Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія полімерних і композиційних матеріалів


Римар Тетяна Ернстівна. Формові піноматеріали на основікарбамідоформальдегідн- ої смоли : Дис... канд. наук: 05.17.06 - 2005.



Анотація до роботи:

Римар Т.Е. Формові піноматеріали на основі карбамідоформальдегідної смоли. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.17.06. – технологія полімерних і композиційних матеріалів – Український Державний Хіміко - Технологічний Університет, Дніпропетровськ, 2004 р.

Проведено аналіз літературних джерел з питання отримання полімерних піноматеріалів, проаналізовано сучасний стан отримання піноматеріалів на основі карбамідоформальдегідної смоли.

Отримані нові каталітичні системи на основі онієвих сполук фосфорної кислоти для отвердження піноматеріалів на основі КФС та проведено фізико-хімічний і спектральний аналіз, підтверджуючий їх будову. Вивчено вплив нових видів каталітичних систем на швидкість формування пін і процес їх отвердження. Досліджено вплив виду газоутворювачів на швидкість піноутворення і властивості пін, а також вплив добавок поверхнево-активних речовин і сполук полімерного типу на властивості пін і їхню якість. Визначено залежність міцності піни від добавок неорганічних сполук (наповнювачів).

На основі виконаних експериментальних досліджень розроблено рецептури композицій для отримання формових піноматеріалів на основі карбамідоформальдегідної смоли, згідно яких можливе отримання піноматеріалів із кратністю спінювання до десяти. Визначено оптимальні співвідношення компонентів для кожної з рецептур, що дає можливість отримувати піноматеріали з заданими властивостями.

1. Отримані нові каталітичні системи на основі онієвих сполук фосфорної кислоти для отвердження піноматеріалів на основі КФС. Проаналізовані властивості каталітичних систем и проведено фізико-хімічний та спектральний аналіз, підтверджуючий їх будову.

2. Визначена швидкість отвердження КФС і піноматеріалів на її основі у присутності різної кількості онієвих сполук фосфорної кислоти. У результаті досліджень встановлено, що шляхом регулювання кількості каталітичної системи можна у широких межах змінювати час гелеутворення КФС, що дає можливість заливати рухому піну у форму, де она отверджується, і отримувати формові піноматеріали різноманітної конфігурації.

3. У результаті розрахунків визначено “газове число” спінюючого агента при використанні нових каталітичних систем. Це дослідження дозволяє визначити необхідну кількість каталітичної системи для отримання піноматеріалів із різною щільністю. Досліджено вплив виду газоутворюючих сполук на швидкість піноутворення і властивості пін. У результаті дослідження встановлено, що залежності кратності росту піни і розміру пор від кількості спінюючого агента мають прямопропорційний характер. Зі збільшенням кількості спінюючого агента зменшується щільність формових піноматеріалів і їх міцність. Крім того, піноматеріали мають більший коефіцієнт форми чарунок і високий рівень неоднорідності структури.

4. Досліджено вплив добавок поверхнево-активних речовин і сполук полімерного типу на властивості пін і їхню якість. На основі проведених досліджень можна зробити висновок, що використані сполуки (ОП-10, ПО-1, ПВАД, ПВС) є ефективними стабілізаторами піни, забезпечують пінам дрібнопористу структуру і, у визначених кількостях, збільшують міцносні властивості піноматеріалів. Використання таких стабілізаторів піни у сполученні з новими каталітичними системами дає можливість отримувати якісні піновироби.

5. Визначена залежність міцносних властивостей піноматеріалів від добавок неорганічних речовин (наповнювачів), і встановлено, що зі збільшенням кількості наповнювача збільшується міцність піноматеріалів, але й підвищується також їх щільність.

6. Розроблено рецептури дешевих полімерних композицій для отримання формових піноматеріалів методом заливки на основі карбамідоформальдегідної смоли КФ-МТ15, з використанням нових каталітичних систем, згідно яких можливе отримання піноматеріалів із кратністю спінювання до десяти. Досліджено вплив співвідношення компонентів на властивості отримуваних пін.

7. Упроваджена у виробництво на Сєвєродонецькому КП-52 “Термоізоляція” технологія виготовлення формових піноматеріалів на основі карбамідоформальдегідної смоли КФ-МТ15 з використанням оксонієвих і амонієвых сполук фосфорної кислоти для отвердження піноматеріалів.

Основні результати роботи викладені в наступних публікаціях:

  1. Римар Т.Е., Кудюков Ю.П., Королькова Н.Є., Толок К.О. Вивчення процесу спінювання сечовино-формальдегідної смоли КФ-МТ // Хімічна промисловість України. – 2002. - №3 – С. 10.

  2. Рымар Т.Э. Влияние поверхностно-активних веществ и полимерних добавок на структуру и свойства карбамидоформальдегидных пенопластов // Вісник НТУ “ХПІ”. Сбірник наукових праць. Тематичний випуск “Хімія, Хімічна технологія та екологія”.- Харків: НТУ ХПІ – 2003.- №3.- С. 158-162.

  3. Римар Т.Е., Кудюков Ю.П., Мілоцький В.В., Семененко С.В. Піноматеріали. Вплив наповнювачів на основі карбамідо-формальдегідної смоли на їхні властивості // Хімічна промисловість України. – 2003. - № 5. – С. 29-30.

  4. Рымар Т.Э., Кудюков Ю.П., Милоцкий В.В. Влияние вспенивающих агентов на свойства карбамидоформальдегидных пеноматериалов // Известия ВУЗОВ. Химия и химическая технология.- Иваново – 2004. – Т. 47, вып. 3. – С. 89-92.

  5. Рымар Т.Э., Кудюков Ю.П., Милоцкий В.В. Полимерные пеноматериалы для теплоизоляции // Матеріали двадцять другої щорічної міжнародної науково-практичної конференції "Композиційні матеріали в промисловості", Ялта, 2002. – С. 92.

  6. Римар Т.Е., Кудюков Ю.П., Мілоцький В.В., Бєлкіна С.Д. Вплив спінюючих агентів на властивості полімерних піноматеріалів // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Динаміка наукових досліджень". Дніпропетровськ: Наука й освіта, т.16, 2002. – С.43.

  7. Рымар Т.Э., Кудюков Ю.П., Милоцкий В.В. Закономерности получения формовых пеноматериалов // Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції "Наука і освіта 2003". Дніпропетровськ – Львів, т. 16, 2003. – С. 18.

  8. Римар Т.Е., Кудюков Ю.П., Мілоцький В.В. Вплив кількості газоутворювачів на властивості та структуру піноматеріалів // Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції "Динаміка наукових досліджень 2003". Дніпропетровськ – Чернівці - Рубіжне: Наука й освіта, т.17. Хімія та хімічні технології, 2003. – С.11.

  9. Пат. 69042А Украина МКИ 7 С08J9/04. Полімерний піноматеріал. / Римар Т.Е., Кудюков Ю.П., Мілоцький В.В. (UA) - № 20031110799; Заявл. 28.11.03. Опубл. 16.08.04. Бюл. №8.