Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Державне управління / Механізми державного управління


Ільяшенко Вікторія Анатоліївна. Державне регулювання продовольчого забезпечення регіону : Дис... д-ра наук: 25.00.02 - 2009.



Анотація до роботи:

Ільяшенко В.А. Державне регулювання продовольчого забезпечення регіону. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. – Класичний приватний університет, Запоріжжя, 2008.

В дисертації визначено соціально-економічну сутність, принципи і структуру системи продовольчого забезпечення. Конкретизовано методи, інструменти державного регулювання продовольчого забезпечення в контексті вітчизняного та міжнародного досвіду. Розкрито сутність та завдання регіонального підходу до вирішення проблеми продовольчого забезпечення; визначено місце та роль регіональної системи продовольчого забезпечення в економічній системі держави, в структурі її ринків, інститутів та інституцій. Теоретично обґрунтовано напрями ефективної взаємодії великого і малого підприємництва в системі продовольчого забезпечення; проведено аналіз сучасного стану продовольчого ринку України. Досліджено особливості вирішення економічних проблем в системі розвитку АПК. Запропоновано підхід до формування цінового та біржового механізмів впливу на розвиток системи продовольчого забезпечення. Удосконалено економічний механізм державного регулювання продовольчого ринку. Запропоновано методику вибору і обґрунтувати необхідність застосування моделі координації регіонального продовольчого ринку.

Дисертація містить нове вирішення складної наукової проблеми державного регулювання продовольчого забезпечення регіонів. У результаті проведеного в дисертаційній роботі дослідження сутності продовольчого забезпечення, його складових і визначення механізмів державного регулювання процесів його формування та розвитку в Україні підтверджено гіпотезу, що була покладена в її основу. Отримані результати дали змогу сформулювати такі висновки й рекомендації.

1. Аналіз вітчизняної та світової літератури, що становила теоретико-методологічну основу дослідження сутності продовольчого забезпечення та механізмів державного регулювання його формування і розвитку, виявив існування двох основних підходів до вивчення цього складного явища. Розвиток наукової думки щодо проблеми державного регулювання продовольчого забезпечення відбувався відповідно до виникнення нових проблем суспільного розвитку людства. Якщо до ХІХ ст. продовольча проблема і її вирішення були зумовлені зростанням чисельності населення і збільшенням його потреб у продуктах харчування, природно-географічними і кліматичними умовами та пов’язаною з ними наявністю природних ресурсів, то в ХХ ст. ця проблема отримала якісно нове бачення і була зумовлена наявністю спеціальних засобів виробництва, поширенням НТП, рівнем продуктивних сил, подальшим поглибленням системи суспільного поділу праці та спеціалізації. У ХХІ ст. домінуючими факторами, що впливають на рівень продовольчого забезпечення, є якість харчування, його екологічна складова, ступінь контролю та запровадження спеціальних стимулів з боку держави.

2. Сукупність факторів і чинників, які впливають на формування системи державного регулювання продовольчого забезпечення країни, які мають виробничий, економічний, соціальний, політичний характер, тісно між собою пов’язані, і на різних етапах розвитку суспільства на передній план у справі вирішення продовольчої проблеми може виходити та чи інша група або їх сукупність залежно від сформованого історичного розвитку.

3. В Україні виділено два періоди теоретичного обґрунтування проблеми продовольчого забезпечення: до набуття незалежності держави й після встановлення ринкових засад функціонування агропродовольчого сектора.

У перший період у наукових дослідженнях і численних програмах і проектах значна увага приділялась формуванню АПК і паритетних відносин усередині комплексу, розвитку нових технологій, підвищення родючості ґрунтів і збільшенню виробництва потрібної країні сільськогосподарської продукції.

Для України періоду переходу до ринкової економіки та її формування характерним було відображення невідповідності виробництва продовольчої продукції потребам суспільства, виявлення причин різкого спаду сільськогосподарського виробництва, деградації соціальної сфери села, зниження рівня науково-технічного обслуговування виробництва, зростання диференціації доходів населення, погіршення якості продуктів харчування через їх екологічне забруднення. Водночас незначну увагу було приділено організаційно-економічним питанням вирішення проблем продовольства і становлення ефективних продовольчих ринків.

