Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізичне виховання та спорт / Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення


Дамін Мох`д Дамін Фалех. Фізична реабілітація хворих із травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта. : Дис... канд. наук: 24.00.02 - 2003.



Анотація до роботи:

  1. Верич Г.Е., Дамин Фалех Дамин. Некоторые вопросы консервативного лечения травм позвоночника // Физическое воспитание студентов творческих специальностей. – Харьков: ХХПІ, – № 2.- 2002. – С. 66-70.

  2. Верич Г.Е., Лазарева Е.Б., Дамин Фалех Дамин. Методика лечебной гимнастики, массажа и рефлексотерапии для больных, с травматическими повреждениями нижне-грудного отдела позвоночника // Физическое воспитание студентов творческих специальностей. – Харьков: ХХПІ, № 15, 2002, – С. 40–44.

  3. Дамин Фалех Дамин. Методика лечебной гимнастики, массажа и рефлексотерпии и для больных, с травматическими повреждениями поясничного отдела позвоночника // Физическое воспитание студентов творческих специальностей. – Харьков: ХХПІ, № 15, 2000, – С. 37–42.

  4. Верич Г.Е., Клименко С.К., Гусев Т.П., Федоренко С.Н., Бондарь И.А., Дамин Ф.Д. Актуальные вопросы содержательной коррекции преподавания физической реабилитации в высших учебных заведениях // Матер. междун. научно-метод. конф. “Современные технологии и оздоровительная программы педагогического процесса по ФК и С в учебных заведениях”. – Белгород, 2002. – С. 46-48.

  5. Верич Г.Е., Клименко С., Гусев Т.П., Виленский А.К., Федоренко С.Н., Дамин Ф.Д. Опыт преподавания дисциплины “Физическая реабилитация” в Национальном университете физического воспитания и спорта Украины // Матер. междун. научно-метод. конф. “Современные технологии и оздоровительная программы педагогического процесса по ФК и С в учебных заведениях”. – Белгород, 2002. – С. 43-46.

  6. Дамин Фалех Дамин Современные аспекты кинезитерапии при спинальной травме // IV Міжнародний науковий конгрес „Олімпійський спорт і спорт для всіх: проблеми здоров'я, рекреації, спортивної медицини та реабілітації". – Київ, 16-19 травня, 2000. – С. 291.

Дамін Мохд Дамін Фалех Фізична реабілітація хворих із травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта.Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту за фахом 24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення. Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ, 2003.

У дисертаційній роботі розглянуті питання фізичної реабілітації хворих із травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта.

Методологія виконаної роботи ґрунтується на об'єктивній оцінці з використанням адекватних сучасних методів соціально-побутових навичок, функціонального стану серцево-судинної системи, опорно-рухового апарата хворих, у динаміці періодів реабілітації,

Науково обґрунтовані і розроблені оригінальні програми фізичної реабілітації, які вміщують комплексне застосування вправ лікувальної гімнастики і нетрадиційних методів для тематичних хворих, які відрізняються від існуючих програм диференційованим підходом залежно від локалізації ушкодження, вибором конкретних засобів і методів кінезітерапії на різних термінах проведення реабілітаційних заходів.

Доповнена система показників і тестів для оцінки ефективності реабілітаційного лікування даної категорії хворих.

Встановлені та доповнені відомості про зміни локальної рухової активності, показників центральної та периферичний гемодинаміки в період відновлення залежно від термінів реабілітації тематичних хворих.

Комплексне дослідження даної категорії хворих з використанням педагогічних, клінічних і фізіологічних методів показало, що запропоновані нами програми фізичної реабілітації мають підтверджені статистикою дані про переваги розробленої нами програми фізичної реабілітації порівняно з загальноприйнятими засобами і методами фізичної медицини.

1. Аналіз і узагальнення даних сучасних джерел літератури вітчизняних авторів і вчених країн ближнього та далекого зарубіжжя свідчить про те, що проблема розробки відновного лікування хворих у нейротравматології методами фізичної медицини актуальна, однак необхідний пошук нових підходів і методичних прийомів для фізичної реабілітації пацієнтів із травматичними ушкодженнями хребта. У зв'язку з цим комплекс фізичних методів відновної терапії тематичних хворих повинен мати чітке диференціювання залежно від періоду реабілітації та локалізації ушкодження. Наявні одиничні дослідження в цьому напрямку підкреслюють безсумнівну практичну значимість цієї розробки.

2. У пацієнтів із травмами нижньо-грудного і поперекового відділів хребта залежно від локалізації ушкодження спостерігався або синдром порушення функцій спинного мозку за спастичним типом (при ушкодженні нижньо-грудного відділу), або синдром порушень функцій спинного мозку за млявим типом (при ушкодженні поперекового відділу).

3. Запропонована програма фізичної реабілітації тематичних хворих ґрунтувалася на даних про специфічну і неспецифічну дію фізичних факторів. У ній передбачене диференційоване використання фізичних вправ залежно від характеру травми і періодів реабілітації. На ранніх етапах реабілітації пропонувалося використання гнучких підвісів, що дозволило підвищити ефективність відновлення.

4. Фізична реабілітація хворих із травмами хребта різної локалізації на підставі звичайного медикаментозного лікування згідно запропонованої нами методики дозволила поліпшити показники соціально-побутових навичок – функції незалежності (у середньому на 9-14 %), здатності до пересування (у середньому на 12-17 %), соціальних взаємин (у середньому на 15-18 %), індексу функціональної активності (у середньому на 13-21 %). Порівняння проведене з аналогічними групами хворих, які відновлювалися за звичайною методикою фізичної реабілітації.

5. Дані проведених досліджень з визначення рухів у колінному і гомілковостопному суглобах хворих зі спинальною травмою на різних етапах реабілітаційного лікування показали перевагу запропонованої нами методики практично на всіх періодах лікування. Ці переваги полягали в більшій амплітуді рухів у суглобах, починаючи з другого періоду реабілітації. Обсяг рухів у колінному суглобі відновлювався швидше, ніж у гомілковостопному.

6. Поліпшення функціонального стану хворих із травматичними ушкодженнями нижньо-грудного і поперекового відділів хребта в період після оперативного втручання і до третього періоду реабілітації супроводжувалося і поліпшенням показників центральної гемодинаміки. Так, у першому періоді реабілітації показники у групах хворих, які відновлювалися звичайною методикою, покращилися на 6 – 11 %, у другому періоді – на 8-14 % і в третьому – на 12-17 %. У групі хворих з аналогічними ушкодженнями відповідні цифри були: перший період – 10-16 %, другий – 16-32 % і третій – 18-37 %. Ці дані показують перевагу запропонованої нами методики.

7. Порівняння ефективності програм фізичної реабілітації за параметрами регіонарної гемодинаміки показало, що в порівнюваних групах з різними програмами фізичної реабілітації поліпшення на значні величини спостерігалося у хворих, починаючи з другого періоду реабілітації. Виявлені достовірні відмінності, які свідчать про ефективність запропонованої методики практично за всіма досліджуваними параметрами.

8. Найбільш інформативними показниками оцінки фізичної реабілітації за періодами відновного лікування хворих з патологією нижньо-грудного і поперекового відділів хребта виявилися: здатність до пересування, індекс функціональної активності, кут рухів у колінному суглобі, працездатність серця, час швидкого наповнення судин, амплітуда реографічної кривої, реографічний систолічний індекс.