский В.О., Бондар О.А. Функціонування ресурсних потоків в складній соціотехнічній системі // Вестник Херсонского национального технического университета, - Вып. 2(22), - Херсон, - ХНТУ, 2005, - с.254-258.

  5. Бондар О.А. Дерево цілей при побудові геометричної моделі складної соціально-технічної системи (СТС) // Збірник наукових праць КНУТД, - Спецвипуск, - КНУТД, - Київ, 2005, - с. 278-283.

  6. Плоский В.О., Бондар О.А. Щодо проблеми системного опису соціально-технічної організаційної структури // Шляхи підвищення ефективності в будівництві в умовах ринкових відносин, Вип..14, - КНУБА, - Київ, 2005, с.155-162.

  7. БОНДАР О.А. Ресурсні потоки соціотехнічної системи (СТС) як основні одиниці геометричної моделі // Прикладна геометрія та інженерна графіка, - Вип.76,- КНУБА,- Київ, 2006, - с.143-146;

  8. Бондар О.А. Ресурсні потоки як параметри управління складними системами // Шляхи підвищення ефективності в будівництві в умовах ринкових відносин, - Вип..15, Науковий світ, Київ, - с.42-46.

  9. Плоский В.О., Толок О.В., Бондар О.А. Візуально-геометричне уявлення щодо потокорозподілу ресурсів в СТС „Прикладна геометрія” // Геометричне та комп’ютерне моделювання, - Вип.16,- ХДУХТ,- Харків, 2007, - с.162-168.