4. Запропоновано авторське поняття системи продовольчого забезпечення як сукупності підсистем виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки, розподілу, обміну, кінцевого споживання і взаємозв’язків між ними, які базуються на платоспроможному попиті населення на продукти харчування, задоволенні зростаючих потреб і забезпеченні продовольчої безпеки країни (регіону). Система продовольчого забезпечення є складовою системи державного управління, яка функціонує на засадах пріоритетності, соціальної відповідності, доступності для усіх верств населення, організаційно-економічній ефективності та динамічності, виділення спеціального апарату органів державної влади з регулювання та розвитку системи.

5. Систематизація міжнародного досвіду державного регулювання виробництва та споживання продовольчих товарів, зроблених по регіонах Європи, Північної Америки, Азії дає змогу виділити такі напрями державного регулювання, як: прямі державні платежі для підтримки доходів виробників на належному рівні, цінове втручання для підвищення платоспроможного попиту на продовольство, застосування механізму страхового забезпечення товаровиробників, компенсація витрат, пов’язаних із використанням засобів виробництва, розвиток ринкових відносин і виробничої інфраструктури продовольчого ринку, пріоритетність регіональних програм з розвитку продовольчих комплексів, здійснення ефективної макроекономічної політики.

6. Регіональний підхід є визначальним з позиції державного регулювання продовольчої системи. Це зумовлено територіальним поділом праці, різною виробничою структурою виробництва й переробки сільськогосподарської продукції та споживання, підвищенням самостійності регіонів при започаткуванні та розвитку економічного механізму господарювання та регулювання продовольчих ринків. Регіональний підхід до розвитку ринку продовольства дасть змогу оптимально поєднувати механізми й заходи державного управління на макрорівні з підвищенням рівня самостійності формування політики регіону тощо забезпечення його продовольством.

7. Аналіз системи продовольчого забезпечення довів, що існують досить серйозні проблеми в організації споживчого раціону, побудови раціональної системи харчування, доступності до продуктів харчування тощо. Існуюча система характеризує диспропорції у споживанні харчових продуктів. Це дає змогу зробити висновок щодо того, що державним органам досить важко впливати на попит на продукти харчування. Державні заходи в цьому напрямі потребують тривалого періоду формування категорії “раціонального споживача”. На сьогодні перед системою державного управління постає першочергове завдання змінити структуру пропозиції продовольства. Діяльність держави та її уповноважених органів має бути спрямована на оптимальне поєднання виробництва та розвиток мережі торговельних підприємств, інтегрованих комплексів.

8. На регіональному рівні гостро стоїть питання рівня споживання основних груп продуктів харчування. У зв’язку з нерівномірністю економічного розвитку регіонів та різним рівнем доходів населення споживча активність, особливо щодо деяких продуктів харчування, є різною. Значні відмінності мають місце і в традиціях харчування. Отже, державні органи мають поліпшити організаційно-економічні умови доступу до системи продовольства незалежно від територіальних відмінностей.

9. На рівні регіону пропонується створити комплексну продовольчу торгово-виробничу систему, яка вирішує проблеми відновлення місця роздрібної торгівлі в структурі національного господарства шляхом створення ефективного механізму взаємодії підприємства-виробників продовольчих товарів і підприємств роздрібної торгівлі, зниження рівня витрат обігу і, як наслідок, надання покупцям продовольства за нижчими цінами з гарантовано високою якістю обслуговування.

10. У ринкових умовах необхідні державні заходи зі створення й розвитку системи продовольчого забезпечення, які сприяють подоланню дефіциту продовольчих ресурсів і підвищенню платоспроможного попиту населення. У зв’язку з чим доцільно прийняття регіональні цільові програми розвитку системи продовольчого забезпечення, що включають заходи щодо стимулювання розвитку оптових продовольчих ринків, внутрішньої й міжрегіональної торгівлі, підвищенню рівня самозабезпечення регіону окремими видами продовольчих ресурсів. Реалізація регіональних цільових програм розвитку системи продовольчого забезпечення сприятиме усуненню важкого становища в малозабезпечених групах населення із забезпеченням продовольчими ресурсами, виведе регіональну продовольчу політику на якісно новий рівень як частину регіональної економічної політики.

