Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Ван Пін. Диференційна діагностика і лапароскопічне лікування ендометріоїдних кіст яєчника. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2009.



Анотація до роботи:

Ван Пін. Диференційна діагностика і лапароскопічне лікування ендометріоїдних кіст яєчника. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія.

Національная медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Київ, 2009.

Дисертація присвячена розробці методу диференційної діагностики ендометріоїдних кіст і раку яєчника ІА стадії та обґрунтуванню застосування безгазової лапароскопічної технології лікування хворих з кістозними новоутвореннями яєчника і міомою матки. Встановлено, що концентрація пухлинного маркера СА125 і плацентарного протеїну РР14 у сироватці крові хворих на ендометріоїдні кісти більша, ніж у хворих на міому матки і може слугувати критерієм діагностики і ефективності оперативного лікування. Показано, що експресія плацентарного протеїну РР14 у клітинах незміненого ендометрію найвища у фазу секреції менструального циклу, а в епітелії кіст яєчника і пухлинних клітинах яєчника є біомолекулярним маркером їх ендометріоїдного ґенезу. Обґрунтована безпечність і ефективність застосування безгазової технології лапароскопічного лікування хворих на міому матки і ендометріоїдні кісти яєчника. Встановлено відсутність післяопераційних ускладнень при застосуванні лапароскопу підвісного типу. Розроблено алгоритм для диференційної діагностики ендометріоїдних кіст і раку яєчника та наведені практичні рекомендації.

У дисертації вирішена актуальна задача гінекології та онкогінекології – диференційна діагностика ендометріоїдних кіст і початкового ендометріоїдного раку яєчника та обгрунтована лапароскопічна технологія хірургічного лікування із застосуванням лапароскопу підвісного типу у хворих з ендометріоїдними кістами і міомою матки.

1. Встановлена однотипність клінічної семіотики у хворих з ендометріоїдними кістами і раком яєчника IА стадії. Ультразвукове дослідження органів малого тазу із застосуванням допплерівської картографії є інформативним методом діагностики ендометріоїдних кіст яєчника, але не має специфічних ознак для виявлення початкового пухлинного росту.

2. Показано, що концентрація пухлиноасоційованого антигену СА125 і плацентарного протеїну РР14 у сироватці крові до оперативного лікування достовірно вище у хворих з ендометріоїдними кістами яєчника, ніж у хворих на міому матки без аденоміозу: відповідно середні значення СА125 становлять 74,2±7,5 і 25,8±3,4 Од/мл (р<0,01), РР14 – 12,2±2,7 і 4,6±1,7 Од/мл (р<0,01). Відзначена тенденція до зменшення концентрації СА125 (68,3±3,2 Од/мл) і РР14 (8,5±1,8 Од/мл) у сироватці крові хворих з ендометріоїдними кістами яєчника на 7 добу після операції і достовірне її зменшення на 30 добу (відповідно 30,1±2.8 и 4,1±1,3 Од/мл, p<0,01 порівняно з доопераційними значеннями). Динаміка змін вказаних маркерів свідчить про ефективність лікування хворих з ендометріоїдними кістами яєчника.

3. Доведена ефективність і безпечність застосування лапароскопу підвісного типу при хірургічному лікуванні хворих з кістозними новоутвореннями яєчників і фіброміомою матки, що підтверджується відсутністю інтра- і післяопераційних ускладнень, достовірним зменшенням тривалості перебування у стаціонарі з 5,9 ±0,4 до 4,7±0,2 діб (p<0,05). При гістеректоміях, асистованих лапароскопом підвісного типу, порівняно з радикальними вагінальними гістеректоміями відсутні достовірні зміни відносно тривалості операції і величини крововтрати під час операції.

