Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика навчання та виховання (по областях і рівню освіти)


Кузнецова Галина Петрівна. Формування готовності до викладання української літератури в студентів філологічних факультетів у процесі педагогічної практики : дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 260арк. — Бібліогр.: арк. 191-215.



Анотація до роботи:

Кузнецова Г.П. Формування готовності до викладання української літератури в студентів філологічних факультетів у процесі педагогічної практики. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання (українська література). – Інститут педагогіки АПН України. – Київ, 2006.

Дисертацію присвячено теоретико-експериментальному дослідженню проблеми формування готовності до викладання української літератури в студентів філологічних факультетів у процесі педагогічної практики.

У роботі обґрунтовано критерії і рівні готовності майбутніх фахівців до викладання української літератури в ході практичного навчання, на їх основі вдосконалено професіограму готовності студентів до ефективної педагогічної діяльності, визначено структурні компоненти готовності – мотиваційний, змістовий, методично-вправнісний; сформульовано наскрізну мету і завдання педагогічної практики, розкрито її роль і місце у професійному становленні майбутнього фахівця.

У дисертації подано теоретично обґрунтовану та експериментально перевірену методичну систему формування в майбутніх учителів знань, умінь, навичок правильно формулювати мету уроку, визначати його тип, накреслювати структуру, добирати ефективні шляхи, методи, прийоми викладання української літератури в процесі педагогічної практики та в подальшій фаховій діяльності.

Доведено, що презентований інтерактивний колоквіум як важлива складова методичної системи значно підвищує рівень готовності студентів до викладання української літератури в процесі педагогічної практики, стимулює їхню професійну активність, розвиває творчі здібності і можливості.