11. Формування економічного механізму передбачає поєднання централізованих і регіональних заходів та інструментів продовольчого забезпечення. На централізованому рівні застосовуються правові, фінансові, законодавчі важелі. На регіональному рівні враховуються обмеження та норми, встановлені щодо споживання продовольства на централізованому рівні. Водночас, саме на регіональному рівні здійснюється прямий вплив на економічні важелі попиту населення на продукти харчування, підприємницьку активність та сумлінність товаровиробників, а також можливості регіону щодо імпорту та експорту продовольства. На регіональному рівні активно проводиться політика регулювання доходів фізичних осіб. Вона здійснюється через застосування механізму соціальної допомоги й додаткового залучення до трудової діяльності молоді, осіб пенсійного віку тощо.

12.Одним з дієвих інструментів регіональної та загальнодержавної політики виступає ціновий. У системі державного регулювання продовольчої системи застосовується широке розмаїття цін та цінових важелів попиту. Держава може диференціювати величину ціни, встановлюючи розмір заставної ціни. Регіон може диференціювати торговельну націнку залежно від особливостей харчового попиту в регіоні. У дисертаційній роботі запропоновано механізм застосування складських розписок, який дасть змогу зменшити ставку за кредитом і поліпшити економічну ситуацію товаровиробників регіону. Ефективність використання цього механізму пов’язана з легкістю застосування такого механізму, виключенням тіньових схем тощо.

13. В основу концепції регулювання регіональних продовольчих ринків покладено такі положення: концепція має ґрунтуватися на довгостроковому прогнозі соціально-економічного розвитку регіону щодо: макроекономічної ситуації; зміни економічної структури; динаміки виробництва та споживання товарів і послуг; тенденцій науково-технічного прогресу; міжрегіональних ринкових зв’язків; рівня життя населення й розвитку соціальної сфери. Науковий рівень концепції регулювання регіональних ринків залежить від повноти і змістовності нагромаджених знань й інформації, їх відповідності вимогам всебічного обґрунтування тенденцій і закономірностей розвитку економіки регіону, підвищення якості й надійності прийнятих управлінських рішень. Концепція включає: оцінку ринкових процесів на основі кількісних і якісних характеристик; оцінку отриманої інформації з погляду розвитку різних типів регіональних ринків; інтегральну оцінку, що враховує взаємодію і взаємозалежність окремих типів ринків та економіки області; кількісну і якісну характеристики системи регіональних ринків у цілому і її елементів; прогнозування можливих змін.

14. Реалізація ефективного регіонального продовольчого торгово-оптового ринку в період інституційних перетворень включає створення ефективної системи захисту прав власників; приведення регіональних програм у відповідність до державних; створення інститутів інтеграційної економічної політики регіону; стимулювання розвитку інститутів громадськості (асоціації підприємців, банків, профспілок, союзів споживачів, наукових співтовариств). Міжрегіональний продовольчий ТОР, сформований на біржі, сприяє надходженню коштів до місцевого бюджету за рахунок легалізації торгівлі. Розміщення державного й регіонального замовлення через відкриті біржові аукціони дає змогу забезпечити взаємне проникнення ринку продовольства, організовуваного виробниками і споживачами продукції, у ринок державного й регіонального замовлення, забезпечує прозорість цінових показників розміщення такого замовлення та саморегулювання з урахуванням узагальненого попиту й пропозиції.

15. На регіональному рівні державного управління пропонується створити маркетинговий центр, який має забезпечити координацію функціонування елементів системи продовольчого забезпечення й відповідність їх виробничо-комерційній діяльності ринкової кон’юнктури. До основоположних принципів функціонування маркетингового Центру нами віднесено: регулювання і координація стратегії і тактики виробничо-комерційної діяльності агропромислових товаровиробників з метою проведення ефективної продовольчої й аграрної політики, формування та стимулювання споживчого попиту; забезпечення фінансово-економічної результативності господарювання суб’єктів системи продовольчого забезпечення на основі інноваційного підходу до модернізації виробництва і збуту продукції; підвищення ефективності використання наявних в АПК виробничих ресурсів з урахуванням кон’юнктури аграрного і продовольчого ринку та реструктуризації підприємств у напрямі зростання їх економічного потенціалу. Функції регіонального маркетингового Центру включають розробку балансів у натуральному вираженні виробництва – споживання продуктів харчування по їх товарних групах, як по товаровиробниках, так і по регіону в цілому. Центр розробляє також цільові програми по основних продуктах харчування: “Хліб”, “Овочі і фрукти”, “Картопля”, “М’ясо”, “Молоко”, включаючи їх переробку і збут, здійснює розрахунок агропромислового бюджету, регулює й контролює його виконання.