4. Експресія плацентарного протеїну РР14 в епітелії кіст і пухлинних клітинах яєчника є біомолекулярним маркером їх ендометріоїдного ґенезу. Частота експресії плацентарного протеїну РР14 в епітелії ендометріоїдних кіст яєчника однакова в різні фази менструального циклу, тоді як експресія цього протеїну у клітинах морфологічно незміненого ендометрію залежить від фази менструального циклу, достовірно збільшуючись у фазу секреції.

5. Розроблені показання до застосування безгазової лапароскопії й алгоритм диференційної діагностики і лікувальної тактики ендометріоїдних уражень яєчника з використанням результатів імуноферментного дослідження СА125 і РР14, імуногістохімічного дослідження експресії плацентарного протеїну РР14 в операційному матеріалі. Результати дослідження можуть бути впроваджені у практику гінекологічних відділень пологових будинків, науково-дослідних інститутів та інших установ гінекологічного і онкологічного профілей.

Публікації автора:

1. Ван Пін. Експресія плацентарного протеїну РР14 в ендометріоїдних кістах і злоякісних епітеліальних пухлинах яєчника / Пін Ван // Вісник наукових досліджень. – 2008. – №1. – С. 64–66.

2. Експресія плацентарного протеїну РР14 у клітинах ендометрія й ендометріоїдних кіст яєчника / Л.І. Воробйова, Л.З. Поліщук, Ван Пін // Здоров’я жінки. – 2007. – №4(32). – С. 166–169. (Дисертантом виконано підбір хворих, проведено аналіз матеріалу, зроблені висновки).

3. Клінічний аналіз гістеректомій із застосуванням лапароскопії підвісного типу / Л.І. Воробйова, Ван Пін, Д.Б. Кривокульський // Вісник наукових досліджень. – 2008. – №2(51). – С. 30–32. (Дисертантом здійснено підбір хворих, проведено хірургічне лікування із застосуванням лапароскопу підвісного типу, оцінено стан хворих, підготовлена стаття до друку).

4. Диференційна діагностика доброякісних, пограничних та злоякісних пухлин яєчника / Л.І. Воробйова, Б.Н. Венцківський, Т.М. Козаренко, О.Ю.Боженко, Пін Ван. // Тези V Всеукраїнської конференції з ендоскопічної та інноваційної хірургії в гінекології. – Одеса, 2008, 17–18 жовтня. – Одес. Держ. Мед. університет. – 2008. – С. 113–114.

5. Clinical study of uterine myomectomy under gasless laparoscopy/ Ping Wang, Н. Yang, J. Liu, J.L. Сhen // China medicine hygiene. – 2004. – V.5, N 23. – P. 8–10. (Дисертантом проведено хірургічне лапароскопічне лікування хворих і оцінено його результати, підготовлена стаття до друку).

6. Laparoscopic operation of endometriosis / Y.F. Li, J. Liu, K. Isaka, Ping Wang. – Розділ у монографії «Lifting method of gynecological laparoscopic operation». – Китай, 2004. ISBN 7-117-06113-8. – Р. 115–127; Р. 159–164. (Дисертантом проведено підбір хворих і лапаросокпічне лікування хворих на аденоміоз, написано розділ).

7. Comparative study of myomeсtomy with laparo-lift laparoscopy and pneumoperitoneum laparoscopy / Ping Wang, J. Liu, H. Liu // Chinese J. Pract. Gynecol. and Obstet. – 2005. – V.21, N6. – P. 366–368. (Дисертантом здійснено підбір хворих на міому матки, проведено їх хірургічне лікування із застосуванням лапароскопічної технології, простежено стан хворих у післяопераційному періоді).

8. Study of expression of placental protein 14 in ovarian endometriosis / Ping Wang, J. Liu // Chinese J. Pract. Gynecol. and Obstet. – 2008. – V.24, N5. – P. 379–380. (Дисертантом здійснено підбір хворих, проведено їх хірургічне лікування, оцінено результати імуногістохімічного дослідження експресії РР14, написана стаття, зроблені висновки).