Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія навчання


Трегубенко Олена Миколаївна. Формування в учнів 5-6 класів уявлень про об'єкти та явища навколишньої дійсності в навчально-пізнавальній діяльності загальноосвітньої школи : дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Волинський держ. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2005.



Анотація до роботи:

Трегубенко О.М. Формування в учнів 5-6 класів уявлень про об’єкти та явища навколишньої дійсності в навчально-пізнавальній діяльності загальноосвітньої школи. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.09 – “Теорія навчання”. – Волинський державний університет імені Лесі Українки. – Луцьк, 2005.

Дисертація присвячена дослідженню процесу формування в учнів 5-6 класів уявлень про об’єкти і явища навколишньої дійсності. На основі теоретичного аналізу наукової літератури визначено сутність процесу формування уявлень, його особливості, специфіку, характерну для молодшого підліткового віку.

У дисертації на основі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні й практичні аспекти проблеми формування уявлень в учнів у навчально-пізнавальній діяльності загальноосвітньої школи; розкрито значення понять „уявлення”, „процес формування уявлень” і дано їхню сутнісну характеристику; виділено й розкрито особливості процесу формування уявлень, розглянуто вікові особливості молодших підлітків у контексті формування уявлень про об’єкти і явища навколишньої дійсності.

У дослідженні вперше стосовно процесу формування в учнів 5-6 класів уявлень про об’єкти і явища навколишньої дійсності було використано ідеї міжпредметної інтеграції, стимуляції емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу як дидактичні умови ефективності цього процесу; запропоновано детальне й змістовне трактування кожної з умов і механізми їх упровадження в практику навчання.

Доповнені й одержали подальший розвиток наукові ідеї щодо формування уявлень у позаурочній пізнавальній діяльності, що розглядається як важлива дидактична умова формування системи уявлень в учнів 5-6 класів у навчально-пізнавальній діяльності загальноосвітньої школи.