16. На підставі узагальнення практики організації та функціонування продовольчого ринку в Україні і його державного регулювання з метою подальшого вдосконалення ринкових відносин в аграрній сфері та підвищення його ефективності доцільно було б вжити таких організаційно-правових заходів:

розробити й затвердити Державну програму розвитку сільськогосподарського виробництва і продовольчого ринку в Україні на десять років та їх правового забезпечення;

забезпечити реальну державну підтримку зростання валового виробництва сільськогосподарської конкурентоспроможної продукції високої якості, його стабільність та підвищення рівня рентабельності сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності. Державне регулювання ринкових відносин у сільськогосподарському виробництві спрямувати на розвиток ринкової інфраструктури, підтримку стабільних доходів сільськогосподарських товаровиробників та підвищення рівня життя сільського населення;

забезпечити регулювання ринкових відносин в АПК з дотриманням ринкових принципів, спрямовуючи його на розвиток аграрних бірж, аукціонів, агроторгових домів та інших форм організаційної торгівлі продовольчою продукцією, а також на вільне ціноутворення шляхом становлення тарифів, пільгового оподаткування, створення аграрних і страхових фондів без втручання у внутрішню діяльність учасників ринкових відносин та без надмірного, необґрунтованого адміністративного впливу на формування попиту та пропозиції на продовольчу продукцію;

здійснити організаційні заходи щодо стабілізації продовольчого ринку, зокрема з питань ціноутворення та вирівнювання доходів усіх учасників ринкової діяльності;

створити сприятливі умови для розвитку експорту вітчизняної продовольчої продукції та захисту вітчизняних товаровиробників продовольчої продукції від демпінгового імпорту зарубіжної продовольчої продукції;

розробити систему заходів, спрямованих на значне стабільне збільшення виробництва якісної конкурентоспроможної продовольчої продукції, щоб уникнути її перевиробництва, на завоювання зарубіжних ринків продовольчої продукції.

17. Важливим напрямом державної підтримки розвитку продовольчого ринку має стати забезпечення більш значної ролі кооперації у сфері виробництва та реалізації продовольчої продукції, наданні пільг товаровиробникам та іншим учасникам продовольчого рикну. У першочерговому порядку в цьому напрямі доцільно було б вжити таких заходів:

зробити порівняльний аналіз аграрного законодавства й законодавства про продовольчий ринок України із законодавством Європейського Союзу та розробити наукові рекомендації щодо його гармонізації з метою створення правових умов для вступу України до Європейського Союзу;

забезпечити реалізацію права власників земельних ділянок у сільськогосподарських виробничих кооперативів для спільного виробництва сільськогосподарської продукції;

розробити методичні рекомендації для створення сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів на засадах міжнародних кооперативних принципів;

вивчити та узагальнити досвід участі сільськогосподарських виробничих і обслуговуючих кооперативів та організацій споживчої кооперації в продовольчому ринку й вирішити питання про поширення кращого досвіду;

створити умови для об’єднання в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи фермерських господарств, особистих селянських господарств та надати державну підтримку діяльності таких кооперативів як неприбуткових організацій.

Публікації автора:

Монографії:

  1. Ільяшенко В.А. Державне регулювання продовольчого забезпечення : монографія / В.А. Ільяшенко. – Запоріжжя : КПУ, 2007. – 200 с.

Статті у фахових виданнях:

  1. Ільяшенко В.А. Визначення економічної діяльності держави з огляду на функції управління / В.А. Ільяшенко // Державна політика в сфері управління : зб. наук. праць Донецького державного університету управління. Серія “Державне управління”. – Т. VI, вип. 55. – Донецьк, ДонДУУ, 2005. – С. 171–177.

