Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика


Кошельник Вадим Михайлович. Енерго- та ресурсозбереження в промислових агрегатах скляного виробництва на основі удосконалення теплоенергетичного обладнання : Дис... д-ра наук: 05.14.06 - 2006.



Анотація до роботи:

Кошельник В. М. Енерго- та ресурсозбереження в промислових агрегатах скляного виробництва на основі удосконалення теплоенергетичного обладнання. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.14.06 технічна теплофізика і промислова теплоенергетика. Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України: Харків, 2006.

Дисертація присвячена рішенню прикладної науково-технічної проблеми енерго- та ресурсозбереження в промисловому виробництві скла в агрегатах ванного типу. З використанням положень системного аналізу розроблено концепцію і методику досліджень, що спрямовані на удосконалення процесів, систем і теплоенергетичного обладнання з урахуванням технологічних особливостей виробництва скла.

Виконано теоретичні та експериментальні дослідження по підвищенню ефективності роботи скловарних печей шляхом комплексного вирішення задач ресурсозбереження, раціонального тепловикористання при умові підвищення стійкості елементів печі, збільшення терміну експлуатації. Розроблено і впроваджено енерго- та ресурсозберігаючі заходи по удосконаленню теплових режимів та конструкцій теплотехнічного обладнання скловарних печей, створення ефективних систем охолодження і генерації теплової енергії Відпрацьовано технологію використання випарного охолодження для ванних скловарних печей і представлено результати випробувань дослідно-промислової установки. Підтверджено доцільність енерготехнологічного комбінування в промисловому виробництві скла. Результати дисертаційної роботи використані і впроваджені на ряді промислових підприємств, в науково-дослідних інститутах та використовуються в учбовому процесі при підготовці інженерних та наукових кадрів.