  2. Ільяшенко В.А. Вплив соціально-економічних функцій держави на регулювання економіки / В.А. Ільяшенко // Теорія та практика державного управління : зб. наук. праць. – Вип. 2 (14). – Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2006. – С. 70–78.

  3. Ільяшенко В.А. Визначення виробничого потенціалу регіону як умова формування продовольчого забезпечення / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія : Державне управління. – 2006. – № 1. – С. 46–50.

  4. Ільяшенко В.А. Дослідження основних напрямів державного регулювання цін у контексті державного регулювання національної економіки / В.А. Ільяшенко // Вісн. НАДУ. – 2006. – № 2. – С. 184–187.

  5. Ільяшенко В.А. Державна підтримка інституціональних перебудов у сфері товарного обігу [Електронний ресурс] / В.А. Ільяшенко // Електронний збірник наукових праць НАДУ. – 2006. – № 1. – Режим доступу :
    http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/DUTP/2006-1/txts/GALUZEVE/06ivasto.pdf.

  6. Ільяшенко В.А. Механізми державного управління стійким розвитком системи продовольчого забезпечення України / В.А. Ільяшенко // Зб. наук. пр. НАДУ / за заг. ред. В.І. Лугового, В.М. Князєва. – К. : Вид-во НАДУ, 2006. – Вип. 1. – С. 88–94.

  7. Ільяшенко В.А. Механізми адаптації регіонального продовольчого ринку до ринкових умов / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2006. – № 2. – С. 86–90.

  8. Ільяшенко В.А. Практика застосування кредитування як елементу регулювання виробничих відносин / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2006. – № 2. – С. 79–82.

  9. Ільяшенко В.А. Структура продовольчого ринку України / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2006. – № 8. – С. 19–22.

  10. Ільяшенко В.А. Вплив держави на інвестиційний клімат продовольчого підкомплексу / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2007. – № 2. – С. 51–59.

  11. Ільяшенко В.А. Оцінка ефективності продовольчого комплексу регіону / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2007. – № 1. – С. 72–78.

  12. Ільяшенко В.А. Економічні механізми державного регулювання розвитку ринку зерна в Україні / В.А. Ільяшенко // Вісн. НАДУ. – 2006. – № 3. – С. 71–79.

  13. Ільяшенко В.А. Вплив екологічних факторів на досягнення продовольчого забезпечення населення / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2007. – № 12. – С. 85–87.

  14. Ільяшенко В.А. Державне регулювання залучення іноземних інвестицій у продовольчий комплекс країни та регіону / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2007. – № 3. – С. 82–86.

  15. Ільяшенко В.А. Забезпечення економічного доступу до продуктів харчування населенню регіону / В.А. Ільяшенко // Державна політика в сфері управління : зб. наук. праць Донецького державного університету управління. – Т. VIІ, вип. 65, серія “Державне управління”. – Донецьк : ДонДУУ, 2007. – С. 171–177.

  16. Ільяшенко В.А. Механізми державного регулювання агропродовольчої сфери / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2007. – № 10. – С. 95–98.

  17. Ільяшенко В.А. Механізм державного регулювання організації продовольчого ринку регіону / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2007. – № 4. – С. 93–100.

  18. Ільяшенко В.А. Напрями державного регулювання продовольчого ринку / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2007. – № 11. – С. 76–78.

  19. Ільяшенко В.А. Продовольча безпека як складова державної агропродовольчої політики України / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2008. – № 6. – С. 59-62.

  20. Ільяшенко В.А. Регіональні аспекти розвитку продовольчого ринку держави / В.А. Ільяшенко // Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. / редкол. : С.М. Серьогін (голов. ред.) та ін. – Д. : ДРІДУ НАДУ, 2007. – Вип. 2 (28). – С. 130–137.

  21. Ільяшенко В.А. Розробка заходів державного регулювання, що сприяють підвищенню споживання продовольства / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2008. – № 3. – С. 78–81.

  22. Ільяшенко В.А. Реформування системи державного регулювання продовольчого комплексу регіону [Електронний ресурс] / В.А. Ільяшенко // Державне будівництво [електронне видання Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України]. – 2007. – № 2. – Режим доступу до журн. : http // .

  23. Ільяшенко В.А. Удосконалення державного регулювання продовольчого ринку / В.А. Ільяшенко // Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. / редкол.: С.М. Серьогін (голов. ред.) та ін. – Д. : ДРІДУ НАДУ, 2007. – Вип. 3 (29). – С. 124–132.

  24. Ільяшенко В.А. Проблеми продовольчого забезпечення регіонів України / В.А. Ільяшенко // Університетські наукові записки. – 2008. – № 3(ІІ). – С. 155–157.

  25. Ільяшенко В.А. Система державного управління процесами виробництва і обігу продовольчої продукції в регіоні / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2008. – № 7. – С. 78–81.

  26. Ільяшенко В.А. Створення комплексної торгово-виробничої системи в продовольчому секторі регіону / В.А. Ільяшенко // // Теорія та практика державного управління : зб. наук. праць. – Вип. 2 (21). – Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2008. – С. 214–220.

  27. Ільяшенко В.А. Формування механізмів державного регулювання стійкого розвитку харчової промисловості / В.А. Ільяшенко // Актуальні проблеми державного управління : зб. наук. пр. / редкол.: С.М. Серьогін (голов. ред.) та ін. – Д. : ДРІДУ НАДУ, 2008. – № 1 (31). – С. 124–132.

  28. Ільяшенко В.А. Формування інтегрованих виробничо-торговельних систем у продовольчому секторі регіону / В.А. Ільяшенко // Економіка та держава. – 2008. – № 4. – С. 90–92.

Статті в інших виданнях, тези доповідей:

  1. Ільяшенко В.А. Розвиток відносин власності в Україні: досвід тисячоліть / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2005. – № 5. – С. 102–106.

  2. Ільяшенко В.А. Формування продовольчої системи України / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2005. – № 6. –С. 108–110.

  3. Ільяшенко В.А. Механізм управління державними інвестиціями в агропромисловому виробництві регіону / В.А. Ільяшенко // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2006. – № 2. – С. 106–109.

  4. Ільяшенко В.А. Государственная поддержка установления межрегиональных продовольственных связей / В.А. Ільяшенко // Современный научный вестник. Серия: Экономика. – 2006. – № 2 (3). – С. 56–60.

  5. Ільяшенко В.А. Вплив соціально-економічних функцій держави на регулювання економікою / В.А. Ільяшенко // Державне управління та місцеве самоврядування : тези V Міжнар. наук. конгресу, 23 лют. 2005 р. – Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2005. – С. 91.

  6. Ільяшенко В.А. Державні гарантії ефективного використання бюджетних коштів / В.А. Ільяшенко // Сучасний стан та проблеми розвитку підприємництва в регіоні : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2005. – Т. 6. – С. 32–33.

  7. Ільяшенко В.А. Концептуальні підходи до удосконалення інвестиційних механізмів в аграрному секторі економіки / В.А. Ільяшенко // Сучасні проблеми фінансово-господарського контролю : матеріали першої всеукраїнської науково-практичної конференції (30 березня 2005 р.). – Кривий Ріг, 2005. – C. 113–114.

  8. Ільяшенко В.А. Організаційне забезпечення управління прибутком підприємств / В.А. Ільяшенко // Соціально-економічні наслідки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах : збірник матеріалів ІІ Міжнародної наукової конференції. 28–30 вересня 2005 р. – Черкаси : Вид. Від. ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2005. – С. 265–267.

  9. Ільяшенко В.А. Позитивні та негативні наслідки глобалізації як економічного процесу / В.А. Ільяшенко // Економічна безпека держави в умовах інтеграції до світового співтовариства : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ : Академія митної служби України, 2005. – С. 286–287.

  1. Ільяшенко В.А. Регіональні аспекти формування виробничого потенціалу / В.А. Ільяшенко // Актуальні проблеми державного управління: сучасний стан та перспективи регіонального розвитку : матеріали щорічної науково-практичної конференції. – Одеса : ОРІНАДУ, 2005. – С. 112–113.

  2. Ільяшенко В.А. Цінова політика як засіб стратегії завоювання ринку / В.А. Ільяшенко // Державне управління та місцеве самоврядування : тези V Міжнар. наук. конгресу, 26 лют. 2005 р. – Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2005. – С. 110.

  3. Ільяшенко В.А. Формування засад державної промислової політики / В.А. Ільяшенко // Наукові проблеми розвитку суспільства з транзитивною економікою : матеріали Міжнародного круглого столу. Мелітополь, 6 вересня 2005 р. / за заг. ред. Т.В. Ткач. – Мелітополь : МІДУ Гуманітарного університету “ЗІДМУ”, 2005. – С. 182–184.

  4. Ильяшенко В.А. Государственное регулирование товарного обращения / В.А. Ільяшенко // Государственное регулирование экономики и повышение эффективности деятельности субъектов хозяйствования : сборник научных статей 2-й Международной научно-практической конференции (20–21 апреля 2006 г.). – Минск, 2006. – Ч. 1. – С. 166–167.

  5. Ільяшенко В.А. Організаційно-економічні методи формування та нарощування виробничого потенціалу регіону / В.А. Ільяшенко // Актуальні проблеми реформування державного управління в Україні : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Л., 2006. – С. 179–181.

  6. Ільяшенко В.А. Формування національного та регіонального продовольчого ринків / В.А. Ільяшенко // Проблеми трансформації системи державного управління в умовах політичної реформи в Україні : матеріали науково-практичної конференції. – К. : Вид-во НАДУ, 2006. – С. 56–58.

  7. Ільяшенко В.А. Формування напрямів підвищення продовольчої безпеки регіону / В.А. Ільяшенко // Тенденції та пріоритети економічного і правового розвитку України в сучасних умовах : зб. наук.-метод. пр. – Херсон, 2007. – С. 141–144.

  8. Ільяшенко В.А. Державне регулювання ефективності регіональних продовольчих ринків / В.А. Ільяшенко // Державне управління та місцеве самоврядування : тези VІІ Міжнар. наук. конгресу, 23–30 березня 2007 р. – Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2007. – С. 150–151.

  9. Ільяшенко В.А. Стратегічні напрями розвитку продовольчого комплексу регіону / В.А. Ільяшенко // Стратегія реформування системи державного управління на засадах демократичного врядування : матеріали науково-практичної конференції за міжнародною участю. – К., 2007. – Т. 3. – С. 214–220.

  10. Ильяшенко В.А. Проблемы региональной продовольственной политики в Украине и пути их решения / В.А. Ільяшенко // Развитие инновационной экономики региона в условиях глобализации : материалы Международной науч. прак. конф. Саранск, 25–26 апр. 2007 г. : в 2 ч. / ред. кол. : Б.Ф. Келбрин ; Саранск кооп. инс-т РУК. – Саранск, 2007. – Ч. 2. – С. 93–95.

  11. Ильяшенко В.А. Экономическая безопасность государства как важнейший фактор формирования национальных приоритетов / В.А. Ильяшенко // Проблемы прогнозирования и государственного регулирования социально-экономического развития : материалы VIII Междунар. науч. конф. (Минск, 18–19 окт. 2007 г.) : в 4 т. – Мн. : НИЭИ Мин-ва экономики Респ. Беларусь, 2007. – Т. 2 / редкол. : С.С. Полоник. – С. 59–60.

  12. Ильяшенко В.А. Разработка стратегии экономической безопасности в контексте государственной экономической политики / В.А. Ільяшенко // Новое качество экономического роста: инновации, инвестиции, конкурентоспособность : сборник материалов Международной научно-практической конференции 2–26 октября 2007 г., г. Минск / Институт экономики НАН Белоруси. – Минск : Право и экономика, 2007. – С. 126–127.

  13. Ільяшенко В.А. Формування чинників, які впливають на рівень продовольчої самозабезпеченості держави та регіонів / В.А. Ільяшенко // Стратегія регіонального розвитку: формування та механізми реалізації : матеріали щорічної міжнародної науково-практичної конференції. 31 жовтня 2007 р. : у 2 т. – Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2007. – Т. 2. – С. 13–14.

  14. Ільяшенко В.А. Продовольче забезпечення регіонів держави / В.А. Ільяшенко // Державне управління та місцеве самоврядування : тези VIII Міжнар. наук. конгресу, 27–28 березня 2008 р. – Х. : Вид-во ХарРІНАДУ “Магістр”, 2008. – С. 207–208.